Skocz do zawartości
Gość teesiak

Klamki w B3 - naprawa...

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio żonka jak pociągnęła, to niemal klamka pękła na pół. Co najgorsze, odgjęły się takie ząbki z blachy poszycia drzwi, także jakiej klamki bym nie założył, każda kurna wisi... Co zrobić?

 

Przede wszystkim ochrzanić żonę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, już znalazłem tą śrubkę i naprawiłem klamkę. wszystko gra i buczy. pozdro.

Edytowane przez Dustan
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i mnie dopadło naprawianie klameczek:manga nie trzeba nawet regulować tego białego cylinderka, wystarczy spryskać wd języczek na który ona naciska, a przede wszystkim sprężynkę obok języczka. Klamka nie otwierała się już w ogóle bez dociskania krótszej części. Teraz wszystko śmiga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie, wysiadla mi calkowicie zewnetrzna klamka(tylna lewa) centralny zamek w samochodzie, a pytanie jest takie czy jesli zaloze zwykla klamke to czy bedzie cantral mi zamykal te drzwi? bo na allegro widzialem takie klamki z centralnym i bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie, wysiadla mi calkowicie zewnetrzna klamka(tylna lewa) centralny zamek w samochodzie,

tylne klamki są takie same jak bez centrala ,więc pasi,tylko w przednich są przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki koxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocny post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem klamkę od kierowcy i została mi w ręce ta dłuższa część. Z moich oględzin wynika, że ten plastikowy bolec który trzyma klamke (prowadnica) jest na końcu zaczepiony o mechanizm zamka i właśnie tam kawałek plastiku się ułamał, dosłownie 0.5 cm. czy da się to jakoś naprawić czy czeka mnie nowa klamka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko.. zakładał ktoś zamienniki klamek?? jak się spisują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie warte, nawet nie myśl o tym. Kup ori używki i ciesz się bezproblemową eksploatacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawda nie warto brać zamiennika klamki.Ja tak zrobiłem i żałuje.Kupiłem przednia lewą,Na początku było ok,a teraz jak otwieram drzwi od kierowcy to tylko się one otwierają i muszę otwierać drzwi od strony pasażera.Miałem tak już że kluczyk zaciął się w zamku i nie mogłem wyjąć kluczyka z zamka.Obecnie myślę nad kupnem używanego oryginału.Tak więc nie polecam.Ja nie kupiłem na allegro tylko w sklepie za uwaga 130 zł.Gdy się spytałem czy to oryginał pan tylko się uśmiechnął i powiedział że oryginał kosztuje 450zł z centralem.Ta klamka nie jest z plastiku tylko z aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam oryginalne i nie narzekam, ostatnio poprawiałem klamki bo z tyłu jakieś luźne się zrobiły, wyjąłem je, wyczyściłem zamki, założyłem, dokręciłem mocniej regulację i śmigają jak nówki :) Mój kolega w b3 miał zamienniki z tyłu, po około 2 miesiącach można je było wyjąć z drzwi przy próbie otwierania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze kilka fotek by pomogło i nie rozciągało tego tematu w nieskończoność ,sam skorzystałem z tych uwag ale brak fotek wydłuża szukanie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne to mam jeszcze ori z pierwszego montażu, ale przód mam zamienniki po 40 zł/szt. Fajans jakich mało. Na wiosnę będę robił z tym porządek to kupię ori używane. Bez problemu przełożę wkład co :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że podobno może być problem z przełożeniem bębenków z zamiennika do oryginału.Mnie też czeka powrót do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu przełożę wkład co

Słyszałem że podobno może być problem z przełożeniem bębenków z zamiennika do oryginału.

w golfie 2 jak ostatnio przekładałem to nie było żadnych problemów z bębenkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wiosnę będę robił z tym porządek to kupię ori używane. Bez problemu przełożę wkład co

ja przekładałem w b3 z ori do zamiennika i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez kupiłem zamienniki do przednich drzwi z centralnym i straszna kicha. Niby drzwi otwierają sie nawet spoko ale za to nie da sie otworzyć kluczykiem. Myszę wszystko otwierać od strony pasażera gdzie uchował sie jeszcze oryginał ale niestety kończy swój żywot. W serwisie oryginał proponowali mi za 380 złotych a jeśłi chodzi o zamiennki to coś mówili że pasują one tylko do niektórych numerów nadwozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Równiez kupiłem zamienniki do przednich drzwi z centralnym i straszna kicha. Niby drzwi otwierają sie nawet spoko ale za to nie da sie otworzyć kluczykiem. Myszę wszystko otwierać od strony pasażera gdzie uchował sie jeszcze oryginał ale niestety kończy swój żywot. W serwisie oryginał proponowali mi za 380 złotych a jeśłi chodzi o zamiennki to coś mówili że pasują one tylko do niektórych numerów nadwozi.

przełożyłeś bębenek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności