Skocz do zawartości
Gość teesiak

Klamki w B3 - naprawa...

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio żonka jak pociągnęła, to niemal klamka pękła na pół. Co najgorsze, odgjęły się takie ząbki z blachy poszycia drzwi, także jakiej klamki bym nie założył, każda kurna wisi... Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np. od golfa 3 nie pasują klamki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję autorowi... niby ameryki nie odkrył, ale się przydało i czasu zaoszczędziło... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś spotkał się z przypadkiem, że kabel przy klamce trzyma i nie można jej wyjąć (przód). Gdzie wtedy go zluzować?

Czy te białe trzpienie naciskające na języczek zamka są zawsze na gwincie czy też nie. Jeżeli tak to jaki gwint prawy czy lewy. Nie chciąłbym popsuć bardziej niż jest.

passat b4

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kabel trzyma - zdejmujesz tapicerkę od drzwi i odpinasz wtyczkę. A te białe bolczyki nie muszą mieć gwintu- mogą być blokowane takim kołeczkiem w poprzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

 

U mnie ostatnio żonka jak pociągnęła, to niemal klamka pękła na pół. Co najgorsze, odgjęły się takie ząbki z blachy poszycia drzwi, także jakiej klamki bym nie założył, każda kurna wisi... Co zrobić?

Na tych blaszkach powinien być taki biały plastik nakładka ja u siebie taż nie mam w jednych drzwiach i też klamka odłazi od karoserji . Na pozostałych tam gdzie jest ten plastik jest wszystko ok.

Edytowane przez sisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w swojej b3-ce też miałem problem z otwieraniem drzwi do tego stopnia że klamka od kierowcy pękła w środku i było już całkiem do bani .

Zakupiłem nową klamkę założyłem i okazało się że problem z ciężko otwierającymi się drzwiami pozostał więc niewiele myśląc zakupiłem puszkę wd40 i zafundowałem prysznic i klameczkom i zameczkom zużyłem prawie całą puszkę na wszystkie drzwi ale opłacało się teraz otwierają się jednym paluszkiem bez żadnego oporu ale ile syfu popłynęło z zamków to szok. Tak więc panowie ciężko otwierające się drzwi to nie tylko wina klamek ale również zamków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych blaszkach powinien być taki biały plastik nakładka

Plastik to nie wszystko. Odkształca sie po pewnym czasie taka blaszka wystajaca z zamka. Na tą właśnie blaszkę naciska ten plastik. Wtedy wystarczy podgiąć tą blaszke troche do góry i drzwi otwierają sie na luziku. W B4 tak robiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podgiołem tymczasowo ale nie wiem jak długo wytrzyma :632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staremu podginałem te blaszki 2 lata temu latem i jak na razie działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem też żeby wcisnąć coś pod tą blaszkę żeby się nie odginała .

 

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

 

To może nie będzie trzeba kombinować nic z tym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie o tej samej blaszce rozmawiamy. Co ty tam chcesz wcisnąć? Przeciez ta blaszka idzie w dól, gdy ten walec z białym plastikiem na nią naciska. Jak coś tam włożysz to możesz potem drzwi w ogóle nie otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o plastiku białym co się nakłada na dwie blaszki w karoserji te co za nie łapie klamka gdy ją wkładasz jedna z góry druga z dołu a to co podginałem to już w samej klamce te blaszki z ząbkami które łapią za te blaszki w karoserji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wymieniłem klamke od pasażera na nową ,przełożyłem wkładke i założyłem.Tylko problem polega na tym że nie działa centralny,ani zamykanie tzn.po zamknięciu można normalnie otworzyć te drzwi.

A i tak wogóle czy do b4 pasują klamki od golfa3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy rygiel opada w dół??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opada,drzwi wyglądają jak zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może czy zamek się blokuje jak jest wyjęty z drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak robiłem ale na dłuższą metę to nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno się wam Panowie sprzyda.

Ostatnio klamka przednia prawa odmówiła posłuszeństwa. Dało się ją otworzyć tylko jeśli jednocześnie trzymało się część krótsza klamki (tą z wkładką). Udało mi się ją zregenerować (nie była złamana). Krótki opisik:

1. Odkręcić klamkę (śrubka na krzyżak powyżej zamka).

mam dokładnie ten kłopot tylko że nie mam tej śrubki o której tu mowa. nie mam żadnej śrubki przy klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam tej śrubki

Masz. Od "szczytu" drzwi. To jest jedyny element który trzyma klamkę, więc MUSISZ go mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności