Skocz do zawartości
skarap

Przepływomierz z opla - prawda, czy fałsz?

Rekomendowane odpowiedzi

moze, mi przy uszkodzonej kopcil na czarno, smierdzial przepalem i palil miliard. kolego kupilem uzywany z calibry 2.0 8v za 40zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akar13

I co z tej calibry pasowało wszystko ???, oglądałem na allegro przepływomierze z opla i część podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizualnie różni się budową klapki i tym, że ma 5 pinów, ale bez żadnych przeróbek podłączyłem i zrobiłem od wczoraj 100km bez zarzutu. zobaczymy ile będzie palił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym przepływomierzem od opla jest dobry bo zamierzam kupić sobie taki ale trochę się waham

Edytowane przez bastek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj okazało się, że mam u siebie w passacie przepływomierz boscha z OPLA :blink

Całego numeru tej przepływki nie znam, bo końcówka jest zeszlifowana i nie da się jej odczytać, ale początek to: 0280202 ... .

Nie doszedłbym pewnie nigdy do tego, gdyby nie to, że dorwałem kabel VAG i znalazłem błąd czujnika temperatury powietrza zasysanego. Głowiłem się z tym długo, aż w końcu okazało się, że mam tą przepływkę z OPLA, a tam czujnik temperatury jest pod innymi pinami, mianowicie:

 

VW - pin 1 i pin 4

Opel - pin 4 pin 5

 

Szybka zamiana w kostce do przepływomierza konektora z otworu nr 1 do otworu nr 5 i śmiga! :)

 

Rezystancja czujknika jest taka sama jak w przepływce VW.

 

Co do samego przepływomierza. Chyba też jest wszystko okej, sprawdzałem dzisiaj napięcie i jest prawidłowe:

bieg jałowy - 0,9 V

~ 2 tys obr/min - 1,5 V

~ 4 tys obr/min - 2,4 V

 

Więc stwierdzam, że przepływomierze z OPLA pasują jak najbardziej do naszych VW z silnikiem 2e po zamianie konektora we wtyczce do przepływomierza z otworu nr 1 do nr 5 :) Reszta połączeń jest chyba w porządku :)

 

Nie wiem jedynie, czy nie różni się tutaj przypadkiem naciąg tej sprężyny w przepływomierzu. Ale wydaje mi się, że nie, bo śmigam na nim od kupna auta (ponad 1,5 roku) i wszystko jest w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie masz numeru tej przepływki, to by ułatwiło sprawę w ewentualnych poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety :/ Chyba, że taki numer znajduję się gdzieś jeszcze, bo ja mówię o tym, który tutaj przy wylocie powietrza jest.

 

Aha i chyba jest jedno ale, mianowicie wydaje mi się, że obudowa jest krótsza, ponieważ muszę przy zakładaniu rury od przepustnicy ją dobrze naciągnąć, mimo tego, że nawet posunięty jest wylot w tamtą stronę przez zamontowany tam "doprowadzacz" gazu. Gdyby go nie było, nie dałoby się zapewne założyć tej rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności