Skocz do zawartości
skarap

Przepływomierz z opla - prawda, czy fałsz?

Rekomendowane odpowiedzi

Znając bolączki gaziarzy z silnikami 2.0 (2e) z przepływomierzem, mam pytanie. Gazownik jakiś czas temu opowiadał mi, że do bliźniaczego silnika 2e czyli 2.0 z Audi 80 b4, włożył gościowi na życzenie i na próbę przepływomierz od opla omegi A 2.0 8V i upiera się, że tu też podejdzie bez zarzutu. Rzekomo przepływomierz sprawdza się dobrze, samochód nie stracił dynamiki, spalanie na benzynie i na gazie pozostało w normie. Przepływomierz taki jest dużo tańszy, więc stąd moje pytanie, czemu by nie spróbować? Próbował ktoś takiego zabiegu? ewentualnie, słyszał ktoś o takiej historii? Numer części jest inny, a działa? czekam na opinie w temacie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Pogromców Mitów z tym:):):) tak szczerze to wolałbym kupic od razu przeplywke do konkretnego modelu niz niemile sie rozczarowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak szczerze to wolałbym kupic od razu przeplywke do konkretnego modelu niz niemile sie rozczarowac...

Z tego co się orientuję to Wojtek ma już dosyć ori przepływek z powodu problemów ze strzałami :D Dlatego może warto spróbować? W sumie zaszkodzić nie powinno... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy Mechanik powiedział o Oplowskim przepływomierzu tak :

" To to samo- tylko całkiem inny świat" :D Podejrzewam ze nie będzie działać ale powodzenia życzę:) Lepiej zapłać więcej i bądź pewny sprawności.. Serce auta jest najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wydalem juz na uzywki tyle, ze braklo by Ci miesiecznej pensji. siedze wlasnie w pokoju z nastepnym rozwalonym i mam problem bo samochod nie jezdzi znowu a znajomi sie juz smieja zebym go zepchnal do sanu, mnie to raczej srednio bawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wydalem juz na uzywki tyle, ze braklo by Ci miesiecznej pensji.

Skąd wiesz ze jestem taki biedny?:) Zamiast wydawać tyle kapusty na używane mogłeś od razu kupić nowy i byłoby po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zamiast kupowac przeplywki lepiej zrobic sobie instalacje porzadnie, zeby nie bylo strzalow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, panowie... wystarczy spojrzeć do katalogu boscha, popatrzeć na numerki i porównać. A skoro wskazuje poprawne wartości i komputerowi sterującemu nie robi różnicy, to w czym problem? Jeśli ori przepływki padały przez strzały gazu, to po założeniu boschowskiego zamiennika od opla, który jest dokładnie identyczny - oczekuję, że padnie tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Witam. Ja myślę, że jeżeli ta przepływka od Opla jest dużo tańsza, to może warto spróbować. Może okaże się, że ten problem będzie można usunąć taniej, bo jak napisałeś skarap, to jest bolączka tego modelu. Jest tylko jedna sprawa. Ja zażądałbym gwarancji od mechanika na ten eksperyment. Bo jeśli jest tak bardzo pewien tego co mówi, to niech odpowiada głową za prawidłową i bezawaryjną pracę Twojego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale szukajac przyczyny strzalow (po ostatnich reanimacjach strzela tylko przy pustym zbiorniku) to wole marnowac tansze przeplywki, czy to grzech?;)

--- scalone ---

Skąd wiesz ze jestem taki biedny?:)

 

 

0 dissrespektu, nie czuj się urażony, chciałem wyolbrzymić sytuację;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Z drugiej strony souler ma rację. Może Ci gaziarze to partacze. Spróbuj udać się do innych i powiedz, jaka jest sprawa. Mam ten sam silnik i jak dotąd nie miałem ani jednego wystrzału (odpukać). Może faktycznie wina tkwi w źle założonej instalacji. A co do przepływki, to moje zdanie takie, jak pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego na prawde szukam pokolei;) gdyby nie ten passek to bym nie wiedzial nawet, ze mamy tylu mechanikow i gazownikow w okolicy hehe. teraz zmienilem cala instalacje, wywalilem krokowke, zmienilem reduktor, ustawilem zaplon bo byl ostro przestawiony i pzy pustym baku huklo, zreszta - temat zbacza z kursu, chodzilo mi wlasnie o te wartosci, czy sa zblizone/takie same w obu artykulach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

mozesz wejsc na forum opla i tam zapytac o wartosci przeplywki, a tutaj gdzies chyba widzialem wartosci naszej od vw. musisz poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów z przepływką na szczęście ale przy starych kablach WN i starych świecach lubił sobie postrzelać. Nigdy jednak nie dostał przepływomierz-jedyna strata to wywinięta guma ;)

Zamiast szukać tańszych przepływek, poszukaj przyczyn tych strzałów, niezależnie ile fachchowców już odwiedziłeś i ilu jeszcze odwiedzić będziesz musiał. Bez tego przesiądź się w taksówkę-będzie taniej i wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jednak kolega by udał się do gazoli i niech oni usuną to co spartolili. strzały to nic innego jak nieszczelna instalacja gazu.a może jeszcze źle podłączona jak u mojego szfagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwaliłem się że nie strzela u mnie i dzisiaj walnął tak że skrzywiła się klapka przepływki ;)

Założyłem wywiniętą gumę i auto śmiga dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie strzelił jeszcze nigdy na szczęście ale wymyśliłem sobie jeszcze jak poloneza miałem że po odpaleniu niezła przegazówka nastepuje i nic sie w kolektor nie cofa. Co do tematu to nie wykluczam ze przepływka moze byż zamienna, pompy wtryskowe np produkuje bosch i lucas są zamienne wystarczy wiedzieć czy ma byćw oplu vw czy renault. Przekonałem sie o tym mając r-19 i naprawiając padniętego lucasa

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koledzy, zalozylem z calibry i narazie chodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztował nowy czy używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akar13

Kurcze to ważna sprawa, podczepie się pod temat, u mnie strzelał, cuda się działy, przyczyny w sumie nie znam bo wykonałem szereg nerwowych ruchów czyli, kable WN, Kopułka, palec rozdzielacza, ale pomogło uszczelnienie układu chłodzenia wymiana pompy wodnej. Dodam że reanimowałem przepływkę bo mocno dostała i wszystko było by super bo nie strzela ale pali za to 19 litrów benzyny , albo 19 litrów LPG czy to może być wina przepływomierza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności