Skocz do zawartości
buki

silnik kręci ale nie odpala, zero reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda ta płytka co przetwarza informacje? Robiłeś ja sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dałem sie na wykonanie takiej płytki, zbyt duzo do opanowania, jest chyba 6 czy 7 potencjometrow, odpowiadający za bieg jałowy zamiast śruby w klapce, temp zimnego silnika szybkosc rekacji zassanego powietrza, ogolnie jest on o wiele szybszy niz klapka i pewnie na tym nadrabiam teraz lepszym pędzlem:D za wykonanie tego dałem prawie 200 zł nowa przepływka 80 zł takze troche przyszło, za to byłą by kolejna klapka, ale juz nie wiem co to strzał itp, takze jezdze juz na tym prawie 3 miesiac, ok 10 tys zrobione i to prawie w wiekszoszci na gazie , i nic sie nie zapowiada zeby przestac:D

 

ciekawe nie dostaniemy karniaka bo sie zrobił inny temat niz temat!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek87

witam wszystkich,kupiłem niedawno paska b3 1.8 benzyna palił mi dobrze dopóki nie zrobiłem zwary na radiu skrzyżowały mi się dwa kable pykło jakby spaliło bezpiecznik ale sprawdzałem wszystkie są dobre a nie ma iskry na świecach ani prądu na kablach od radia dodam jeszcze że jak przekręcałem kluczyk w stacyjce włączało się radio . proszę o pomoc z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaliłeś kostkę stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę kotleta.

 

Pacjent: Passat B3 1.8 ABS +LPG

 

Opis awarii:Kręci, ale nie odpala.

 

Przyczyna: Zwarcie między stałym plusem stacyjki, a jej obudową.

Skutek: Przez stacyjkę silnik kręci, ale nie odpala mimo tego, że ma iskrę. W momencie kiedy odpalam go na krótko (włączam zapłon i + z akumulatora na automat rozrusznika) odpala tak jak zawsze. Na gazie i benzynie jest to samo. Dodam jeszcze, że wyciekaraczki działają mi tylko na drugim (najszybszym) biegu. To samo jest ze spryskiwaczami. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiczniki i przekaźnik "X kontakt".

Stacyjkę też warto wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik spalił się od radia w momencie zwarcia. Wymieniłem go. Radio nie ucierpiało.

Jeśli chodzi o wycieraczki to po wymianie manetki (wsadziłem tymczasowo od kombi) wróciły, natomiast spryskiwacze działają na odpychaniu, a jak pociągnie się to same wycieraczki.

Przekaźniki sprawdzałem wszystkie osobno i też są sprawne.

Pora się zabrać za stacyjkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kostkę stacyjki i wszystko wróciło do normy. Odpala normalnie. Teraz jeszcze tylko wymiana przegubu.

Może coś się stać jeśli sie tego nie zrobi od razu? jakie może mieć skutki nie wymieniony przegub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutek tylko jeden, unieruchomienie pojazdu. Wtedy tylko hol lub laweta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności