Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

ty,jak i ten psychicznie upadły ciągle się czepiacie mojego wyniku.

Jak będę chciał,to go upublicznię,już ci pisałem,ja nie muszę się na siłę na forach reklamować,wyżyję z tego,co zarobię nie zamieszczając na forum nawet jednego marnego wykresu?

 

i nic nie upublicznisz bo nic zrobiles x lat tylko grzebierz patykiem w gownie i bijesz piane :klotnia

wyzebrales czyjs wykers i speca rznies :lol3

 

to tak dla zainteresowanych praca nad pompa wykonana przez sagona

 

http://www.klubseatibiza.pl/forum/wykresy/hybrydowa-pompa-216-wzm-tak-sie-krzesze-moc-t60351-40.html#p505558

Edytowane przez krzysiek1606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E39 184KM/390NM @ 255KM/520NM

-turbo X5 218KM

-wydech 3"

-wtryski X5 204KM

-remont calosci

-nowa pompa oleju

-sprzeglo kevlar

-pompa CR II gen

-Map seria 250kpa

-CR sens seria 1500bar

-wynik na 1.5b w lekkim dymie

-IC seria

-soft DArek

 

Po wymianie czujnika cisnienia na 1800bar i map sens na 300kpa + IC bedzie zlamane 300, teraz dalby rade 270 zrobic ale niestety dym bylby ogromny.

3f9cc08fc3f4b363c4284fa4528ec6.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Turan BXE total seria 260 tys. realnego przebiegu. Soft Darka.

6e9142bdcbd84565b8d82bee7164d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli możecie to proszę o ocenę wykresu. Passat b6 1.9 BLS. Chciałem max NM niżej ale tuner oznajmi mi że w BLS są inny wałek rozrządu i nie ma takiej możliwości ponieważ zawory otwierają się w mniejszym stopniu jak w innych 1.9 105km. passat 105 ps.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że da się niżej, bo fakt faktem do 1800obr jest kompletna seria. Z drugiej strony taki przebieg krzywej oznacza że sprzęgło nie będzie narażone na zbyt szybkie zużycie.

Co do wałka rozrządu, nie ma niczego takiego jak mniejszy stopień otwarcia zaworów. Wałki w 1.9PD BLS możesz zamienić równie dobrze ze starymi AVF/AWX, wszystkie z 1.9TDI PD są takie same i są zamienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zagłębiłem w tajniki wałka w bls. Chyba coś w tym jest, że jest inny wałek. Sama cena wałka do bls jest 2x wyższa niż np do bxe. Wałek jest inny podobno ze względu na filtr DPF, który z innymi wałkami będzie się zapychał. W moim pasu DPF jest usunięty fizycznie i w kompie. Czy mogę bez większych kłopotów p&P wstawić wałek od bxe?

Sprzęgło mam już na jednomasie G60.

Robił ktoś może softa do bls z lepszym dołem? Zależało mi na lepszym dole a wyszło tak jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam faktycznie, BLS i BMM mają inny wałek i inne fazy (ale tylko fazy a nie wysokości krzywek).

Ale jeżeli teraz masz usunięty DPF to nie ma powodów do tego by nie zastosować zamiast ori 038109101AH wałka o numerze 038109101R.

 

Odnośnie softu do BLS z lepszym dołem, masz wykres robionego przeze mnie na poprzedniej stronie :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/43807-Wykresy-z-hamowni-do-oceny?p=2208919&viewfull=1#post2208919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron faktycznie dół faktycznie znacznie lepszy :) Czyli to co mówi tuner co robił mi paska i zarzekał się, że się nie da zrobić max nm niżej mówił bzdury :/

Czy podmiana wałka poprawi NM w dolnym zakresie? Czy olać sprawę bo to i tak nic nie da :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie potrzeba zmiany wałka w BLS aby zrobić mocniejszy dół.

Zmiana wałka powinna pomóc, ale koszta będą niewspółmierne do przyrostu - przyrost na niskich obrotach powinieneś mieć w cenie programu.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli to co mówi tuner co robił mi paska i zarzekał się, że się nie da zrobić max nm niżej mówił bzdury :/

A tam od razu bzdury ;) każdy ma swoją "szkołę" i nie każdy jest alfą i omegą. To, że ktoś zajmuje się chiptuningiem nie czyni go bogiem softów, doświadczenie i wiedzę widać na rolkach w logach i własnym odczuciu. ;)

Czy podmiana wałka poprawi NM w dolnym zakresie? Czy olać sprawę bo to i tak nic nie da :/

W jakie moce celujesz, że tak pytasz bo jeśli w taką jak już masz tylko oczekujesz lepszego niuta z dołu to szkoda się pchać w koszty. Po prostu trzeba poprawić soft. Z resztą masz wykres BLS-a wyżej, osobiście nim jeździłem i ciągnie całkiem znośnie, a co do Nm to i tak Darek musiał zdjąć mu z dołu bo dwumas się odzywał, a jak Ty masz jednomas to można poszaleć bardziej niż na powyższym wykresie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc jest ok tylko z dołu ta seria mnie denerwuje. Więc będzie trzeba dozbierać kasę na dostrojenie softu. Już na drugą modyfikację to żona powie abym się puknął w głowę. Będzie trzeba ruszyć zaskórniaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztował pierwszy mod?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz krekta, tylko, chyba, że pojedziesz zupełnie gdzie indziej?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moda zapłaciłem 700zł. Będę musiał wlecieć do innego tunera myślę o tuneup Gdańsk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon 1.9 TDI ARL 4x4 - seria tylko 148KM/280NM

-turbo GT17/20

-soft Daron - slabe pompki

c7d14344bcf05d6a9f35437dadf4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update do postu powyżej :

 

24379045958754815549.jpg

 

Tak wygląda przyrost w porównaniu do seryjnego softu -> +100NM w zakresie 1900-3200obr oczywiście wszystko smoke free :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz w watku na temat AHU to wkleilem ale znalazlem tutaj temat wiec wklejam tez

Ogolnie moj Pastuch to fabrycznie AHU

Na poczarek wywalilem kata

W zeszlym roku wlozylem jemu 216tki i bylem zadowolony

W tym czas przyszedl na mape silnika wiec pojechalem do chlopakow do Inowroclawia i wyplulo to:

 

120 KM 3985 rpm

267,8 Nm 2013 rpm

 

po

136 KM 3904 rpm

308,0 Nm 2078 rpm

 

49647483213223313108.jpg

 

icek wprawdzie jeszcze fabryczny (chlopaki powiedzieli ze grzeje) ale kupiony jest juz FMIC i bedzie montowany w krotkim czasie (kupiony juz jest ale jeszcze weze jakies musze zalatwic):cisza

co na to szanowna profesóro forum ?:aniolek

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed virusem już Ci ładnie pojechał:ok

Wykres ładny... za kierownica tez pewnie czuć różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne ze czuc :dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo gtb2060vklr

fmic

map 4b

wtryski 310

pompa hybryda 10/11

wydech 2.5cala na jednym tlumiku

walek 38e

 

https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10647203_809027432508552_9116628081419607569_n.jpg?oh=23badba1079f0e05f9aa1e71a6669242&oe=55A5FF07

 

w planach jest jeszcze pompa paliwa z koszem z pd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyno-sms-1.png

 

dobry wynik ? (prawie jak dobry diesel!)

silnik EJ257 (2.5L)

pełny FMIC

wtryski ID 725

Pompa DW65c

Wydech 3" na dwóch tłumikach

Wałki seria

Turbo TD06-20G SL2 (Kinugawa made in taiwan)

 

strojony przez telefon (dosłownie), moc/moment mierzone na kołach....

smoke free (prawie, za to zieje ogniem przy flat foot shiftach)

 

Spalanie w podpisie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności