Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Jestem nowy na forum. Prosze znawców tematu o opinie na temat chipowania mojego passka z silnikiem 1,9 TDI BXE. Oto wykresy jakie dostałem z hamowni

wyres.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda hamowanie paska z automatem. Pytam bo właśnie zwiększyłem troszkę moc (na 161KM). Auto miało na kołach 126KM, więc mniej niż zakładała fabryka. Niestety z automatem nie do końca można byo shamować poprawnie samochód, mam się jeszcze raz do nich stawić na "dużą" hamownię i dopiero dostanę wykres.

Czy przy automatach już tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy automatach już tak jest?

dowiedz się dokładnie jak Twoja skrzynia znosi jazdę na "luzie", bo generalna zasada jest taka, że po dojściu do odcinki (okolice 260 km/h na rolkach) wbja się luz i daje autu zwolnić samoczynnie do niskiej prędkości - trwa wtedy pomiar obciążeń i oporów toczenie, który z kolei bezpośrednio służy za punkt odniesienia do rysowania wykresu momentu/mocy.

 

Niektóre skrzynie biegów po wbiciu na luz gubią ciśnienie oleju, a więc i czynnik chłodzący/smarowanie przy maksymalnej prędkości obrotowej... i stąd obawy przed hamowaniem automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre skrzynie biegów po wbiciu na luz gubią ciśnienie oleju, a więc i czynnik chłodzący/smarowanie przy maksymalnej prędkości obrotowej... i stąd obawy przed hamowaniem automatów.

Jednak go hamowałem .

 

Krzycho, słabo się na tym znam ale 130 konne silniki miały 310 Nm, więc u ciebie jak by troszkę mało w tym punkcie. Mi przy automacie dołożyli do 344 Nm.

 

Mój wykres:

154,5 KM/ 344 Nm

wykres.jpg

Edytowane przez Sebancisz
Dodanie wykresu z hamowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjcie0213g.jpg

A to mój wykres,co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie oceni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126tomek, zadowolony jesteś? co tu oceniać? ;) jeździć i jeździć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzycho, słabo się na tym znam ale 130 konne silniki miały 310 Nm, więc u ciebie jak by troszkę mało w tym punkcie.

to że seria 131PS ma 310 w cale nie ma to być wyznacznikiem dla modzonego auta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony jestem bardzo,czuć wielką różnice w porównaniu ze starym programem,auto w końcu jedzie:) Chciałem tylko poradę czy wszystko jest ok,co sądzicie o tym wykresie?

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja świeżynka, prosto z Mineralnej :)

passatkosi77wpplmini.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek grubo jak się patrzy. Bardzo fajny wykres, auto zapewne zapier**** w całym zakresie obrotów ;) Gratki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny wykres.....

 

Turbawka mogłaby trochę wcześniej wstawać, ale nie marudze bo sprzęgło trochę dłużej pociągnie:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(link bezpośredni) (#82) - wstawiłem mój wykres. Moment obrotowy max mam przy 1800 obr/min. Czy to dobrze?

Widziałem wykres innego automata i wyglądał podobnie, może tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bikepics-1974133-full.jpg

 

moj wykresik...i co myslicie? odczucia w jezdzie sa niesamowicie lepsze niz przed grzebaniem Roberta z Tune-Up. Autko kreci sie i przyspiesza plynnie do czerwonego pola - smiem twierdzic ze kreci sie jak benzyna. Z reszta Blade13 moze potwierdzic bo jezdzilismy w weekend razem :) ciekawi mnie tylko czym moze byc spowodowany ten dolek na poczatku....jakies sugestie ?

 

A tak pozatym...jeszcze raz wielkie dzieki dla Roberta z Tune-up....jak zawsze odwalil kawal dobrej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie tylko czym moze byc spowodowany ten dolek na poczatku....jakies sugestie ?

Wg. mnie to typowy objaw dla większości suszarek BRD że wstają trochę później.

Masz FMIC czy seryjny cooler??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko seria ... Tylko BRD wsadzone zamiast seryjnej turbawki. :) Wg mnie wynik i tak jest zacny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacza góra wykresu wygląda przekozacko ! 180hp w przedziale 3.8-4.6k obr. To autko musi pięknie iść.

 

Pozazdrościć tylko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skanuj0001yn.jpg

 

panowie co może byc przyczyną takiego spadku niutonów:dolamam do serii?bo kucy zgubił tylko a może aż 8 i teraz nie wiem czy cos jest nie tak a może 2,8 juz tak ma po przebiegu 110tyś km na podtlenku LPG przejechałem 35tyś km

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem większe silniki z VAG nie trzymają serii albo rzadko kiedy. Przerabiałem temat z Audi B4 2.8 V6 kupę pracy włożone w silniczek i kilka koników i tak uciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności