Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gorszego wykresu chyba nie widziałem. Przy 3600 rpm mniej mocy, niż przy 3000? To auto jest przede wszystkim chyba nie do końca sprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważam ze jesli miałeś robiony sam program bez wymiany bebechów to raz masz za duży moment dany

też mi się tak wydaje dlatego wrzuciłem wykres do oceny.

co zapewne objawia sie drganiem dwumasy przy butowaniu w zakresie obrotów miedzy 1800 a 2200

nie zauważyłem takich objawów.

To auto jest przede wszystkim chyba nie do końca sprawne?

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 3600 rpm mniej mocy, niż przy 3000? To auto jest przede wszystkim chyba nie do końca sprawne?

 

no chyba prawidłowo ? przecież jasna sprawa ze prawie przy 4 tys. obr. moc auta spada ? logiczne raczej ?

 

 

narastanie momentu masz bardzo ladne ale nie potrzebny utworzony jest ten "cycek" ja bym ten wykres uciął przy 340nm i wtedy był by super moment miał byś przez dłuższy czas czyli od okolo 1900 do 2600, a tak widać ze ktoś sztucznie chciał zadowolić klienta podbiciem niutków , wszystko da sie sprostować , w każdym razie w tym momecie wykres niebezpieczny dla dwumasy i sprzegła , ale fachowcem ni jestem wiec niech się wypowiedzą mądrzejsi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał KriSSo Zobacz post

Przy 3600 rpm mniej mocy, niż przy 3000? To auto jest przede wszystkim chyba nie do końca sprawne?

no chyba prawidłowo ? przecież jasna sprawa ze prawie przy 4 tys. obr. moc auta spada ? logiczne raczej ?

Oczywiście, że nie normalne i nie logiczne... moc powinna stale wzrastać, ewentulanie na samym koncu moze spadac.

 

Widać że wykres jakiś z dupy, nie wiem czy to w ogóle możliwe uzyskać z seryjnego AFN prawie 380nm, moze pojedz na hamownie obciążeniową to będziesz miał wiekszą pewność, że wykres jest dobry.

 

A co do Twojego wykresu Falla, no to co tam chcesz analizowac? przeciez to nie pierwszy wykres AVF na forum, na pewno widziałeś takich kilka i możesz porównać i wyciągnąć odpowiednia wnioski, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie normalne i nie logiczne... moc powinna stale wzrastać, ewentulanie na samym koncu moze spadac.

 

tu sie zgodzę bo ja mówiąc to nie myślałem o mocy a o momencie obrotowym spadającym przy górnych wartościach obrotowych na wykres mocy wogule nie zwróciłem uwagi i faktycznie spada i jest cos nie tak

 

A co do Twojego wykresu Falla, no to co tam chcesz analizowac? przeciez to nie pierwszy wykres AVF na forum, na pewno widziałeś takich kilka i możesz porównać i wyciągnąć odpowiednia wnioski, prawda?

 

tak oczywiście sam moge sobie go analizować tym bardziej ze przejrzałem stosy wykresów afn którego mam na 145 konia i 320nm i avf gidze mam 384nm , ale zawsze opinia fachowca mile widziana :)

 

a co do wykresu kolegi wyżej , kolega ma afn i jak włożył wtryski większy IC turbo od ARL-a i to wszystko poskładał wyszedł mu wynik 390nm ale tam auto miało czym oddychać a czemu ty masz 380nm hmm skąd oni to wogule wytrzepali ten moment nie mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten pomiar w ogóle lewy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ten pomiar w ogóle lewy jest.

Może tak być jeżeli pomiar robiłeś w jednej ze "słynnych" firm, której hamownia pociesza klientów dodając im niutków i trochę mocy;)

Bo 380 nm jest mocno przesadzone jak na seryjnym aucie. Tyle to po grubych modyfikacjach w AFN-ach ciężko osiągnąć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo 380 nm
Bo może turbo miało takiego OB że wyszedł aż taki moment :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak być jeżeli pomiar robiłeś w jednej ze "słynnych" firm, której hamownia pociesza klientów dodając im niutków i trochę mocy

Nie wiem jak to jest z hamowniami, może i tak pocieszają klientów.Ja byłem na niej z czystej ciekawości bo wiedziałem że parę lat wcześniej było coś dłubane, poprosiłem o pomiar nie mówiąc co było i co chciałbym osiągnąć a taki wyszedł wynik. W/g waszych opinii wykres jest do bani więc co mogę teraz zrobić żeby było lepiej? Auto użytkuje normalnie bez zbędnego katowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mogę teraz zrobić żeby było lepiej?

 

korekta programu "czyli nowy program' bo firmy nie zajmują sie poprawianie programów po innej firmie tylko kładą swój własny cena okolo 1200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc co mogę teraz zrobić żeby było lepiej?

pisałem już, jedź na hamownię obciążeniową do kogoś kto się na tym zna i będziesz miał ładny zgodny z prawdą wykres.

 

a jak nie, to nic nie rób po prostu jeździj... jak dla mnie zamiast wydać kase na te hamownie mogleś sobie kupić dobrą whisky.

 

Aha Falla a co do Twoich kresek, skoro oglądałes inne wykresy, to wiesz że Twój jest jak najbardziej ok i nie ma sie czego czepiać, lejesz rope i jezdzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kładą swój własny cena okolo 1200zl

nie przesadzajmy ceny są nieco niższe tym bardziej że Firmy T co raz częściej robią promocje!

 

P.S.

VW PASSAT COMBI 1.9TDI 110KM AFN (1998) 6-biegowy

takiego już kupiłeś czy zmieniałeś skrzynie?

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takiego już kupiłeś czy zmieniałeś skrzynie?

Kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takiego już kupiłeś czy zmieniałeś skrzynie?

 

a moze ty masz 115 konia w serii ? i 6 biegową skrzynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze ty masz 115 konia w serii ? i 6 biegową skrzynie ?

No proszę cię....wiem co mam pod maską :-) A skrzynia była dorzucona.

Edytowane przez Shaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwie sprawy spowodowaly taki a nie inny wykres:

- mocny program z paliwem z dolu

- zapieczone kierownice od turbo lub inny problem z regulacja

Daje sobie jaja uciac ze przy tych 370NM to bylo jakies 1.6 bara na hamowni lekko.

Widac ze sterownik nie radzi sobie szybko z regulacja i dopiero powyzej 3000obr zbija doladowanie (co za tym idzie wskazania z przeplywki) ktore to tna dawki.

Rada:

- sprawdzic w logach ile realnie pompuje sprezarka

-jakie sa dawki paliwa

Wtedy wiecej mozna wysnuc...bo nie sadze by ktos celowo otworzyl kran z paliwem przy 1900obr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niebawem porobię logi. Dzięki za ocenę i radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie coś zostało wyczarowane;) No i wielkie dzięki dla Roberta:)

201003123116.th.jpg

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Niedawno ja wyrzeźbiłem w swoim aucie trochę więcej mocy i chętnie posłucham jak Wam się widzi mój wykres. Ciekaw jestem bo sam to trochę cienki w te klocki jestem. Jedno jest pewne od chwili chipowania mam ciągle banana na gębie w aucie :)

 

wykres.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo fajnie, kolejny dobry wykres od aliego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności