Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Kuba2000 said:

Ruszyliście temat sprzęgieł i dwumasu. Chcę zostawić dwumasę, ale zwiększyć moc na jakieś 180-200koni, sprzęgło w kevlar a co z dwumasem?

Mowisz o benzynie czy dieslu? Oni pisza o dieslach wiec seria wystarczy.

Jak robisz diesla i masz 240mm sprzeglo, wez dwumas od Sharana BTB 150 Km, z uwagi na mase sharana mowia ze jest nawet mocniejszy od BRD.

Jesli masz 228 to wstaw sztywne koło :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    5 godzin temu, golden87 napisał:

Mowisz o benzynie czy dieslu? Oni pisza o dieslach wiec seria wystarczy.

Jak robisz diesla i masz 240mm sprzeglo, wez dwumas od Sharana BTB 150 Km, z uwagi na mase sharana mowia ze jest nawet mocniejszy od BRD.

Jesli masz 228 to wstaw sztywne koło :D

Mam jak w opisie AWX skrzynia 5, sprzęgło 228mm jest opcja włożenia sprzęgła 240mm, bądź dwumasę mocniejszą do 228mm. Ewentualnie czy opłaca się zrobić zestaw u radzikowskiego i jaki to może być koszt, chcę mieć zapas na około 200 koni i ponad 400nm, dwumasa powoli się kończy bo już pojawiają się drgania przy ruszaniu, sprzęgło się nie ślizga, ale jeździ seria gdyby mu dodać mocy pewnie by się ślizgało.

Edytowane przez Kuba2000

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dnia 12.10.2017 o 18:26, kenczorf napisał:

One wystepowaly w wersjach 180km.

Nie wiem o czym Ty mówisz.

Należy rozróżniać silniki 1.8T gdyż były wzdłużne i poprzeczne i osprzęt taki jak turbina z jednego do drugiego nie pasuje. Mowa tu o Paseratti i takowy ma silnik wzdłużnie i od wzdłużnych można mu wrzucić turbo. Ze wzdłużnych 180KM miał tylko stary AJL, a jego turbo to najmniejsze z K03 czyli 005. AWT ma większe bo ma 029 no i tzw. K03s 073 montowane tylko i wyłącznie w A4 B6 o kodzie silnika BEX.

Ponadto żadne 1.8T wzdłużne nie miało seryjnie K04.

Wracając do K03s w silniku wzdłużnym to jest bezsens dmuchania 1,4 bara ponieważ jest to za duże doładowanie do tak małej turbinki. Oczywiście wszystko zależy co i jak rozłożone bo można sobie sterować w różny sposób boostem i nie każdy ma takie same wymagania.

13 godzin temu, marecek napisał:

źle jechało? ;)

Całkiem znośnie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta