Skocz do zawartości
pro rider

Błąd 16706-czujnik G28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj miałem problem z odpaleniem auta, po paru długich kreceniach odpaliło.

Po podpięciu Vag Com'a wyswietlił mi się błąd:

16706-engine speed sensor (G28): no signal

P0322 - 35-10 Intermittent

 

Rozumiem że najlepiej wymienić czujnik??

Czy jest to czujnik z tyłu bloku silnika po prawej stronie stojąc przodem do pojazdu??

Edytowane przez pro rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w roznych autach roznie jest.Ciezko wywrózyc co to za auto i silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w roznych autach roznie jest.ciezko wywrózyc co to za auto i silnik

 

2.0 azm, rozumiem że bład występujący sporadycznie to początek końca czujnika G28

Edytowane przez pro rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat

problem dotyczy 1.9 TDI 131PS AVF 4MOTION

a mianowicie ciężko odpala rano.mruga kontrolka świec żarowych,świeci sie konrtolka silnika i komunikat Engine Workshop.autko ma normalna moc.

po podłączeniu vag pkazał sie jeden błąd 16706-engine speed sensor (G28) i coś nie dokładnie pamiętam ale chyba error message from ECU.

Czujnik ten został wymieniony ale to nic nie zmieniło.Swiatła STOP działają.Po rozgrzaniu sinika problemy z odpaleniem znikają.

Czy moze mieć to jakis zwiazek z pompowtryskiwaczami??Wskazania na 3 cyl wykazują -1.67 a pozostale w granicach -0,5

 

pomóżcie :D

 

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

 

może ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez lukasz8011
brak odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos pokazac mi/ napisac gdzie znajduje sie czujnik G28 silnik ALT 2.0

 

taki mam blad:

16706 - Engine Speed Sensor (G28): No Signal

P0322 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent

 

a o tym juz nie wspomna, bo przesladuje mnie rok, zrobilem jakies 9000km i nic sie nie dzieje, jezdzi, zapala wszytsko ok, sprawdzalem kable, lancuszek,rozrzad i wszystko ok. nawet rozebralem zegary zeby te cholerna kontrolke wyciagnac ale niestety wszystko uklady scalone i chipy i sciezki i sie nie dalo. moze kiedy uda sie usterke usunac

 

wszytskie bledy:

17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation

P1340 - 002 - Lower Limit Exceeded

16706 - Engine Speed Sensor (G28): No Signal

P0322 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent

16727 - Camshaft Position Sensor (G40): Signal too High

P0343 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o rade jestem na 99 procent pewny ze padl modul sterujacy zaplonem ale wole sie upewnic opisze objawy

auto to polo 1.4 2001 silnik aua auto bylo w trasie nagle check engine kontrolka oleju zjazd na pobocze pomoc drogowa uzupelniono olej byl bardzo niski koles szczytal bledy byl jeden 16706 engine RPM sensor g28 no signal

skasowal go i nie powrocil autko ladnie chodzilo ok 3 minut zaczelo sie szarpanie autem check engine kolejne czytanie bledow i 16684 random/multiple cylinder misfire detected p0300 i 4 bledy cylinder 1,2,3,4 misfire no i dlatego stawiam na modul zaplonowy bo raczej nie ma mozliwosci by 4 swiece padly na raz lub kable no chyba ze macie jakies inne pomysly bardzo zastanawia mnie ten ubytek oleju bo auto przejechalo 140 km autostrada i przed wyjazdem mialo uzupeklniony sprawdzony stan oleju ktory znikl z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i d...... wymienilem modol i autko szlo ale zdycha jak tylko wyjade na droge i zastanawiam sie czy nie musze zrobic najpierw adaptacji przepustnicy czy ktos moze pomuc co robic ? dziwna akcja misfire na wszystkich cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jesli autko to Polo z silniczkiem benzynowym, to taczej stawialbym na cewki (raczej wszystkie do wymiany) swiece rowniez.

Co do oleju, to pewnie masz wyciek, polecam postawic go przed domem, podlozyc czysty karton/szmaty, uzupelnic olej, sciagnac plyty spodnie, i czekac pare godzin, mozesz tez pojezdzic i ponownie go postawic. Pewnie wyciek, skoro nie zauwazyles dymienia z rury...

 

Do sosq

17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation

To wedlug mnie rozrzad ci sie przestawil. Upewnij sie ze wszystko OK z paskiem. To tylko moje domysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, jesli autko to Polo z silniczkiem benzynowym, to taczej stawialbym na cewki (raczej wszystkie do wymiany) swiece rowniez.

Co do oleju, to pewnie masz wyciek, polecam postawic go przed domem, podlozyc czysty karton/szmaty, uzupelnic olej, sciagnac plyty spodnie, i czekac pare godzin, mozesz tez pojezdzic i ponownie go postawic. Pewnie wyciek, skoro nie zauwazyles dymienia z rury...

 

Do sosq

17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation

To wedlug mnie rozrzad ci sie przestawil. Upewnij sie ze wszystko OK z paskiem. To tylko moje domysly.

dzieki za checi ale w polo 1>4 aua nie ma cewek tylko jest modul i go wymienilem i nic to nie dalo co do wycieku to karton :) przy wycieku okolo 1 litra na 150 km dobre jak go moglem nie zauwazyc ? usterke chyba mam nadzieje odkrylem bo dzis doszly mi przewody paliwowe ( wymienilem przewody bo ciekly po wymianie filtra ) gdy odlacze czujnik polozenia walka rozrzadu misfire na kazdym cylindrze nie wraca ale pojawia sie 16727 P0343 Camshaft Pos.Sensor Circ High Input co jest oczywiste bo go odlaczam wiec chyba bedzie problem z rozrzadem jesli zle mysle prosze by mnie ktos poprawil i skierowal w inna strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piter797

wi tam mam ten sm problem niechce czasem odpalic kreci tak jakby iskry nie bylo to vw passat b5 2.0 bezynablad 16706

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dopadł mnie problem z passatem. VAG wyświetla błąd 16706. Po rozkodowaniu błędu okazało się, że to "Czujnik obrotów silnika lub jego obwód CKP (G28) - brak sygnału". W sklepach internetowych spotkałem się też z nazwą "czujnik położenia wału". Czy "czujnik obrotów silnika" i "czujnik położenia wału" w moim przypadku to to samo? Na zdjęciach wyglądają podobnie. Żebym jakiegoś innego czujnika nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się obraca? Silnik pod maską? Czy wał w silniku? :D To jest to samo.

Co prawda - oprócz tego G-28, jest jeszcze G-40 - czujnik Halla. Jeden na wałku rozrządu a drugi za silnikiem - przy skrzyni.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zmyliło mnie angielskie oznaczenie tego błędu: "Engine speed sensor" co w tłumaczeniu oznacza "Czujnik prędkości (obrotów) silnika" a nie położenia wału. Po angielsku wał to crankshaft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich jestem nowym użytkownikiem Passata B5 fl 2,0 20v 130km benzyne i mam prblem poniewaz po tych mrozach siadł mi akumulator po naładowaniu odpalił bez problemu lecz po dniach az 3 auto nie umiało zapalic przy 2 próbach aku padł wymieniłem aku na nowy lecz dalej nie odpala wyskoczyły mi 2 błedy P0322 ip0172 Prosiłbym o pomoc co to za błedy i co czynic dalej... Dzieki z góry;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności