Skocz do zawartości
rm23

czujnik wstecznego biegu lokalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

może pin od wstecznego luźny we wtyczce i coś nie łączy?

sprawdz czerwono-niebieski przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedziec gdzie znajduje sie ten czujnik w passacie b5 1.9 tdi 115km nie moge go od góry zlokalizowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odświeżyć ten temat. Mam samochód passata b5 2003 rocznik skrzynia 6 biegowa manualna 1.9tdi 130 km. Od ostatnich kilku migają mi cały czas światła wsteczne podczas jazdy, mam również czujnik parkowania. Sprawdziłem bezpieczniki i usterką jest raczej na pewno czujnik wstecznego . Czy może ktoś pomóc mi go zlokalizować? oraz który czujnik powinienem kupić , gdyż wiem że są dwa dostępne do tego modelu.

 

Dziękuje i czekam na odpowiedz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik ze skrzynią ustawione są wzdłużnie, do czujnika dostaniesz się wkładając rękę pod ścianę grodziową(przed poszukiwaniem sprawdź sobie latarką). Jaki jet rodzaj czujnika dowiesz się po wykręceniu starego(niestety). Kostkę da się przerobić, wystarczy troszkę chęci i samozaparcia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok dzięki, pytanie ściana grodziowa to jest to ?

1.jpg

1.jpg

Edytowane przez Kamil79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to jest ściana grodziowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil79 Czujnik jest tylko jeden do 6-cio biegowej skrzyni. Stajesz przed autem i masz czujnik po lewej stronie czyli od strony pasażera. Jest on wkręcany w stronę tyłu auta tak że zobaczysz wtyczkę skierowaną w stronę chłodnicy. Bardzo łatwo się go wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś wymieniał to ustrojstwo samemu? Przestało świecić światło biegu wstecznego , sprawdziłem żarówki i bezpiecznik i jest oki , tylko gdzie ten czujnik i jak go ogarnąć.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc naprzeciw zapytaniu ( mojemu :) ) , wygląda to w ten sposób , stojąc przodem do auta to po lewej stronie jest czujnik , żeby do niego dojść trzeba wyciągnąć całą puszke z filtrem powietrza, ale to sam czujnik , natomiast żeby wypiąć wtyczkę trzeba odkręcić prawe koło( lub jak kto woli lewe te od strony kierowcy :) ) i jest dobre dojście do niej..... to tak po krótce po dzisiejszych moich podchodach do tego ustrojstwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę odświeżę stare pytanie, czy ktoś mógłby podrzucić link do tego czujnika z alledrogo ? Silnik 1,9 AVF, dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie znajdz na allegro taki czujnik wrzuciłem Ci zdjecie jak on wyglada przy AVF

 

ws_serve_pic.php?n=15132022171860373035171416131663001411414838&i=1413111516171114141511141613&s=8g7ldau7c058mbdu4sgjplvsj4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z swiatłami cofania tyle ze w skrzyni automatycznej 4 biegowej , miał ktoś podobny problem ? szukam ale opisywane są skrzynie manualne a w automacie chyba jest to jakoś inaczej rozwiązane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy. Passat zakupiony tydzień temu. Mam podobny problem z czujnikiem wstecznego jak większość z Was. Silnik AWX lub AVF...nie znam się za bardzo(  130 koni)1,9 tdi z 2002. Czujnik działa ,tzn światła wsteczne świecą jeśli trzymam lewar biegów odchylony na max.Jeśli puszczam nie świecą. Czytałem,że wystarczy mocniej go wcisnąć, jednak mam poważny problem z dostaniem się do niego. Nie wchodzi mi tam ręka i nie wiem jakim cudem Wy to wymienialiście.Proszę o wskazówki jak się do niego dostać od komory silnika , żeby niczego nie uszkodzić a go wyjąc i wyczyścić, ewentualnie wymienić. Myślę jednak, że czyszczenie powinno pomóc, lub jego dociśnięcie( wciśnięcie głębiej). Jeśli to możliwe proszę o fotki. Pozdrawiam.

P.S. Czy ktoś może podpowiedzieć co to jest zaznaczone żółtą strzałką i do czego służy?

Czerwona strzałka to  czujnik wstecznego - zdjęcie zapożyczyłem...z góry przepraszam...

 

czujnik vw 1.jpg

Edytowane przez Paweł0612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać się do czujnika światła cofania silnik alt 2.0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Buba111 napisał:

Jak dobrać się do czujnika światła cofania silnik alt 2.0 

Witaj kolego. Ten dział jest chyba martwy. Na odpowiedź czekam od 7 września 2018r.- czyli krótko. I ani widu, ani słychu. Szybciej jest podjechać do mechanika, najlepiej znajomego i powie ci od ręki. Tu możesz się nie doczekać. Ale to takie moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w B5 2003r 1.9 Tdi 101KM? Gdzie znajdę ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tam gdzie pokazuje zdjęcie powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj kupiłem Passata i mam mały problem, mianowicie nie ma świateł cofania. Skrzynia automat, wybierak działa dobrze, na wyświetlaczu dobrze wskazuje każdą pozycję ale świateł brak. Sprawdziłem żarówki i bezpiecznik. Czy jest w tej skrzyni normalny czujnik do świateł cofania czy tylko ten moduł od wybieraka? Nie wiem co jeszcze powinienem sprawdzić lub jeśli jest możliwość jak puścić nową wiązkę do świateł np od wybieraka skoro on dobrze wskazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego.  

Brak świateł wstecznych. 

Bezpieczniki ok. 

Żarówki ok. 

Wyjąłem czujnik miernikiem zamyka obwód.  

Wsadzałem zworke we wtyczkę-brak reakcji świateł wstecznych. 

 

Stawiam że gdzieś coś nie łączy i nie daje prądu. 

 

Ma ktoś informacje jak idą kable?  

Z Komory do obudowy kompa,  dalej do bezpieczników i na tył?  Czy coś jeszcze pomiędzy jest?  

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności