Skocz do zawartości
Gość kamillo87

szyberdach problem sam sie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez doswiadczylem ten problem jakies 2 tygodnie temu i tez bylo goraco, jakies 27 stopni, daczu niedalo sie zamknac ani z pokretla, ani z kluczyka jak rowniez z pilota, pozniej jeszcze spubowalem lekko go docisnac przy zamykaniu z pilota i pomoglo, jak narazie tylko raz sie tak zdazylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie może być od temperatury.. tam coś musi się walić z elektryką... ja puki co nie zawracam tym sobie u siebie głowy. U mnie raz na jakiś czas tylko się otwiera.. może raz na 3 tygodnie.. jak zacznie się bardzo walić to zaprowadze do elektryka i niech działa.. sam się za to nie biorę nawet , bo tam chyba trzeba podsufitkę sciągać itp. Chociaż wina też może być tutaj w tym pokrętle co się otwiera szybera... bo ja wsumie jak się otworzy samoczynnie i stuknę pare razy w to pokrętło, to się sam zamyka :o a to pokrętło jakieś takie luźne jest , może tam wina jakaś jest .. jakieś kabelki się obruszały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też nie zawracałem sobie początkowo tym głowy, później już nie chciał domykać szyberdachu po zamknięciu z pilota. Ktoś pisał, że może mieć to związek z zalanym modułem. Nie sądzę, u mnie gdy szalał szyberdach, to miałem moduł wysuszony, zgniłe kable wymienione a sam moduł przeniosłem pod deskę rozdzielczą zgodnie ze wskazówkami na forum.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skoro tylu z nas ma ten sam problem z szyberkiem to może to nie jest problem a normalne "zachowanie" szyberka. Czytając ten wątek zauważyłem że ten problem występuje tylko kiedy jest ciepło. Nikt nie o pisał problemie z szyberkiem który występuje np zimą. Może po prostu moduł komfortu po prostu przewietrza autko gdy jest za gorąco w środku. Jak myślice? Może coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wyjechałem do mechaniora od webasto.

Zima, -10 auto zamrożone, a webasto nie działa.

Jadę spokojnie i nagle coś trzasnęło na dachu, myślałem że dostałem kawałkiem lodu, który spadł z drzewa.

Stanąłem na poboczu, wysiadam i widzę otwarty szyber.

Miałem takie sytuacje kilka razy ale nigdy zimą, teraz myślę sobie, mam przechlapane, będę mógł lepić bałwana w środku samochodu.

Zajechałem do mechanika, warsztat nagrzany, on robił przy webasto, ja przy szyberdachu.

Po kilku przełączeniach sam się zamknął.

Z obawy na kolejne otwieranie, wyciągnąłem bezpiecznik od szybera, teraz mogę spać spokojnie do wiosny, wtedy podjadę do elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności