Skocz do zawartości
Gość kamillo87

szyberdach problem sam sie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamillo87

wiatm mam problem z elektrycznym szyberdachem problem polega na tym ze szybaerdach sam sie czasami otwiera nie wiem co jest tego przyczyna modoł komfortu bo jedne dzrwi sie nie zamykaja rygielek wyskakuje ma to jakis zwiazek?????????? dach mi sie otworzył i zalalo mi cala podsofitke pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego co do rygielka to sprawdz sobie w drzwiach pod uszczelką czy nie są przewane przewody od kostek bo ja tak mialem a z szyberdachem to tez mam taki problem ale to niewiem czy nie od tego ze grzebalem w lampce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy modół komfortu nie pływa (woda pod dywanikami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie przecieka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz pewnie cos z krancowka w szyberdachu - zamykasz szyber, on sie domyka i znow otwiera tak? tez tak mam ale jakos czasu znalesc na to nie moge zeby poogladac, dzialo mi sie tak od czasu jak sciagalem podsufitowke i pewnie cos zruszylem

 

no chyba ze to cos zwiazanego z oporem (mechanicznym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo87

jak wysiadam z auta po zgaszeniu silnika to szyberdach sam sie otwiera na jakies 2 ub 3 cm do gory coraz czesciej sie to dzieje a w dzrzwiach byly kable zalamne w przednich i tylnych zrobilem to ale rygielek wyskakuje sprawdze modol komfortu moze to on zalany jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z szyberdachem to otwiera się u mnie kiedy chce niema reguły rza na jakis czas, ale pewnie dlatego ze grzebalem przy przelaczniku ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tyle że w pasku b4. Jak zamknę auto to szyber sie opuszcza i chowa 2-3cm i jest szpara... Nie wiem czy jest to zła regulacja czy co? Musze sobie ręcznie szyber domknąć i zamykać auto kluczykiem bo jak zamknę pilotem to znowu się otwiera... :( Jak to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki Emil i Sebastian sprawdźcie kostkę w podsufitce. Kolega miał podobny problem, szyberdach raz się otwierał raz nie, jak to określił żył swoim życiem. Dotarł do kostki w podsufitce i tam znalazł rozwiązanie (miała luz) chociaż z pozoru wszystko było o.k.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem mianowicie podczas przejazdu przez ograniczniki predkosci szyber sie otwierał i sam chowal po chwili (góra - dół). Wystarczyło wyciągnąć całą lampkę rozebrac i wyczyścić styki przy okazji podgiąć lekko blaszki max 20min roboty od 6 miesięcy spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się dziś z moim problemem. Zamknąłem szyber, ręcznie ustawiłem przyciskami, potem odkręciłem silniczek od szyberka nacisnąłem przycisk żeby się zamknął i spowrotem zakręciłem silniczek do dachu i od tej pory jest lalunia!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Miałem bardzo podobny problem mianowicie podczas przejazdu przez ograniczniki predkosci szyber sie otwierał i sam chowal po chwili (góra - dół). Wystarczyło wyciągnąć całą lampkę rozebrac i wyczyścić styki przy okazji podgiąć lekko blaszki max 20min roboty od 6 miesięcy spokój"

 

Mam podobny problem, tyle, że podczas jazdy mi się szyber otwiera i zamyka. Może ma to jakiś związek z klimą (tyle że ja mam zwykłą nie climatronik). A co do tych blaszek to o jakie chodzi te przy pokrętle??

Edytowane przez tomislav27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zostaje przeróbka na korbkę 9841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korbki nie trzeba montować , ona jest już tam zamontowana... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korbki nie trzeba montować , ona jest już tam zamontowana... ;]

No chyba nie jest zamontowana ja mam pokrętło lewo prawo to w końcu elektroszyber a nie manual wiec skąd korbka??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podsufitce, tam masz taki kwadrat wielkosci gdzies 8 cm x 8cm obszyty normalnie jak podsufitka, kolo tych przełączników do otwierania szyberdachu, Podwadzasz go czymś i tam masz korbke pod tym. To jest takie wrazie gdyby Ci sie szyber otworzyl i coś się zepsuło w elekrtonice i nie chcial sie zamknąć to tą korbką normalnie zamykasz albo otwierasz. sprawdz a znajdziesz :D

 

 

 

o tu masz dokladnie narysowane :D zobacz

http://www.patkowski.host.sk/szyberdach.JPG

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w podsufitce, tam masz taki kwadrat wielkosci gdzies 8 cm x 8cm obszyty normalnie jak podsufitka, kolo tych przełączników do otwierania szyberdachu, Podwadzasz go czymś i tam masz korbke pod tym. To jest takie wrazie gdyby Ci sie szyber otworzyl i coś się zepsuło w elekrtonice i nie chcial sie zamknąć to tą korbką normalnie zamykasz albo otwierasz. sprawdz a znajdziesz :D

 

 

 

o tu masz dokladnie narysowane :D zobacz

http://www.patkowski.host.sk/szyberdach.JPG

Rzeczywiście masz racje zwracam honor tyle że mój szyber ma chyba jakiś problem elektryczny lub elektroniczny. Brakuje tylko żeby zaczął się otwierać kiedy pasek jest zamknięty np w nocy na parkingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też sie otwiera sam... ale mój to jak by był mądry... :D:D:D:D bo tylko jak jest gorąć to się podnosi gdzieś z 3 cm do góry samoczynnie.. jak jest deszcz to się nie otworzył nigdy..... :D , ale fakt faktem też mnie to denerwuje... to coś musi się rąbać elektronika , bo jak się otworzy i wezmę ręką go walne z 2-3 razy w ten plastik w przełączniki to się zamyka np.... tak więc tam musi coś mi się pierdzielić.. ale nie mam czasu, ( tzn czas może by się znalazł, ale nie chce mi się z tym bawić trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem podobną sytuację w gorące dni. Jak był uchylony i chciałem zamknąć to się rozsuwał i odwrotnie. Przyczyną był przetarty kabel, usterkę znalazł elektryk, sam nie zdołałem namierzyć awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem. sam sie uchyla w trakcie jazdy, a jak go zamykam to po paru sekundach sam sie uchyla z powrotem... masakra. tyle ze ja mialem zalany moduł komfortu... Cos mozna na to poradzic? Pomocy bo zwariuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności