Skocz do zawartości
Gość volume92

nie chodzi na benzynie b3 1.8 (RP)

Rekomendowane odpowiedzi

To samo się dzieje na gazie i na benzynie znaczna poprawa byla po naprawie tps, wiesz maze co to jest ?

91203896425fcc70med.jpg

 

---------- Dodano o 17:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:42 ----------

 

Dodam ze ten wezyk wychodzi z tąd jedno wyjście jest zaślepion a drugie właśnie wchodzi to tego czegos

78b0134b49d1a506med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz maze co to jest ?

Nie za bardzo.

Któreś wężyki idą do filtr oparów paliwa w prawym nadkolu, może to jest od tego.

Poszukaj schematów podciśnień na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co do niemocy przy wyższych prędkościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś wyciągnąłem pompę ze zbiornika i wsadziłem do miski z benzyną i podłączyłem .co się okazało że ni podaje pB tz. pompka pracuje ale nie daje ciśnienia 0.Po zamianie + na - czyli odwrotnie biegunami żeby wypychała paliwo ,a następnie podłączenie jej prawidłowo zaczyna pompować prawidłowo.Ale po paru włącz. i wyłącz. paliwo pojawia się na powrocie czyli z powrotu i zasilania leci to samo plus jeszcze z góry wkładu gdzie jest wyjście (taki przelew ze siateczką) .Dwa zasilania ciekawe ?Czasem nawet na powrocie jest większe ciśnienie niż na wyjściu! Obserwując pracę pompki stwierdziłem że winę może ponosić zaworek zwrotny ten na wyjściu(zasilaniu) jeśli takowy jest tam. Jak się przytnie to paliwo wraca sie do kosza i tam wybija do przelewu.

Czy ktoś może potwierdzić moją tezę?

 

Po Twoim opisie można wnioskować że pompa/wkład jest uszkodzony - jeśli chodzi o "zaworek" to jest to gumowa membrana (zasada przepływu jednokierunkowego) żadnych innych skomplikowanych zaworków tam nie ma.Jeżeli pompa zatrzymuje się po jakimś czasie to moim zdaniem jest to przyczyna mechaniczna- czyli zacieranie się wirnika (luzy- stara część) lub zatrzymywanie się z powodu obcych elementów w wirniczku( widziałem coś takiego u siebie) inny powód zatrzymywania się pompy to brak stałego napięcia czyli jakieś zwarcie lub przerwa na odcinku instalacji od bezpiecznika do pompy.

Tyle mogę tak na odległość poradzić-to że paliwo się przelewa przez powrót to jest rzecz raczej normalna gdy zablokujesz jej ujście czyli wylot -zasilanie .

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co do niemocy przy wyższych prędkościach?

Przyśpiesz zapłon i testuj. U mnie znaki i lampa nic nie pomogły tylko trzeba było ustawić wedle uznania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyśpiesz zapłon i testuj.

 

Miałeś podobne przeboje

 

---------- Dodano o 22:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:18 ----------

 

walczę jeszcze z podciśnieniami na zdj do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa się nie zatrzymuje .Cały czas działa tylko raz podaje paliwo na wyjściu (czyt. pompa w misce z paliwem ) raz na obydwu krućcach.

a raz tylko na powrocie. Nie wiem jak jest w pompkach vw ale chodzi mi o takie oto zaworki we wkładzie i kturyś z nich by się przycinał i paliwo jakby sie cofało z powrotem do kosza(obudowy) i wypychało przez kruciec powrotu a także przez obudowę te gumowe tłumiki drgań.ciekawy efekt jak z fontanny:o) pompa1.jpg I ostatnie pytanie bo w paru sklepach podane jest ,,pompa paliwa,,żyroskopowa'' czy to znaczy że ona ma być ustawiona pod jakimś kątem odpowiednim żeby działała???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ostatnie pytanie bo w paru sklepach podane jest ,,pompa paliwa,,żyroskopowa'' czy to znaczy że ona ma być ustawiona pod jakimś kątem odpowiednim żeby działała???

 

Czy Ty piszesz o pompie do 1.8 ABS ?

Najważniejszy parametr to ciśnienie robocze pompy 1.2 bar (kolor plastiku na pompie - chyba czarny) w przypadku pompy 3.0 bar - kolor szary - siwy - ale Twoja to ta pierwsza . Po co utrudniać sobie życie ... Skoro występują u ciebie takie zjawiska że pompa ciśnie paliwo króćcem powrotnym to podejrzewam że źle poskładałeś wkład z obudową lub (nie włożyłeś , zgubiłeś )któregoś z oringów znajdujących się w obudowie na połączeniu z wkładem - innej przyczyny trudno się dopatrywać - jeśli pompka pracuje a wirnik się obraca...

Jeśli chodzi o nazwę "żyroskopowa" - to tyczy się samego mechanizmu wkładu pompy i nie ma to nic wspólnego z położeniem pompy w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo się dzieje na gazie i na benzynie znaczna poprawa byla po naprawie tps, wiesz maze co to jest ?

91203896425fcc70med.jpg

 

---------- Dodano o 17:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:42 ----------

 

Dodam ze ten wezyk wychodzi z tąd jedno wyjście jest zaślepion a drugie właśnie wchodzi to tego czegos

78b0134b49d1a506med.jpg

 

KLR to się nazywa,ustrojstwo ładowane przez niemiachów z powodów ekologiczno finansowych ,powodujące ze fura za jedyne sto parę euro zmienia normę emisji na wyższą w związku z czym zmniejsza jakieś ichniejsze opłaty ekologiczne.Działa na zasadzie podawania do układu dolotowego(przez przewód odsysania par paliwa) lewego powietrza przy zimnym silniku co ma podobno przyśpieszać nagrzewanie kata poprzez zubożenie mieszanki paliwowej.Działa toto nędznie ,powoduje głównie świrowanie obrotów silnika , w naszej rzeczywistości należy to wykastrować i połączyć i pozaślepiać przyłącza . Temat przerabiany przezemnie przy okazji "pacyfikowania "passata z silnikiem 2e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat przerabiany przezemnie przy okazji "pacyfikowania "passata z silnikiem 2e

 

Dzięki wielkie juz myślałem że zastałem sam heh... powiedz mi co dokładnie wyrzuciłeś a co zaślepiłeś chodzi mi o elementy z foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie juz myślałem że zastałem sam heh... powiedz mi co dokładnie wyrzuciłeś a co zaślepiłeś chodzi mi o elementy z foto.

 

http://www.ebay.pl/itm/Twin-Tec-AV11-Kaltlaufregler-KLR-VW-Golf-2-mit-PN-Motor-51-KW-1-6-l-Audi-80-PP-/400595754709

 

Właściwie to wszystko co na tej fotce,no zawór termostatyczny w przewodzie wodnym możesz zostawić żeby się nie szarpać z płynem chłodniczym, na pewno trzeba dokładnie połączyć przewód z filtra par paliwa (ten na dużym trójniku) i zaślepić króciec podciśnienia z małego trójnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać , że o takim ustrojstwie słyszę pierwszy raz...I to całe kosmiczne usprawnienie władowali w paska z 90 roku - jednak mentalnością się różnimy- my wycinamy , usuwamy , zaślepiamy EGR-y , DPF-y z nowych furek .....a oni..dokładają "nową" technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Polsce haha... dodam jeszcze ze układ wydechowy też mam inny z tyłu nie mam jednej rury jak przystało na paska w benzynie tylko tłumik z dwururka skierowana w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać , że o takim ustrojstwie słyszę pierwszy raz...I to całe kosmiczne usprawnienie władowali w paska z 90 roku - jednak mentalnością się różnimy- my wycinamy , usuwamy , zaślepiamy EGR-y , DPF-y z nowych furek .....a oni..dokładają "nową" technologię.

Fakt wycinamy , ja też wywaliłem u siebie kata jak się wysypał ,tyle ze odgłos pustej puszki doprowadzał mnie do szału więc ...założyłem nowy katalizator co prawda z palio ale nowy fabrycznie i co ? ano pali trochę wiecej niż ze starym i całkiem bez ale za to spokojnie spełnia normę euro3 i na benzynie i na lpg , więc wydaje mi się ze zakładanie takiego czegoś ma taki sens jak te niemieckie kolorowe naklejki na szybę (miałem CC 700 które dostało zieloną w berlinie mimo że był na gaźniku FOS-a i nie miał nigdy kata). Nota bene Pasek z którego to wywaliłem mimo że nowszy i 2e za cholerę nie mógł spełnić nawet euro2 mimo ze miał na to papiery po załozeniu KRL-a i przyjechał z niemcowni z ważnym przeglądem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CC 700 które dostało zieloną w berlinie mimo że był na gaźniku FOS-a i nie miał nigdy kata). Nota bene Pasek z którego to wywaliłem mimo że nowszy i 2e za cholerę nie mógł spełnić nawet euro2

Chyba helmuty nie są dumni z betrójki, dopiero powyżej 93' mogły dostać naklejkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba helmuty nie są dumni z betrójki, dopiero powyżej 93' mogły dostać naklejkę.

 

Ich problem polega na tym że naklejkę dostajesz na podstawie VIN-u a nie na podstawie faktycznych pomiarów spalin,CC było z 94 roku i w niemieckiemu kompowi nie zmieściło się w głowie ze w tych latach były jeszcze produkowane auta bez katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności