Skocz do zawartości
Gość volume92

nie chodzi na benzynie b3 1.8 (RP)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość volume92

Witam

Mam passata B3 1.8 (RP) benzyna + gaz.:D na gazie chodzi dobrze na początku ciężko pali i przerywa zanim się rozgrzeje a jak przełączam na benzynę to od razu gaśnie:(. nie wiem co to może być. jeśli ktoś wie to proszę odpisać. Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pompka paliwowa pracuje ? tzn słychac ją ?

Stało sie to nagle czy nie chodzil na benzynie "od zawsze" ?

 

Weź chlopie napisz cos wiecej bo wróżyć z fusów nikt tu nie potrafi .

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volume92

pompka pracuje. słychać ja. kupiłem go jako uszkodzony gościu przywiózł mi go na lawecie. pierwszy raz jak go odpaliłem na gazie to po pewnym czasie udało mi się przełączyć na benzynę, ale długo nie pojeździłem bo po kilku godzinach jak stał to juz nie chciał chodzić na benzynie. na benzynie próbowałem go odpalić ale nawet nie zagadał dwie godziny go ciągałem i nic a na gazie od razu odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skoro pompa pracuje to sprawdź jakie daje cisnienie . Powinno byc cos kolo 1.5 Bara .

Najlepiej to zrobic podłaczając manometr przy wtrysku ( odkrecasz węzyk paliwa przy obudowie wtrysku i podłaczasz do niego manometr) . Jak manometra nie masz to pozostaje "na oko" czyli luzujesz wezyk i powinno sikać paliwem na lewo i prawo jak właczysz pompkę.

 

Jak jest cisnienie to pozostaje sprawa samego wtryskiwacza ... albo zapieczony albo uszkodzony elektrycznie.

A wczesniej wsprawdz czy dochodzi do niego napiecie ... bo moze przekaźnik który go wyłacza jak jeździsz na gazie siadł i już nie włącza wtryskiwacza jak chcesz na benzynie pochulac.

 

W sumie to zaczynał bym od tego przekaźnika .. najmniej roboty a moze sie okazac strzałem w 10 :D

 

pozdr. herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem po naprawie układu paliwowego. Wizyta u gazownika, 10 min roboty i działa jak tralala :P (no tak było do czasu dzwonu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volume92

dzięki chłopaki. pobawię się z tym jutro bo dzisiaj mi się nie chce. Ale z tego co pamiętam to sika na lewo i prawo z wężyka. kolega mówił że nie działał mu powrót i miał tak jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micek

ja mam to samo. Nie działa bęzyna a jak podpinam papkę to zalewa silnik i kupa.. Mechanicy głowili się i nie doszli do tego co i jak. Smigam narazie na samym gazie a 4 lutego auto odstawiam do szpeca.. Moze ktoś pomoże i powie co to może być, Silnik 1,8 PF . Odpalam tylko na gazie. Paliow nie działa. Po odpaleniu załapuje ale za chwile gasnie jak by tracił moc.. sam juz nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micek

Ponowię pytanie :)

Nadal walcze z tym paliwem i nic. Na gazie śmiga aż miło ale ostatnio wiecej pali .. z 8l na 15 :| ale to ina sprawa.

Kupiłem kompa od znajomego z samochodu który śmigał na pb i dalej to samo. Po przełączeniu na benzyne jednolicie ale szybko spadaja obroty i koniec. Kolejne proby odpalania konczą się dymem i po sprawie, załapie tylko na tyle że doleci do 4 tyś i gaśnie i tylko śmierdzi benzyną.. mechanicy mówili że po przełączeniu na benzyne wtryski leją non stop mimo tego że s wymienione na nowe...

ręce mi juz opadają i mam ochotę wpakowac tego trupa do stawu :634:

Prosze jeżeli ktoś wie jaka moze byc przyczyna to prosze o jakies rady..

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy łopatologicznie - jeśli na gazie silnik działa prawidłowo, to usterki trzeba szukać w układzie paliwowym. Po kolei od baku do cylindrów. Po pierwsze sprawdź ile masz benzyny w baku - jeśli masz jakieś opary na dnie to może nie zasysać paliwa. Po drugie sprawdź filtr paliwa - jak auto masz z gazem, to nie wiadomo kiedy był on wymieniany i może być w nim niezły syf. Po trzecie sprawdź pompę paliwa jak napisał herflik-00 - czy ma ciśnienie. Jeśli tak, to usterki należy szukać już w osprzęcie silnika. I tu skłaniałbym się ku przyjrzeniu się dokładnie układowi wtryskowemu.

Może też być coś nie tak z instalacją gazową - mogło się zdarzyć, że jakiś partacz coś namieszał i teraz są problemy. Najlepiej podjedź do kumatego mechanika - powinien Ci poradzić i zdiagnozować usterkę bez większych problemów. O ile jest kumaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micek

Paliwo lałem z orlena takze to odpada, jest tam ok 25l także powinno wystarczyć, Filtr był zmieniany przy wymianie oleju z tego co pamietam bo juz raz go zalało i wymienialismy cały olej na nowy. Wtryskiwacze wymienione wszystkie na nowe, ale zastanawia mnie to że kable które ida do wtrysku są rozdzielone i z nich z plusa jest wstawiony kabel który leci do kostki sterującej któa jest w środku na desce i wraca do wtrysku. Czy jest jakiś przekażnik który przełacza paliwo-gaz? Jeżeli tak to gdzie go szukać?

Objaw jest taki że wtryski leją i zalewają śilnik dlatego gaśnie.. to zdjagnozowało juz 2 mechaników i ja kiedy wytargałem wtryski żeby zobaczyć co jest nie tak.. mam wrażenie że gazownicy cos namieszali i to zdrowo bo to w jaki sposob zrobili instalacje daje duuuzo do zyczenia :mad:

Pytam o to bo może ktoś spotkał się juz z takim objawem.

Jednym słowem paliwo się dostaje i jest wtryskiwane ale jakos nie tak jak powinno. Gdzieś mają zwarcie czy coś.. juz sam nie wiem dlatego rozpaclziwie szukam pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle podpięli sondę lamda? Spróbuj ją może na próbę podłączyć bezpośrednio do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micek

bezpośrednio? Czyli jak?

dodam tylko że dziś zamilkł rozusznik :) :) poprostu raz za razem cos sie w tym samochodzie wykłada a ja przed 3 miesiącami nie miałem zielonego pojecia o samochodach po za podstawami a dzieki temu passatowi , i forum wiem wiecej niz myslałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio czyli tak jak było przed podłączeniem gazu. Jak się instaluje gaz to sygnał z lambdy podaje się do sterownika gazu i dopiero z niego do kompa. Odnajdź te kabelki i spróbuj je połączyć bezpośrednio. Oczywiście, tylko do testów na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam passata b3. Silnik 1.8 benzyna+gaz. Mam problem gdyż nie jeździ mi na benzynie, natomiast na gazie jeździ. Sprawdziłem pompę w zbiorniku-działa, filter paliwa jest drożny, przy pomnie wtryskowej przewodem doprowadzającym paliwo leci benzyna i odprowadzającym też. Mam pytanie, czy może być przyczyną silniczek pompy wtryskowej, czy emulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij jeszcze ten plastik z nad wtrysku i zobacz czy wtrysk działa jak działa to powinieneś widzieć mgiełkę z PB jak nie to szukaj przy wtrysku problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy odłączę wtyczkę która idzie do silniczka pod tą przykrywą, czy silnik powinien jakoś zareagować zwiększając lub zmniejszając obroty bo mi w ogóle nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy odłączę wtyczkę która idzie do silniczka pod tą przykrywą, czy silnik powinien jakoś zareagować zwiększając lub zmniejszając obroty bo mi w ogóle nie reaguje.

jak ściągniesz wtyczkę z czujnika temperatury to silniczek krokowy powinien się wysunąć i zwiększyć obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z pompką paliwa.Wygląda to tak :przekręcam kluczyk słychać pompkę i auto odpala,innym razem zero reakcji pompki-cisza nie mogę odpalić .Dziś rano zauważyłem ,że po przekręceniu kluczyka na zapłon pompka jakoś głośniej się załącza ,jakby głośne buczenie,dodam że wcześniej było dużo ciszej.Jeżdżę na gazie ale zawsze mam w baku prawie 30litrów benzyny.Dziś przez pół dnia odpalałem na gazie bo nie chciała załączyć się pompka ,potem działała, później znowu cisza i tak na przemian.Czyżby pompka paliwowa była już do wymiany,czy winę za to może ponosić kostka stacyjki?bo już zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem z pompką paliwa.Wygląda to tak rzekręcam kluczyk słychać pompkę i auto odpala,innym razem zero reakcji pompki-cisza nie mogę odpalić .Dziś rano zauważyłem ,że po przekręceniu kluczyka na zapłon pompka jakoś głośniej się załącza ,jakby głośne buczenie,dodam że wcześniej było dużo ciszej.Jeżdżę na gazie ale zawsze mam w baku prawie 30litrów benzyny.Dziś przez pół dnia odpalałem na gazie bo nie chciała załączyć się pompka ,potem działała, później znowu cisza i tak na przemian.Czyżby pompka paliwowa była już do wymiany,czy winę za to może ponosić kostka stacyjki?bo już zgłupiałem.

 

Na początek w bagażniku zdejmij pokrywkę od pompki i sprawdź kostkę i kabelki czy się nie przetarły a skoro innych objawów nie ma prócz tego głośnego buczenia pompki to pewnie się kończy niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek w bagażniku zdejmij pokrywkę od pompki i sprawdź kostkę i kabelki czy się nie przetarły a skoro innych objawów nie ma prócz tego głośnego buczenia pompki to pewnie się kończy niestety.

 

Buczenie to jedna sprawa ale ona raz działa ,raz nie .Czasami cały dzień odpalam i jeżdżę na gazie bo pompa nie ma zamiaru nawet się odezwać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności