Skocz do zawartości
adamo88

montaz CB pod radiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opis jak zamontowalem CB w miejscu schowka pod radiem, trwalo to 3h

uwaga radio nam moze sie rozkodowac u mnie okazalo sie ze anteny nie podpialem:D :eek: mam jakis program do radia ale jeszcze nie sprawdzalem czy dziala, jak zadziala to napisze :cool:

narzedzia ktore mi sie przydaly

klucz torx T20, klucz nasadowy (albo fajkowy lub rurowy) 8, plaski srubokret, katowka, magnez, lutownica, cyna i izolacja, blaszki ktore przytrzymuja radio

f_CB3B22m_26da265.jpg

zaczynamy, wszystko wyglada tak

f_CB3B002m_882e625.jpg

i rozkrecamy to wszystko pokolei

tu sa 2 srubki na torx T20

f_CB3B0012m_9b2534f.jpg

po zdjeciu panela climatornika - palcami bez problemu, jest na zatrzaskach pojawiaja sie jeszcze 4 identyczne srubki, ktore tez odkrecamy

f_CB3B0032m_b8ff0ed.jpg

nastepnie wyciagamy climatronic i odpinamy 4 wtyczki znajdujace sie z tylu

f_CB3B004m_01328f9.jpg

odpinamy wtyczki od przycikow - u mnie tylko awaryjne i ogrzewanie tylniej szyby

f_CB3B005m_9bbaefa.jpg

zdejmujemy z miejsca srub od climatronika zatrzaski metalowe (w ktorych siedzialy wkrety) - wystarczy je zsunac

f_CB3B006m_6b94345.jpg

wyciagamy ramke razem z radiem i odpinamy od niego kostki

f_CB3B007m_07e48d2.jpg

f_CB3B008m_9c3aa5f.jpg

wyciagamy z ramki radio - wciskajac dwa zatrzaski metalowe po 2 stronach

f_CB3B0322m_f33c2f5.jpg

nastepnie wyjmujemy podstawke na kubki - po 2 stronach posiada zatrzaski, wystarczy wzdluz pociagnac srubokret cienki plaski i pociagnac podstawke do siebie

f_CB3B0162m_430cea8.jpg

tu je widac zatrzaski po wyjeciu podstawki

f_CB3B0182m_581c5a9.jpg

i posiadamy coraz lepszy dostep do przeprowadzenia kabli od zapalniczki :] i widzimy jakis komputer - sterownik od poduszek

f_CB3B0172m_bda1d20.jpg

by dostac sie do zapalniczki odkrecamy galke skrzyni biegow (w lewo), mieszek, a nastepnie odkrecamy 2 sruby ktore trzymaja tunel przy galce - jest na sruby nr 8

f_CB3B023m_270d297.jpg

z wyczuciem aby nie polamac podnosimy go do gory - najpierw po dwuch stronach gdzie byly sruby

f_CB3B0242m_74df749.jpg

odpinamy z gniazda zapalniczki wtyczke i wyjmujemy kawalek tunelu srodkowego aby nie przeszkadzal

f_CB3B025m_e3e8e89.jpg

w tej wtyczce plus jest po srodku a masa po jednej ze stron - w przy pasku na wtyczce jest stala masa, po drugiej stronie masa znika wraz z wlaczeniem swiatel (widac jest od podswietlenia)

dolutowujemy przewody - ja zdarlem izolacje, przylutowalem z boku swoj kabelek i zaizolowalem, potem przeciagamy je pod blaszka

f_CB3B029m_88a1c28.jpg

nastepnie skladamy spowrotem tunel srodkowy, zakladamy mieszek i wkrecamy galke

zabieramy sie za ramke, odmierzamy ile radio ma szerokosci i po srodku rozcinamy katowka - dobrze jest popatrzec gdzie wypadnie wtyczka antenowa od CB - u mnie udalo sie trafic w dziure za ramka :D

f_CB3B0122m_a22bb7f.jpg

ja zastosowalem jeszcze blaszki ktore przytrzymuja z dwoch stron CB, tak to wyglada

f_CB3B030m_8259193.jpg

skrecamy potem wszystko spowrotem i jedziemy do fachowca aby nam dostroil antene - jeszcze nie mam wiec nie montowalem sam :D

tak to wyglada zamontowane

f_CB3B0342m_59fd3b8.jpg

a tu dobrze jest trafic z wtyczka od anteny (zaznaczone strzalkami)

f_CB3B0163m_ea18a5a.jpg

--- scalone ---

dodalem, mozna dac do faq - moze komus sie przyda hehe

Edytowane przez adamo88
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny patent i jest sposób jak zabudować średnio użyteczną półeczkę. Jak miałem B5 to zawsze mi z niej różne położone tam drobiazgi wypadały :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamo88 witam a mogl bys mi powiedziec jak sie dostac do gniazda zapalniczki od drugiej strony zeby podlaczyc cb nie przez gniazdo tylko bezposrednio pod kabelki ? jak to sie tam zdejmuje ta popielniczke cala ? no chyba ze jest inne mijesce gdzie mzona sie wpiac zasilaniem cb a najlepiej zeby sie rozlanczalo po wylaczeniu zaplonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adamo88 witam a mogl bys mi powiedziec jak sie dostac do gniazda zapalniczki od drugiej strony zeby podlaczyc cb nie przez gniazdo tylko bezposrednio pod kabelki ?
Wypinasz kostkę z gniazda. Bierzesz dwie zapałki i ścinasz je na długości około 10mm do połowy grubości. Tak przygotowane zapałki wsuwasz w niewielkie, prostokątne szczeliny szczeliny po obu stronach pojedynczego kabla (patrząc od przodu wtyczki foto 14). Musisz tymi zapałkami przygiąć dwie małe blaszki, które blokują końcówki kabli we wtyczce. Powinny bez problemów wyjść. Potem albo lutujesz albo skręcasz i izolujesz kable. Pamiętaj o polaryzacji, środkowy, to plus, grubszy zewnętrzny, to masa. Cienki zewnętrzny, to plus, od podświetlenia.

 

jak to sie tam zdejmuje ta popielniczke cala ?
Popielniczkę można wyjąć nie demontując osłony tunelu, ale trudno ją potem włożyć, żeby trafiła w swoje zatrzaski. Lepiej zdemontować przednia część tunelu i dobrać sie do popielniczki od dołu. Odkręcasz śruby po obu stronach tunelu (między ręcznym a lewarkiem biegów (fotka 13)) i delikatnie acz zdecydowanie wyrywasz tył przedniego elementu spod początku tylnego. Potem całość wyciągasz spod konsoli środkowej.

 

no chyba ze jest inne mijesce gdzie mzona sie wpiac zasilaniem cb a najlepiej zeby sie rozlanczalo po wylaczeniu zaplonu
W sumie, to do radia jest jeden kabelek w którym jest prąd po przełączeniu kluczyka, ale on jest "za cienki", żeby tam podłączyć radio. Chyba że przez przekaźnik. Możesz też się podpiąć bezpośrednio pod skrzynkę bezpieczników, ale nie pamiętam który bezpiecznik...

Pamiętaj, że radio powinno być włączane i wyłączane własnym włącznikiem.

Podczas pracy rozrusznika są bardzo duże skoki napięcia, które mogą uszkodzić czułe radio.

 

CB w środkowej konsoli, to fajny pomysł, ale mi osobiście szkoda tego schowka. Dlatego swoje radio zamontowałem w...

...POPIELNICZCE!!!

Niestety jest to bardzo skomplikowana operacja, ale efekt ZDUMIEWAJĄCY!

Jutro wrzucę filmik, jak to wygląda. Pozdrawiam.

Edytowane przez HubeRRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

A może jakiś patent do B6? Czy można zdemontować ten moduł z popielniczką i gniazdem zapalniczki, żeby tam zamontować radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB w środkowej konsoli, to fajny pomysł, ale mi osobiście szkoda tego schowka. Dlatego swoje radio zamontowałem w...

...POPIELNICZCE!!!

Niestety jest to bardzo skomplikowana operacja, ale efekt ZDUMIEWAJĄCY!

Jutro wrzucę filmik, jak to wygląda. Pozdrawiam.

I co z tym filmikiem? :) Ewentualnie jakieś info jak grzebać żeby upchać tam radio? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tym montażem w tej popielniczce też mam zamiar tam upchnąć cb ale będzie ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak z tym montażem w tej popielniczce też mam zamiar tam upchnąć cb ale będzie ciężko
:wmorde aleś kotleta odkopał ,jak już to pisz do autora postu o tym jak schował CB w popielniczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności