Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kolego ESP i wszystkie insze systemy są domyślnie AKTYWNE po zapłonie. Przyciskiem je deaktywujesz tylko, o czym informuje stosowna kontrolka.

 

A jak już Kuczlaw się śmieje to i ja sobie poużywam: Twoja wersa Michael jest logiczna - ESP ratuje Cie jak wpadniesz w poślizg> wpadasz, klikasz przycisk i ufff... udało się ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta esp jest wlaczony z zaplonem auta heheh chyba u ciebie z zaplonem auta to wlacza sie tc.od esp jest przycisk,tak wiec prosze sie nie wypowiadac kolego...

 

Kolego, przeczytaj najpierw instrukcje obsługi samochodu a dopiero później się wypowiadaj.

Tak OT to mam niezłą polewkę, nic mi tak dzisiaj humoru nie poprawiło jak ta wypowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta esp jest wlaczony z zaplonem auta heheh chyba u ciebie z zaplonem auta to wlacza sie tc.od esp jest przycisk,tak wiec prosze sie nie wypowiadac kolego...

 

tja a kopernik byla kobieta. nie wypisuj bzdur michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie wymiekam jest was trzech widze ze nie wcisne wam kitu.szacun...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze nie wcisne wam kitu.

 

Nie wciskasz, raczej żyłeś w nieświadomości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiadomosc trace tylko po wypiciu magicznego trunku, a dzisiaj nie spozywalem:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra panowie wymiekam jest was trzech widze ze nie wcisne wam kitu.szacun...

 

Nie czemu. Po prostu włączaj sobie cały czas ESP zwłaszcza w zimę i rura po świecie. Faktycznie ubawiłeś towarzystwo i za to ci dziękujemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zdarza się, że mam jakby słabsze hamulce. Pedał hamulca chodzi normalnie. Dzieje się to nie przez cały czas a sporadycznie. Np. jadąc do pracy było OK, a wyjeżdżając pojawiły się słabe hamulce (na lekkie naciśnięcie hamulca prawie nie reagował, a po mocniejszym naciśnięciu hamował bardzo słabo) po jakimś czasie było już OK. Innym razem po przejechaniu paru km zrobiły się słabe. Co to może być?

W postach czytałem, że zdarza się tak gdy są zimne tarcze i klocki, ale u mnie dzieje się to zarówno przy zimnych jak i przy nagrzanych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś o zapowietrzonym układzie hamulcowym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytałeś o zapowietrzonym układzie hamulcowym ??

 

Czytałem, ale myślę, że by się nagle nie zapowietrzyły (choć mogę się mylić). Cały rok jak nim jeżdżę było OK, a ta "przypadłość" pojawiła się kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Cały rok jak nim jeżdżę było OK, a ta "przypadłość" pojawiła się kilka dni temu.

 

Gdybyś jeździł już tak 10 lat to też uważałbyś że wszystko jest w porządku? Kiedyś coś się musi zepsuć. Jeżeli nie wymieniałeś płynu hamulcowego to go wymień, przy okazji odpowietrz - na tym się nie oszczędza, to Twoje bezpieczeństwo.

 

Servo hamulcowe może świrować. Nie wpada Ci czasami pedał w podłogę albo robi się nienaturalnie twardy? Nie masz wody na podszybiu/zatkane odpływy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś jeździł już tak 10 lat to też uważałbyś że wszystko jest w porządku? Kiedyś coś się musi zepsuć. Jeżeli nie wymieniałeś płynu hamulcowego to go wymień, przy okazji odpowietrz - na tym się nie oszczędza, to Twoje bezpieczeństwo.

 

Servo hamulcowe może świrować. Nie wpada Ci czasami pedał w podłogę albo robi się nienaturalnie twardy? Nie masz wody na podszybiu/zatkane odpływy?

 

Pozdrawiam

 

Wody w podszybiu nie miałem - regularnie czyszczę całe podszybie z liści i innych śmieci.

Płynu hamulcowego jeszcze nie wymieniałem więc chyba zacznę od niego.

Pedał hamulca zachowuje się normalnie (jak dobrze hamuje i jak pojawiają się problemy).

Ps. normalnie się odpowietrza układ czy jakoś specjalnie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies tu pisali ze sporo osob tak ma poki hamulce sie nie rozgrzeja ... od kilku dni tez mam taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzies tu pisali ze sporo osob tak ma poki hamulce sie nie rozgrzeja ... od kilku dni tez mam taki problem

Tyle, że u mnie nie ma reguły - zdarza się to przy zimnych jak i nagrzanych hamulcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płynu hamulcowego jeszcze nie wymieniałem więc chyba zacznę od niego

A że tak głupio się spytam a jaki masz stan płynu hamulcowego? Czy cały czas miałeś stan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem podobny problem tylko z ta roznica ze jak u mnie chamulece zrobily sie slabsze to juz tak zostalo pedal chamulca pewnego pieknego dnia zrobil sie twardszy i trzeba mocniej deptac zeby auto zatrzymac wymieniona zostala pompa podcisnienia serwo i pompa chamulcowa i dalej jest to samo w aso mowia ze wszystko jest ok a chamulcy jak nie bylo tak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że tak głupio się spytam a jaki masz stan płynu hamulcowego? Czy cały czas miałeś stan?

Płynu mam na maximum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że przy większej prędkości pedał jest twardy a gdy prędkość trochę spadnie to pedał opada troszkę i zaczyna dobrze hamować. przy małej prędkości pedał jest miękki i dobrze hamuje. Wymieniłem już wszystkie klocki na ATE, przetoczyłem tarcze i wraz jest to samo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak że przy większej prędkości pedał jest twardy a gdy prędkość trochę spadnie to pedał opada troszkę i zaczyna dobrze hamować

Sprawdź przewody podciśnieniowe od serwa do pompy podciśnienia. Czy nie są gdzieś złamane bądź nadpęknięte. Pompa podciśnienia przy wyższych obrotach ma większą wydajność i hamulce powinny skuteczniej hamować. Skoro u ciebie jest odwrotnie podejrzewam pod wpływem wyższego podciśnienia dostające się powietrze do układu podciśnieniowego. Stąd takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być nie tak jak hamulce są słabe ??, na początku autem ktoś jechał przez 10 km z wciśniętym pedałem hamulca, wymienione są wszystkie klocki tarcze przetoczone praktycznie płyn wymieniony bo juz był tyle razy odpowietrzany ze jest juz zmieniony na nowy a auto nie hamuje tak jak powinno . Jest to auto Touran 2004 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności