Skocz do zawartości
Gość zagajnik

AKCJE SERWISOWE DLA B5 3BG - jak się o nich dowiedzieć, ważne informacje....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zagajnik

Koledzy, a więc sprawa prezentuje się tak;

Zadzwoniłem do serwisu VW w Rybniku i udzielono mi obszernej informacji na temat aktualnych akcji serwisowych dla mojego modelu Passata (obie mam zrobione jeszcze przez poprzedniego właściciela) – są obecnie prowadzone dwie:

1/ akcja nr 34D2 – wymiana osłony sprzęgła,

2/ akcja nr 42E3 – dokręcenie właściwym momentem górnej śruby mocującej prawego, tylnego amortyzatora.

UWAGA nr1: akcje te dotyczą konkretnego modelu i KONKRETNEGO samochodu, by się dowiedzieć czy to się tyczy naszego autka należy zadzwonić lub podjechać do autoryzowanego serwisu i podać numer VIN Pasia :)

UWAGA nr2:

Serwisy powiadamiają o akcjach serwisowych TYLKO użytkowników PASSATÓW zakupionych u nich. Tak więc we własnym interesie należy raz na jakiś czas dzwonić z zapytaniem do serwisów lub CZYTAĆ NASZE FORUM :)

 

Ponieważ sposób zasięgania informacji o akcjach jest właściwy DLA WSZYSTKICH modeli naszych Passatów dlatego założyłem nowy wątek!

Jeśli moderator uzna, że nie ma takiej potrzeby to proszę o scalenie wątku i umieszczenie mojej odpowiedzi w poście:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=431868#post431868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku, muszę zadzwonić do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie ze jest lub była akcja serwisowa dotycząca podgrzewania foteli w passacie B5. Mój wóz sie łapie. Akurat mi naprawią bo cały czas grzeje w du*ę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro znalazłem to odgrzewam.

W tej chwili prowadzona jest akcja wymiany cewek zapłonowych (silniki Pb). To wiem bo ja skorzystałem i dziś zadzwonił do mnie kolega (już na naszym forum) i zapytał gdzie może szybko kupić cewkę (silnik 1.8T) bo mu padła. Powiedziałem, aby zaczął od ASO i okazało się, że jak przyjedzie w 30 minut (zamykali) to mu wymienią wszystkie a nie tylko popsutą bo jest też w akcji (więc zaoszczędził kilka $).

Dodatkowo jak był okazało się, że jest też akcja na czyszczenie podszybia i sobie również ją załatwił. Ja się nie łapę.

Ale panowie z sinikami :98: dzwońcie i pytajcie może nowiutkie cewki lub coś innego na was czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to temat dobry ale tylko szkoda że jakoś nikt w nim nie umieszcza już takich informacji ,a przydało by się i tu nie tylko że sprawa może się tyczyć 3BG ale może i 3C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir

Szkoda, że nie ma tu informacji, ale pewnie dlatego, że nikt się tym nie interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja serwisowa na uszczelkę w podszybiu. Dzisiaj się dowiedziałem podczas wymiany szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cos wiecej napisac nt wymiany uszczelki w podszybiu? Czy ma to cos wspolnego z swiszczeniem, itp. dlaczego robia taka akcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to coś wspólnego z przedostawaniem się wody, producent zaleca taką wymiane. U mnie zrobili to przy wymianie szyby. I tyle wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje sie ktos z forumowiczow czy sa jeszcze robione akcje dla passatow B5 czy tak jak widze powyzej tylko B5 FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy orientuje sie ktos z forumowiczow czy sa jeszcze robione akcje dla passatow B5 czy tak jak widze powyzej tylko B5 FL?
zawsze można zadzwonić do ASO i się dowiedzieć jak by nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem 3BG nie łapią się na akcję serwisową 74B4 ?

 

W dniu dzisiejszym ErWIn wywalił mi komunikat że mój pasek uczestniczy w owej akcji.

Był ktoś na takim zabiegu ?

 

Poniżej zrzut ekranu co do komunikatu z Vw

vw.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego dokładnie dotyczy ta akcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego dokładnie dotyczy ta akcja?

Regulatora podgrzewanych siedzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regulatora podgrzewanych siedzeń

 

Dokładnie, jest to akcja wymiany regulatora podgrzewania siedzenia kierowcy (oczywiście jeśli owe podgrzewanie jest zamontowane w danym aucie).

Na akcje trzeba się umawiać z wyprzedzeniem ok 5 dni ponieważ ściągają regulator z fabryki jako część zamienna akcji serwisowej.

 

Pan w serwisie na początku kręcił nosem że co ja mogę wiedzieć o akcjach serwisowych no ale po podaniu numeru akcji i WINu raczył mnie umówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przypadkiem 3BG nie łapią się na akcję serwisową 74B4 ?

 

W dniu dzisiejszym ErWIn wywalił mi komunikat że mój pasek uczestniczy w owej akcji.

Był ktoś na takim zabiegu ?

 

Poniżej zrzut ekranu co do komunikatu z Vw

[ATTACH=CONFIG]96815[/ATTACH]

 

 

podaj info na temat ErWin, gdzie to trzeba się zarejestrować czy jak i co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

 

Niestety dostęp jest płatny. Kwota nie jest duża, bo jest to 5 euro + TAX.

Dla chcącego dowiedzieć się co w aucie piszczy to warto odstawić 4 warki i kupić dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oni są zobowiązani wymienić cześć za darmo w ramach akcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej skoro pisze akcja serwisowa to znaczy producent doszukał się tam usterki i zobowiązał się do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w VW i serwisant sprawdził i mówił że nie ma żadnych akcji, mówił również że raczej 2007 rok lub 2006 ale to rzadziej. Starszych nie było już dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności