Skocz do zawartości
Gość koko

zabudowa komputera PC w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koko

chce miec navi w aucie, ale nie chce palmtopa, chce miec monitor wiekszy i miec go na stale, dwa zeby wyswietlal jeszcze inne rzeczy...

 

wymyslilem cos takiego:

1. wsadzic kompa (plyte, procesor, grafike itp) do schowka

2. monitorek dac w ta wneke pod popielniczka

3. sygnal z karty graficznej puscic przez wyjscie tv-out na monitor

4. glos z karty muzycznej podpiac pod radio (wejscie aux)

5. podlaczyc jakos do kompa antene GPS

6. wgrac automape polski XL

7. dorwac gdzies mini klawiature i ja dac na klapke od schowka (jak sie go otworzy to mozna cos pisac)

8. zamiast myszki dac kota i jakos go wpasowac w te plastiki kolo recznego (bedzie prawie jak i-drive w bmw :) )

 

Takie cos daje mozliwosc ogladania filmow, sluchania muzyki, nawigacje no i mamy calego windowsa (programy, gry itp)

 

Mam pytanie: czy ktos wie cos na ten temat, widzial cos w sieci, slyszal o tym albo sam robil? Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki, rady, informacje, schematy itp :)

 

Dodam ze mysle o tym ze wzgledu na koszty, w domu leza ze dwa stare kompy, w sam raz do zabudowy, jedynie ekran i antene GPS trzeba bedzie dokupic, ale to tez nie jest droga sprawa, szczegolnie zwazywszy na efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5. podlaczyc jakos do kompa antene GPS

To akurat żaden problem, odbiorniki GPS są w wersjach na USB, a jak nie chcesz na SiRF STAR III, tylko jakiś starszy to nawet na RS-232 znajdziesz bez problemu (ale raczej chcesz SiRF STAR III). Poza tym można kupić moduł bluetooth do kompa, ale tu to się chyba mija z celem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronin

Wątpie że to zda egzamin poznieważ dysk twardy nie wytrzyma wstrząsów.Będzie ci się wszystko wieszać! No chyba że zabezpieczysz jakoś dysk to powinno byc ok.

 

Pomysł super :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Wątpie że to zda egzamin poznieważ dysk twardy nie wytrzyma wstrząsów.Będzie ci się wszystko wieszać! No chyba że zabezpieczysz jakoś dysk to powinno byc ok.

 

Pomysł super :)

 

Pozdrawiam

 

problem z dyskiem da si ejescze jakos rozwiązac :) a co z chłodzeniem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

Też mam w planach taką zabudowę. Tyle że ja raczej będę chciał zbudować zestaw na nowych komponentach. Troszkę grzebałem po necie i znalazłem kilka ciekawych miejsc:

http://www.bsknotebook.com/menu.html

http://www.linitx.com/ (na tej stronie jest masa sprzętu do carputerów)

http://www.karputer.co.uk/karputer.php

http://www.whitebream.com/carpc/pictures.php (samoróba totalna, czyli takie coś jak ty koko planujesz)

http://www.dashwerks.com/

http://www.incarterminal.de/ (na tej stronie można znaleźć nakładkę nan system, dzięki której można łatwiej carputer obsługiwać).

 

Jako monitor idealnym rozwiązaniem będzie wyświetlacz z ekranem dotykowym, wówczas odpada walka z myszą w czasie jazdy.

Jeśli uda Ci się coś poskładać to pochwal się.

Czekam niecierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dysku najlepiej CF'a :) TANIO i dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak to się będzie zachowywało przy =50 st. w lecie i - 35 w zimie? Szlag nie trafi całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

z dyskiem tez tak myslalem zeby go zastapic przez karte pamieci....tylko ze mi sie pojemnosc zmiejsza, i to mnie boli...

chlodzenie: porobie jakies otwory i pozakladam wentylatory, cos sie wykombinuje

najwiekszy problem to zasilanie, trzeba to zrobic tak zeby bylo stale, ale tez nie obciazac akumulatora zbytnio...

ekran dotykowy drogi niestety, wiec raczej bede inaczej kombinowal.

 

myslalem tez o jeszcze czyms innym, wsadzic starego laptopa, jak jezdzilem ze swoim to nigdy mu sie nic nie dzialo, moze przez to ze nowy jest, ale druga sprawa ze laptop jest przenosny i sila rzeczy powinien byc konkretnie poskladany...

 

no i laptop to oszczednosc miejsca...brak problemow z zasilaniem, itp

zrobilbym go na szynach zeby ladnie wyjezdzal, moze miec padnieta matryce, bo i tak go podepne pod monitorek (chce dac taki samochodowy, jeszcze z tunerem TV), jakby mial wyjscie TV-out to juz jest super. Jak bedzie mial wejscie PCIMCIA to juz super bo mam i-plusa i bede mial nawet internet w aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bedzie mial wejscie PCIMCIA to juz super bo mam i-plusa i bede mial nawet internet w aucie :)

Prawie każdy laptop ma złącze PCMCIA :) NAPRAWDĘ ciężko trafić takiego bez PCMCIA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

no akurat z zasilaniem monitora to nie ma problemu bo zaloze taki samochodowy, z wbudowanym tunerem Tv.

z zasilaniem laptopa tez nie ma problemu, tylko kupic zasilacz samochodowy i po problemie. laptop ma baterie wiec spadki napiecia tez mu nie groza...

 

narazie nie mam czasu ale pomysl mnie neci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej isc w rapsbery pi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadajcie z Motomause z naszego forum On ma zainstalowany procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności