Skocz do zawartości
martin

Mechanicy, VAG i inne usługi w kuj-pom

Rekomendowane odpowiedzi

//EDIT//

 

Wątek w trakcie edycji/przeróbek.

Tuniek

 

Diagnostyka VAG:

Jeśli ktoś chciałby się podpiąć do VAG-a też służę pomocnym kablem :)

 

No to i ja sie dolacze :)

Oferuje Kabelek z linia K.

Narazie tylko odczyt i usuwanie bledow....

 

Dorobiłem się kabelka :), soft VCDS Lite 1.0. Gdyby ktoś miał potrzebę podpięcia i porobienia logów, zapraszam tam gdzie dom Zdrojowy. :)

 

Witam po dlugiej nie obecnosci .

Jesli by ktos potrzebowal to ja mam VAG'a.

 

Elektryka:

Polecam Tobie Roberta-elektryka który ma swój zakładzik przy stacji BP przy wylocie na Warszawę za carefurem.Jadąc Lubicką zobaczysz stację i zjazd do niej, przejeżdzasz przez nią i widzisz takie garaże i wal tam śmiało,zobaczysz tam taki komic to centralnie za komisem ma tam swój zakładzik Robert. [...] Facet zna sie na tym co robi i robi to dobrze i tanio.Polecam ja tam jeżdze do niego już od 7 lat.

 

Miernik grubości lakieru:

 

ja nie wiem czy profesjonalny, ale taki co mierzy w mikrometrach i wyswietla ;). Jakby co to nie widze problemu zeby udostepnic :)

 

Miernik SWR:

 

mam miernik swr jak by ktoś chciał
Edytowane przez Tuniek
Edycja wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie. wiec przejde do konkretow... kto czyscil juz kierowniczki w turbolocie, tzn kto to cholerstwo juz wyciagal i rozbieral. nie posiadam kluczy ale chetnie raczki pobrudze tylko potrzebuje jakiegoś "mentora" z kluczami i wiedza - najlepiej podparta praktyka :D ktory by mi pomogl z czyszczeniem zapieczonych kierowniczek :D najlepiej Bydgoszcz lub gdzieś moge w okolice dojechać... tylko żebym nie musial autobusem wracac :D :D :D dajcie znac na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy. Potrzebuje podpiąć paska pod kompa, kupiłem autko miesiąc temu i już problemy: Na 4 i 5 biegu pomiędzy 2k do 3k obrotów przy wciśniętym do dechy gazie przerywa (wyprzedzanie i przyśpieszanie to katorga), a przedwczoraj przestała klima chłodzić. Czy ktoś z okolicy Toronto/Bydgoszczy za browarka powie mi czy jakieś błędy pokazuje komp, super będzie jeśli ktoś pomoże w rozwiązaniu problemów, lub wskaże co może być powodem i wskaże kierunek.

Do Torunia mam rzut beretem i chętnie mogę się wybrać codziennie w godzinach 18-20, do Bydgoszczy muszę wyskoczyć prawdopodobnie w sobotę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zapraszam do Inowrocławia :P

Jesli chodzi o przeładowywanie to najprawdopodobnie masz turbo do przedmuchania/czyszczenia. Jesli chodzi o klime to juz zalezy co climatronic czy manual itd..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)Mam prośbę do was .Konkretnie do forumowiczów z Torunia.Czy ktoś może podać namiary na dobrego w fachu mechanika z Torunia??? Z góry dzięki:)

A napisz konkretnie o co chodzi, co masz do zrobienia?

Konkretnie chce żeby mechanik zdiagnozował usterke ktora mnie bardzo drazni .Mianowicie od czasu wymiany kompletnego sprzegla czuc drgania na desce,kierownicy i drazku od zmiany biegow szczegolnie przy ruszaniu i dosc szybkim przyspieszeniu i zmianie biegow .Podejrzewam ktoras poduszke pod silnikiem lub pod skrzynia biegow .Ogolnie nie znam mechanikow w Toruniu i nie chce jechac do byle kogo bo jak wyczuja ze sie nie znam na mechanice to pewnie zaczna wymieniac polowe autka tak zeby zarobić na mojej nie wiedzy :)

Edytowane przez Tuniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy, a właściwie wskazania gdzie mogę naprawić:

1. Wtryski

2. Turbine

 

... niestety przy intensywniejszym dodaniu gazu szarpie silnikiem :/ a olej zaczął znikać i mechanik zdiagnozował, że puszcza turbina. Czy możecie mi polecić jakiś warszta w kwadracie: Toruń - Bydgoszcz - Inowrocław - Włocławek? Gdzie jechać z wtryskami, a gdzie pojechać z turbiną? Jaki jst koszt regeneracji turbiny, o ile takową się da zrobić? A jak drogo mnie wyjdą wtryski - zupelnie nie orientuję się w cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro siadło i będzie wydatek tak czy siak to wsadził bym od razu wtryski i turbo od AVF

koszt regeneracji turbo to jakies 900zł wtryski zależy ale tez okolice 1000zl

Wszystko zależy od budżetu i chęci .. wsadzić takie same graty jak były jest najprościej...

Wsadzić PD i turbo od AWX/AVF fajna opcja ale do tego trzeba zrobic soft a to dodatkowe koszty ;) a jak będzie mocny program to nie wiadomo ile dwumas ma nalatane i czy nie kleknie i przydalo by sie IC zmienic bo bedzie puchlo w gorace dni...

Wszystko do przemyslenia ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Tuniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest żony ;) I generalnie nie zależy na uzyskaniu dodatkowej mocy i tak pasek ma chipa na 130 KM :P Ale przez to telepanie silnikiem jazda nie jest przyjemnością i akurat mam czas żeby coś w tym temacie porobić. Turbo też jakoś mocno tego oleju nie gubi, ale wole się tym odrazu zająć. Co do osprzetu silnika, to wiem, że kilka lat temu niemiec wsadził do tego paska IC za 1600 ojro, bym musiał odszukać fakturę i zobaczyć czy jest tam jakieś oznaczenie co by dojść do tego co jest wsadzone. Generalnie paska kupiłem od znajomego i ciągle coś się dzieje. Sprężarka klimy poszła, wtryski i teraz turbo. Klime latem naprawiałem - poszła używka i żona mówi, że coś się stało chyba znowu, bo na Lo ustawia na klimatroniku i dalej dmucha gorące powietrze - obawiam się, że znowu coś z klimą jest nie halo. Ale najpierw wtryski i turbo, póżniej reszta. Tak jak pisałem wyżej, na uzyskaniu większej mocy mi nie zależy, żona sporo jeździ 150-200 km dziennie, więc spalanie ma zostać na poziomie 5,2-5,5 l/100. Myślałem, że proponujecie od AVF bo lepsze jakościowo, dłużej żyją wtryski czy też turbina ;) niebardzo się znam na mechanice i budowie aut, na mojej lagunie eksperementuje, ale słabo mi to wychodzi ;) i z powodu ograniczeń finansowych i czasowych muszę to chyba załatwić bez przeróbek, czy też zmian softu. ;)

 

Aha myśle, że dosyć istotna sprawa - auto ma przebiegu 278k - podobno oryginalny - więc to chyba nie tak dużo

Andy_czarny - żeby nie robić offtopa odezwę się na priv.

Dzięki eltom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mógł Ci pomóc często jestem w Toruniu (mieszkam pod Toruniem) ale dopiero po 9 stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku!

 

ja bym mógł Ci pomóc często jestem w Toruniu (mieszkam pod Toruniem) ale dopiero po 9 stycznia

 

W czym oferujesz pomoc? Jeszcze nic nie robiłem, wiadomo - inny rzeczy były ;) tak teraz będę musiał podziałać w kierunku polepszenia stanu "Ptysia" żony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek możemy porządnie zdiagnozować auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję kogoś kto mógłby użyczyć mi w Bydgoszczy dostępu do kanału (może być najazdówka) na max. 1h. Sprawa banalna bo wymiana oleju. Ale mam niekompletne mocowanie osłony pod silnikiem i nie chcę po wyjeździe z jakiegoś warsztatu zgubić jej po 10 km. Jak zrobię to sam to będę spokojniejszy :mlask

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ja ale za Bydgoszczą w Toporzysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy chemiku jest chyba ogolo dostepny najazd trzeba by samemu sprawdzic jest prawie na przeciwko skrzyzownia z ulica dabrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was zajmuje sie profesjonalnie mniej lub bardziej naglosnieniem auta ? najlepiej osoba z bydgoszczy

 

Koeljne pytanie - macie kogos sprawdzonego i godnego polecenia do : prostowania felg oraz do odnownienia / pomlowania felg aluminiowych ???????????

Edytowane przez Tuniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w google Daniel Abramowski usługi tokarskie w Przysieku sprawdzony gości miejsce gdzie ma zakład nie jest daleko, więc dojazd bezproblemowy w razie w pokieruję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktos z was wstanie pomoc przy autku, albo ma jakiś pomysł do kogo , gdzie uderzyć??

Problem polega na tym że nie mogę odpalić auta. Wkładam kluczyk wciskam kluczyk, kontrolki się zapalają ile jak mocniej wciskam kluczyk to nic nie kreci, zachowuje się podobnie do tego jak bym nie wcisnął sprzęgła ale ja wciskam :(

Samochód Passat B6 2005 2,0 Tdi

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik położenia sprzęgła pod pedałem masz sprawny? Pytaj kto ma VAGA. Bez problemu się to sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek zadzwoń do mnie jutro 693755075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam osoby która podłączy i zakoduje mi licznik+manętka sterowania komputera Seat Leon 1M TDI. Oczywiście nie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności