Skocz do zawartości
Gość astro22

Żarówki w światłach przeciwmgielnych.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość astro22

Witam wszystkich

Właśnie wymieniłem lampy na Angel Eyes po wymianie okazało się że nie ma świateł przeciwmgielnych dodam że mam teraz żarówki H1 w starych lampach były żarówki dwuwłóknowe czy do działania teraz potrzebne mi są takie żarówki (w nowych są jednowłóknowe) czy to jest inna kwestia może ktoś miał podobny problem z góry dziękuję

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniając u siebie lampy na nowe (soczewka-bez ringów) dostępne były tylko na żarówkę H7+H7...w poprzednich miałem H7+H4 gdzie żarówka H4 była żarówka dwuwłóknową i pełniła role świateł przeciwmgielnych oraz długich...więc w tym wypadku jeżeli nie masz możlowości zamontowania takiej żarówki nie będziesz miał również możliwości zastosowania świateł przeciwmgielnych...zresztą gniazda tych lamp też się różnią i brakuje tam styku odpowiedzialnego za światła przeciwmgielne-Tak było w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość astro22

czyli do działania swiateł przeciwmgielnych niezbędna jest żarówka dwuwłóknowa? jeżeli tak to czy są żarówki H1 dwuwłóknowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są żarówki H1 dwuwłóknowe?

 

nie, tylko h4 są dwuwłóknowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość astro22

czyli po ptakach świateł nie będzie ;-) zresztą teraz są niepotrzebne bo nowe są rewelka ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

ja mam za to trudne pytanko (bynajmniej dla mnie)

więc światła przeciwmgłowe przednie mam w lampach jw z żarówkami h4 i tu moje pytanie

jak kupie nowe lampy to czy jest możliwość zamontowania ich pod zderzakiem jak są w innych modelach?? jeśli tak to co musiałbym zrobić w takim wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów

ja mam za to trudne pytanko (bynajmniej dla mnie)

więc światła przeciwmgłowe przednie mam w lampach jw z żarówkami h4 i tu moje pytanie

jak kupie nowe lampy to czy jest możliwość zamontowania ich pod zderzakiem jak są w innych modelach?? jeśli tak to co musiałbym zrobić w takim wypadku?

 

Witam . odgrzewam kotleta , czy ktoś montował osobno przeciwmgielne ?

chciałbym zamontować soczewki i nie wiem jakie czekają mnie przeróbki.

Edytowane przez polus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do siebie w 3B wtawione halogeny w zdezak. Efekty na zdjęciach. Link w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę pod temat...

 

Nie działa mi prawe przednie światło przeciwmgielne. Żarówka sprawdzona, bezpiecznik OK, przekaźnik chyba też musi być w porzadku skoro świecą 3 pozostałe. Doszedłem do tego, że w kablu zasilającym żarówkę nie ma prądu. Przewód zasilający cały reflektor biegnie w górę pod błotnikiem ale nie wiem gdzie go dalej szukać. Co może być uszkodzone i gdzie dalej szukać prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze światłami przeciwmgielnymi i halogenami a mianowicie gdy po włączeniu tychże świateł nic się nie dzieje nie zapalają się ani z przodu ani z tyłu kontrolka także się nie zapala bezpieczniki ok włącznik przekładałem od kumpla u niego działa u mnie dalej brak reakcji :( pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem ze światłami przeciwmgielnymi i halogenami a mianowicie gdy po włączeniu tychże świateł nic się nie dzieje nie zapalają się ani z przodu ani z tyłu kontrolka także się nie zapala bezpieczniki ok włącznik przekładałem od kumpla u niego działa u mnie dalej brak reakcji pomoże ktoś??

 

Czy wcześniej to działało i nagle przestało, czy nie działa od "początku"?

Jeśli nie działa ani tył, ani przód (zakładam, że żarówki i bezpieczniki sprawdziłeś) to zacząłbym od samego włącznika. Możesz podmienić pokrętło od kumpla (20 min roboty z przerwą na fajkę) i zobaczyć co będzie, jak nie zadziała to pisz.

 

OT:

Po co pisać 2 razy to samo?

http://forum.vw-passat.pl/threads/69687-Pytania-nowego-uzytkownika?p=1830001&viewfull=1#post1830001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wcześniej to działało i nagle przestało, czy nie działa od "początku"?

Jeśli nie działa ani tył, ani przód (zakładam, że żarówki i bezpieczniki sprawdziłeś) to zacząłbym od samego włącznika. Możesz podmienić pokrętło od kumpla (20 min roboty z przerwą na fajkę) i zobaczyć co będzie, jak nie zadziała to pisz.

 

OT:

Po co pisać 2 razy to samo?

http://forum.vw-passat.pl/threads/69687-Pytania-nowego-uzytkownika?p=1830001&viewfull=1#post1830001

 

Włącznik już przekładałem i dalej nic :( wiesz nie wiem dokładnie od kiedy to nie działa bo passata kupiłem jakieś dwa tygodnie temu i od chwili kupna nie działa. Żarówki i bezpieczniki także sprawdziłem. Nawet nie zaświeca się kontrolka na tablicy rozdzielczej :(:( może jeszcze jakieś pomysły masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tu masz dokładną rozpiskę bezpieczników i przekaźników, może coś przeoczyłeś:

http://forum.vw-passat.pl/threads/1523-Rozmieszczenie-i-opis-bezpiecznikow-i-przekaznikow

 

2. Druga opcja jest trudniejsza bo to najprawdopodobniej przerwany przewód, lub luźna wtyczka:

- sprawdzić czy masz napięcie na zaciskach (tam gdzie zwiera przekaźnik)

----- jeśli masz napięcie to szukamy dalej

----- jeśli nie, to bezpiecznik lub kabelki od niego do gniazda przekaźnika

- zmostkować tam gdzie mostkował przekaźnik

----- jak światła świecą to problem jest między włącznikiem a przekaźnikiem (przy założeniu że przekaźnik jest sprawny)

----- jeśli nie, to okablowanie z gniazda przekaźnika do lamp

- sprawdzić przejście między stykami we włączniku, a stykami gniazda przekaźnika

----- jeśli nie ma przejścia to znalazłeś usterkę

----- jeśli jest przejście to sprawdź rozmieszczenie pinów we wtyczce i gnieździe włącznika (może ktoś je poprzestawiał)

 

Trochę pracochłonne, ale musi zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

Dopiero teraz miałem czas się tym zając.

dzięki schematowi który mi podesłałeś zauważyłem że brakuję bezpiecznika od przeciwmgielnych. Gdy włożyłem bezpiecznik halogeny się zaświeciły i niestety cały czas się świecą :( problemem był włącznik świateł który był już "wyrobiony" po wymianie wyłącznika wszystko hula aż miło :)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności