Skocz do zawartości
Gość mayaha

Ubytek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mayaha

Witam.

Wiem, że podobne tematy były poruszane na forum, ale mój przypadek jest dość dziwny.

Ostatnio zauważyłem, że ubywa mi płynu w chłodnicy. Jest to ok 0,5l/ 4000km. Wiem że pewnie pojawią się komentarze, że to uszczelka pod głowicą, lecz w moim przypadku na korku wlewu oleju nie ma żadnej mazi, a i w płynie nie zauważyłem tłustych plam. Dodam, że samochód 3 miesiące temu sprowadziłem z Niemiec i nie mam pojęcia co za płyn jest tam wlany. Podczas ubytków dolewam "Dynagel 2000". Przyglądałem sie oczywiscie całemu układowi chłodzenia i nie zauważyłem nigdzie żadnych nieszczelnlsci i wycieków.

Ktoś wie co to może być ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Może poprostu wyzuca rurką przez zbiornik wyrównawczy.Powodem może być zapowietrzony układ.

Jak wygląda z temperaturą czy się momentami nie przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kantorek

Może to naturalny ubytek zwazywszy na fakt 30-to stopniowych upałów? Takie jest moje zdanie. :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mayaha

Z przegrzewaniem nie mam problemów. Auto standardowo osiąga 90 stopni i na tym poziomie się utrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że pewnie pojawią się komentarze, że to uszczelka pod głowicą, lecz w moim przypadku na korku wlewu oleju nie ma żadnej mazi, a i w płynie nie zauważyłem tłustych plam

Gdybyś uważniej czytał te "podobne wątki", to znalazłbyś moje wypowiedzi, w których opisywałem mój przypadek - identyczny jak u Ciebie.

Też się łudziłem, że to nie uszczelka.

Sprawdź twardość węży, czy nie leci Ci piana z wężyka. Następnego dnia po jeździe, przed odpaleniem silnika odkręcaj korek i posłuchaj czy "psyknie" - raczej nie powinien.

Rzuć okiem na to:

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy18/objawy-padnietej-uszczeliki-pod-glowica-vt3286,7.htm

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy18/twarde-weze-ukladu-chlodzenia-w-passacie-td-19-vt2809.htm

 

Podczas ubytków dolewam "Dynagel 2000"

Wymień go w ogóle na G12 (1,5 l koncentratu ok. 30-35 zł).

 

Może to naturalny ubytek zwazywszy na fakt 30-to stopniowych upałów? Takie jest moje zdanie. :610:

Raczej nie. U mnie po wymianie uszczelki (a było to już dosyć dawno) nie ubyło ani grama płynu. A zrobiłem od tego czasu ok. 5 tys. km (w tym 2700 po autostradach w temperturach ok. 30 - 35 st. C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mayaha

Zapomniałem dodać jeszcze jedną może ważną rzecz. Mianowicie po przyjechaniu "z trasy" i odkręceniu korka ze zbiornika wyrównawczego nie ma żadnego wybuchy ciśnienia. Tak jakbym odkręcał butelkę z wodą niegazowaną. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Poszłem sprawdzić w moim,lekko sykneło a stał około godziny.Dodam że od roku nie dolałem ani grama a poziom jest w normie.Słyszałem że przyczyną może być nie trzymający korek.Prawidłowo działa on jak zawór bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i co było u pana bo mam to samo a robiłem test na uszczelkę i raczej to nie uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności