Skocz do zawartości
pbalsam

blokada skrzyni DSG

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam i blokadę bez bolca i 2 nawiewy...

Ja też, ale musiałem sobie radzić elastycznym złączem :). I co najważniejsze we własnym zakresie. W zakładzie jak montowali mi blokadę to po prostu urżnęli kawałek ruły i zalepili taśmą.

 

I nawet buraki słowa nie powiedzieli. Dopiero przy jakimś modzie zobaczyłem te cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi montowali jak nie było jeszcze podłokietnika i kanałów.

Później sam go dokladalem, ale nie kojarze problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam bolec dokładnie w miejscu prawej odnogi tego trójnika, którym idzie powietrze na tył. Z tego co patrzyłem to nie ma możliwości innego montażu, więc albo coś tam podpiłowywałeś, albo masz ten kawałek ruły mocno wygięty do góry (to było do zrobienia), ale w takim układzie cały czas trze ci bolec o tę rurę. Albo masz blokadę innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie warto opierać bezpieczeństwa auta na kawałku pręta. Na złodziei jest tylko jeden skuteczny sposób - AC
Jasne, że nie warto opierać tylko na blokadzie skrzyni, ale to jest dodatkowe zabezpieczenie, a AC to podstawa. Bez tego ani rusz.
A ja mam i blokadę bez bolca i 2 nawiewy...
napisz jak tego dokonałeś : ) gdzieś już chyba widziałem, że to pisałeś i właśnie zaczynam szukać, ale jak możesz to napisz jeszcze raz tutaj będzie też dla następnych użytkowników : )

 

I jeszcze co do tej blokady? kłopotliwe jest odblokowywanie i blokowanie ? oczywiście mając kluczyk ; )

 

Doczytałem powyższe odpowiedzi i trochę się odechciewa tej blokady ; (

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze co do tej blokady? kłopotliwe jest odblokowywanie i blokowanie ? oczywiście mając kluczyk ; )

Proste jak budowa cepa, albo jak kto woli, jak 100 metrów sznurka w kieszeni. Uciążliwość w codziennym użytkowaniu wynosi 0. Obniżenie estetyczności jest ale nie większe niż uchwyt na telefon na konsoli.

 

Doczytałem powyższe odpowiedzi i trochę się odechciewa tej blokady ; (

Ależ to są drobne trudności techniczne. Ja mając dziś świadomość drobnych ograniczeń jakie wynikają z blokady też bym założył, tylko już teraz stałbym nad mondziołkami i pilnował, żeby nie narobili mi syfu pod tunelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moglibyście cyknąć fotkę i podesłać tutaj albo na PW jak wygląda ta blokada podczas zablokowania i jeżeli to nie problem podczas odblokowania. Googlowałem, ale nic nie znalazłem... ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda dokładnie tak samo :)

 

Coś słabo przepytywałeś wuja gugla

13.jpg

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czyli widoczny jest tylko otwór na kluczyk bez żadnego obrączki na dźwignie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na fotce

wszystko jest schowane pod tunelem.

To w co jest wsunięty kluczyk na tym zdjęciu to jest właśnie "bolec" czy raczej element blokujący. Różnica między tą blokadą a zwykłą jest taka, że tu bolek ma zakres ruchu ok 1 cm. W tradycyjnych blokadach wyjmuje się go całkowicie i umieszcza w uchwycie.

zgugluj "bear lock bezbolcowy" na okoliczność zdjęć to może ci się wyjaśni

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek, myślałem, że to tak jak kiedyś miałem w polonezie :D:D:D na wierzchu ... ; ) to były czasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n/p

jeśli się wybierasz na kolejkę w sobotę to będziesz mógł pooglądać na żywo jak to wygląda i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli się wybierasz na kolejkę w sobotę to będziesz mógł pooglądać na żywo jak to wygląda i działa
chętnie bym się wybrał, ale będę w Sopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś ma blokadę w B7 z manualną skrzynią? Czy to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności