Skocz do zawartości
Gość piotrek124

Pasy bezpieczeństwa - problem z czujnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma pytanko może ktoś wie ...

Czy wyłącznie/wypięcie czujnika pasów nie będzie miało wpływu na działanie np poduszek powietrznych w razie kolizji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet doświadczenie :D -nie ma wpływu. (Ja wyłączałem czujniki vcdsem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wyłączę .... bo nikt jak widzę nie rozbierał tego chyba ....

A u mnie jak zaczyna pikać to jak dotknę przycisk zwalniania pasa to przestaje, więc raczej to wina zamka/uchwytu.

I zauważyłem że jak siedząc zwiększę nacisk w okolicy właśnie zapięcia to zaczyna pikać od razu.

 

Pasy i tak zapinam więc chyba szkoda zachodu z naprawianiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, też "gmeranie" przy zamku powodowało poprawę. Na dodatek, jak masz autohold i czujnik pasa zeświruje, to automatem przełącza się na ręczny. Bardzo długo myślałem czego to wina, teraz wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo, też "gmeranie" przy zamku powodowało poprawę. Na dodatek, jak masz autohold i czujnik pasa zeświruje, to automatem przełącza się na ręczny. Bardzo długo myślałem czego to wina, teraz wiem.

 

Z tego co wcześniej pisałeś to odłączyłeś kostkę :-)

Ja nie mam autohold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odłączyłem. I tak zapinam pasy, a jak zacząłem zgłębiać temat co trzeba zrobić, by to naprawić, to odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autohold nie mam ale przez ten czujnik nie działa poprawnie alutomatyczne zwalnianie ręcznego. Chyba jednak pomyślę o wymianie lub naprawie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinka pasa bezpieczeństwa od strony kierowcy jest zgrzewana/na zatrzask/skręcana? Da się to bezinwazyjnie rozebrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałbym zaczerpnąc porady.

Chodzi o wyłączona kontrolke pasów bezpieczeństwa w Passacie B6 2006 rok. Wyłaczyłem ja Vagiem przez kodowanie i kontrolka znikła jest wszystko ok lecz przestał dzialac Auto Hold czy to normalne??

Da rade ten Auto Hold jakos aktywowac majac wyłaczona kontrolke pasow czy musze ja aktywowac spowrotem??

Wolałbym jej nie aktywowac gdyz czasami cos tam nie łączy i po zapięciu pasów ona  pika i wkurza ten dzwięk dlatego ją wyłaczyłem a rozchodzi mi sie o AutoHold gdyz chcialbym żeby to działało. Ewentualnie moge wyłączyć sam dzwiek niezpaietych pasów a kontrolka może być zapalona byle ten auto hold działał bo wczesniej przed dezaktywacja kontrolki auto hold działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest połączony na stałe z kontrolką.

Przekodowując sterownik ominąłeś usterkę, ale jej nie naprawiłeś. Auto Hold nie będzie działać jeśli dostaje sygnał z zapinki o otwartym obwodzie.

By system AH działał musisz wymienić zapinkę lub ją naprawić. Instrukcję masz tutaj
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adams za odpowiedź a jeszcze pytanie przypuscmy ze zapinka działa prawidlowo i kontrolka pasów jest normalnie aktywna zapinam pasy gasnie kontrolka jest ok auto hold działa.

Pytanie brzmi dezaktywuje kontrolke pasów przekodowaniem tak jak do tej pory ale ona działa prawidlowo tylko po prostu jej nie chce to wtedy gdy jade zapinam pasy mimo tego ze kontrolka nieaktywna ale tam na zapince wszystko jest ok to wtedy sterownik sam widzi zapiete pasy czy nie i czy wtedy auto hold powinien działac mimo nieaktywnej kontrolki na zegarach a sprawnej zapince i tam czujniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyłączone powiadomienie o zapiętych pasach w liczniku, zapinka działa ok to i auto hold będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wypiąć kostkę pod siedzeniem i wszystko (AH, poduszka itp) działa poprawnie, a nie ma brzdęku. Ja tak zrobiłem, bo mi też nie łączy , a perspektywa wyciągania fotela i szukania co nie łączy mnie przerosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do naprawy zapinki pasa nie trzeba nic rozłączać czy wymontowywać

 

patefoniq - poduszki i napinacze podczas wypadku też zadziałają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, adams napisał:

poduszki i napinacze podczas wypadku też zadziałają?

według mnie nie, a jeśli zadziałają a podróżujący nie będzie miał zapiętych pasów to nie chcę myśleć co z niego zostanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok Koledzy dzieki za wyczerpującą odpowiedz czyli reasumując jak wylacze kontrolke a zapinka działa prawidłowo to AutoHold bedzie dział bez problemu czyli u mnie mimo tego ze wyłaczyłem kontrolke pasów bo jest uszkodzona zapinka to autohold teoretycznie powinien dzialac a nie działa przez uszkodzoną zapinke mimo wszystko wiec wszystko rozumiem czeka mnie jednak naprawa tej zapinki spróbuje jeszcze z odlaczeniem tej wtyczki od zapinki zobaczymy ale prawdopodobnie poswiece sie i ja naprawie :)

 

Wielkie Dzieki Koledzy :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności