Skocz do zawartości
Gość Camell990

Przeróbka oświetlenia zegarów i przycisków w b3

Rekomendowane odpowiedzi

a mopze ktos mi powie jak zmienic w b4 podswietlenie mfa ? bo tam sa 3lub 4 malutkie diody koloru zielonego

a ja chce na biała diode tam zmienic ... a nie wiem jak te wyswietlacze zciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MateuszZ

oki ale sluchajcie mi sie taka jedna diodka spaliła, jest ona po lewej stronie podświetla mi zegarek. moze wiecie skąd wziąsc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyglada i skomplikowane nie jest :) Tylko jak takie czerwone podswietlenie dziala na oczy? Np. jak jedziemy cała noc w trasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Tylko jak takie czerwone podswietlenie dziala na oczy? Np. jak jedziemy cała noc w trasie?

 

Mój ojciec ostatnio sporo jeździł i nie miał żadnych problemów...nie narzekał na nic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone jest przyjazne dla oczu, tak samo jak zielone, najbardziej męczy oczy niebieskie podświetlenie ;)

Po drugie ten patent jest idealny ponieważ nie stostujemy diod, które nie działają na przyciemnianie, a orginalne żarówki które na przyciemnienia działają idealnie, a co się wiąże z tym że jadąc nocą podświetlenie możemy praktycznie wyłączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietnie ci to wyszlo pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągnę zegary to nie skasuje mi np. stanu licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyciągnę zegary to nie skasuje mi np. stanu licznika?

 

Nie kasuje. Pamięta stan licznika - spokojnie wyciągaj.

 

Mnie się udało osiągnąć takie wyniki w B4 (lewa dioda poprawiona już):

 

http://img5.imageshack.us/img5/8578/004tl.jpg

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chodzi o taką teczkę?

pewnie tak. ale po co tak kombinować jak można w sklepie kupić diody z takimi uchwytami jak ori żaróweczki. stare się wykręca i nowe się zakłada a ten zielony pasek wywalić i spokój. Popatrz do mnie w temat, mam na niebiesko zrobione, bez teczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez teczki jest inna poświata, testowałem bez i mi nie podchodziło.

zależy jakie diody użyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jakie diody użyjesz...

 

dokladnie, ja mialem listwe wlozona bylo w niej 10 diod i swiecilo super, na forum nawet wklejalem fotke w podobnym temacie poszukajcie sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny opis, skorzystałem. Pasuje do mojego czerwonego Varia(n)ta. :) Użyłem tylko jednego paska z teczki ponieważ drugi nie wcisnął się pod ząbki go trzymające. I tak jestem zadowolony z podświetlenia, przyciski też zmieniłem ale różniły się sposobem podświetlenia. Jeden miał szkiełko przy żaróweczce a drugi przylegające do oznaczenia od wewnątrz. Dlatego jeden świeci jaśniej a drugi nieco ciemniej. Środkowy panel będzie następny. :) Oto efekt:

DSCN9031.jpg

DSCN9032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MnieNieZnaojim
nie prawda kolego :) sam sobie zmieniałem podświetlenie zegarka i wystarczy wyjąć ten licznik rozebrać obudowe zegarka wyjąć zielona folię i zamienić żarówkę bo tylko jedna żarówka podświetla zegarek, proste jak jeb... :D

 

znalazłem fotke

zdjcie012ad1.jpg

w640.png

 

skąd takie zegary dorwać !!?? :o wyje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd takie zegary dorwać !!?? :o wyje....

 

kolego to nie zegary tylko tarcze robiła mi je firma MoMan poszukaj jej na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności