Skocz do zawartości
Gość Camell990

Przeróbka oświetlenia zegarów i przycisków w b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Camell990

Witam wszystkich;)

Chciałbym wam pokazać że jeżeli chce się zmienić podświetlenie np przycisków w passacie b3 nie trzeba się bawić w żadne wymiany żarówek ani lutowanie ich w wybranym przez siebie kolorze;)

A więc poszedłem w ślady kolegi Two_Pack który kilka postów wcześniej napisał jak to zrobić.

1.Wypinamy z kostki przyciski np od świateł przeciwmgielnych i ogrzewania tylniej szyby;)

2.Zdejmujemy powoli i starannie (żeby nic nie połamać) przednią pokrywę przycisku, to co naciskamy:D

dsc02404le0.th.jpg

3.Gdy już mamy to za sobą to widzimy ze pod spodem (pod obrazkiem) jest zielone szkiełko, trzeba je podważyć i ono wyskoczy.

dsc02406bf1.th.jpg

4.Bierzemy linijkę i wymierzamy wymiary jej żebyście się już w to nie bawili podaje wymiary 2x2.

dsc02403wy7.th.jpg

5.Teraz bierzemy teczkę przezroczystą koloru w zależności jaki chcecie ja użyłem czerwonej.

6.Wycinamy z niej kwadracik o wymiarach jak w 4 punkcie

Uwaga jeden kwadracik będzie dawał słabe światło (ja żeby się nie bawić w docinanie paru tych kwadracików zrobiłem to inaczej)

7.Jeżeli ma ktoś np kawałek czerwonej foli (ja użyłem foli czerwonej do lamp) to wycinamy z tej foli taki sam kwadracik o tych samych wymiarach po czym naklejamy na jedną stronę kwadracika wyciętego z teczki.

8.Gdy mamy już kwadracik gotowy to wkładamy go do przełącznika, wkładamy go tak aby ta strona na którą była naklejana folia była przodem do obrazka (ładniej świeci wtedy)

9.Składamy wszystko idziemy do samochodu podpinamy wszystko i cieszymy się nowym kolorem swoich przycisków:D

U mnie wygląda to tak:

dsc02394gb2.th.jpg

 

 

Niedawno skończyłem przerabiać oświetlenie licznika:) Też na kolor czerwony:p

Teraz opisze wam jak to zrobić:)

 

1.Wyjmujemy stary zielony pasek z licznika i wymierzamy jego długość i szerokość wymiary to:

Długość- 26cm Szerokość- 3cm

2.Odmierzamy te długości na naszej teczce po czym wycinamy (jeżeli nie używacie czerwonej foli trzeba użyć przynajmniej 2 paski ja używałem foli i wygląda to tak)

dsc02411ig1.th.jpg

Na tym zdjęciu widać od tyłu kawałek po oklejeniu folią i faktyczny kolor samej listwy bez foli

dsc02412hk3.th.jpg

Tak wygląda mój pasek i orginalny:D

dsc02413sv5.th.jpg

 

3.Idziemy do autka w dłoń klucz nasadowy 24mm i odkręcamy kierownice,tą czarną półkę licznika i sam licznik.

4.Gdy mamy wymontowany licznik odkręcamy przednią pokrywę i z góry zdejmujemy zielony filtr i starannie wkładamy czerwony lub inny:)

5.Skręcamy przednią pokrywę licznika i idziemy go podpiąć jeżeli efekt nas satysfakcjonuje skręcamy wszystko jak było jeżeli nie to wkładamy stary filtr;)

6.Tak to wyszło u mnie:

dsc02423jz5.th.jpgdsc02425oh3.th.jpg

 

Służę pomocą w razie problemów:)

Mam nadzieję że temat nie zostanie usunięty tylko przeniesiony do działu "Warsztat"

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Edytowane przez Camell990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie ja też sobie coś takiego zrobię. Fajny pomysł + fotki = duże piwo dla ciebie. Apropos tego licznika, to przynajmniej u mnie da się wyjąć to bez zdejmowania kierownicy - mniej roboty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Ja lubię mieć miejsce jak coś robię ;) Dlatego kierownica była wymontowana:)

Ciesze się że ktoś z tego skorzysta i podoba się to wykonanie;)

Od razu mówię wam że te żarówki z allegro w oprawkach nie dają takiego efektu...w starym liczniku miałem wsadzone takie żarówki niebieskie...i efekt mizerny oświetlało do połowy...a teraz mi oświetla ładnie całość listwa czerwona:]

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :ok:

Zegarek też będziesz podświetlał na czerwono? Może na niebiesko? Pasowałoby do reszty min radia :)

Tak czy inaczej ten zielony mi jakoś nie podchodzi, no ale znając ciebie będziesz coś modził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Raczej zegarek zostawiam zielony;) Ale możliwe że zmienię:D

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D i po co sie bawić w jakieś dziwne żarówki itp itd jak można prostym sposobem zmienić tak żeby całość była ładnie podświetlona :D Kozak !! wg mnie super i opis też super :)

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej zegarek zostawiam zielony;) Ale możliwe że zmienię:D

 

wydaje mi się żez wyswietlaczem nie bedzie już tak "łatwo" wyswietlacz ma własne podswietlanie, prawdopodobnie małymi diodami, więc tu bedzie potrzebna lutownica i bardzo sprawne rączki.

 

W każdym razie Wojtas brawo za uzyskany efekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się żez wyswietlaczem nie bedzie już tak "łatwo" wyswietlacz ma własne podswietlanie, prawdopodobnie małymi diodami, więc tu bedzie potrzebna lutownica i bardzo sprawne rączki.

 

W każdym razie Wojtas brawo za uzyskany efekt ;)

 

nie prawda kolego :) sam sobie zmieniałem podświetlenie zegarka i wystarczy wyjąć ten licznik rozebrać obudowe zegarka wyjąć zielona folię i zamienić żarówkę bo tylko jedna żarówka podświetla zegarek, proste jak jeb... :D

 

znalazłem fotke

zdjcie012ad1.jpg

w640.png

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Ziewal nie widać foty:)

 

Kapuch do oświetlenia zegarka jest jedna żarówka w oprawce taka sama jak w zegarach...i jest filtr taki duży na tyle ;)

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zegarek zostawił zielony, albo poprostu dal inny kolor, taki kontrast różnych kolorów które nie męczą oczu nie jest zły ;) przynajmniej ciekawiej to wygląda.

Ja bym zostawił zielony zegarek :D

Ziewal fajne tarcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja super chwila zabawy i tyle tyle radości :) a macie jakiś pomysł na zmianę koloru w pokrętłach od nawiewów (zielone plasticzki)??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysy32

To ja się podepnę pod temat z prośbą o pomoc-w moim b3 brak podświetlenia kokpitu.Jedyne co świeci to licznik i klawisz od grzania szyby tylnej.Proszę o przybliżona djagnozę i ewentualnie gdyby okazało się ze to żarówki to jakiego typu zastosować.Nie grzebałem w tym a auto kupiłem tydzień temu więc nie wiem kiedy podświetlenie padło.Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zakupiłem zobaczę jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Jedyne co świeci to licznik i klawisz od grzania szyby tylnej.

 

Na bank poprzepalały Ci się żarówki;)

W panelu nawiewów to prosta sprawa...wyciągasz środkowe pokrętło (pociągasz do siebie) jak je wymontujesz to będzie taka zielona jakby rączka którą również wyciągasz i w niej jest żarówka...zmieniasz żarówkę składasz i powinno być ok:) A przycisk musisz rozebrać i zobaczyć czy dasz radę wlutować tam żarówkę zamiast tej spalonej...ogólnie mało miejsca tam jest na tego typu zabawć:]

 

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie mało miejsca tam jest na tego typu zabaw

Ja wlutowywałem sobie żarówkę do wyłącznika świateł przeciwmgłowych i nie było aż tak źle z miejscem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu nawiewów to prosta sprawa...wyciągasz środkowe pokrętło (pociągasz do siebie) jak je wymontujesz to będzie taka zielona jakby rączka którą również wyciągasz i w niej jest żarówka.

 

Wydaje mi sie że u kolegi to nie bedzie taka prosta sprawa, bo żarówka bedzie siedzieć nie w tym światłowodzie tylko już w środku - w panelu sterowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie że u kolegi to nie bedzie taka prosta sprawa, bo żarówka bedzie siedzieć nie w tym światłowodzie tylko już w środku - w panelu sterowania :)

Dlaczego? Były później jakieś zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem B3 z 1993 roku i żarówke miałem pod pokrętłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły być zmiany, bo w paru sztukach B3 już widziałem tak jak napisałem wyżej, a ja mam tak jak camel pisze. Panele były od B3 wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności