Skocz do zawartości
stifii

Dolewanie oleju -> Tiptronic foto+wideo

Rekomendowane odpowiedzi

sorki ale mozna jasniej gdzie mam to miejsce znalezc??

Przeczytać pierwszy post w temacie. Tam jest opis jak i gdzie się wlewa olej do skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pisales cos o bagnecie i to mnie zmylilo:(

Ile wchodzi tego oleju???Jest roznica np 1.9tdi a do mojego 2.8 V6???

Czy mozna tylko dolac olej jesli go brakuje czy trzeba wymieniac caly???

mam przejechane 90 tys. km.

blagam o odpowiedz:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany oleju, ewentualnie do uzupełnienia w mojej skrzyni i proszę o wskazówki gdzie w VAG-u znajde temperaturę oleju w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że skrzynia tiptronic jest za droga żeby samemu się bawić w dolewanie lub wymianę zwłaszcza że trzeba to robić w odpowiedniej temperaturze i odpowiednim olejem, dlatego oddałem auto do serwisu i tam mi wszystko zrobili. Dolewali mi olej dokładnie przy 30 stopniach, a weszło 3 litry. Zdecydowałem się na dolewke przez serwis bo naczytałem się na innych postach jak to po dolewce samemu w "stodole" po 2 tys. km. skrzynia się posypała. Dowiadywałem się w serwisach na temat wymiany oleju i we wszystkich odradzali, wymieniają tylko w skrzyniach DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sg34

Wiesz może ile oleju powinno wejść do skrzyni przy wymianie? I jeszcze jedno pytanie-czy na pewno olej musi być żółty ? Właśnie pękł mi zacisk na wężyku od chłodnicy,olej cieknie i jest czerwony. Passat z 99 roku 1,8T silnik APU,skrzynia ZF 5HP-19 EBU z Tiptronicem.Olej zawsze był wymieniany w jednej z najbardziej znanych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co doczytałem z ETKI to masz tam 9l oleju ATF do skrzyń automat, ale nie wszystko da się zlać chyba ok 3l zostanie w skrzynie więc wejdzie ok 6l. Oznaczenie oleju G 052 162 A2. http://www.allegro.pl/item828020660_atf_olej_do_automat_vw_audi_3_litry_g_052_162_a2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że skrzynia tiptronic jest za droga żeby samemu się bawić w dolewanie lub wymianę zwłaszcza że trzeba to robić w odpowiedniej temperaturze i odpowiednim olejem, dlatego oddałem auto do serwisu i tam mi wszystko zrobili. Dolewali mi olej dokładnie przy 30 stopniach, a weszło 3 litry. Zdecydowałem się na dolewke przez serwis bo naczytałem się na innych postach jak to po dolewce samemu w "stodole" po 2 tys. km. skrzynia się posypała. Dowiadywałem się w serwisach na temat wymiany oleju i we wszystkich odradzali, wymieniają tylko w skrzyniach DSG.

 

Gratuluje:) Akurat ja w "stodole" sobie nie dolewałem. Mam warunki lepsze niz niejeden warsztat. Aaaa i ufam sobie bardziej niz mechanikom. A jesli juz ktos ma cos mi robic z autem to stoje nad nim i cały zcas nadzoruje. Hmm 3 litry Tobie dolali i caly czas bylo 30stopni? Szybko sie nagrzewa olej także lepiej skoryguj to:D Zeby przypadkiem Twoj super serwis roboty nie spiperzył Ci i zeby skrzynia z olejem dolanym w "stodole" dluzej nie wytzrymala od Twojej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym pytanie o wymianą oleju w dyferencjałach co ile trzeba to robić i jaki jest zalecany olej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałbym pytanie o wymianą oleju w dyferencjałach co ile trzeba to robić i jaki jest zalecany olej ?

 

 

To tyle jeśli chodzi o tiptronic ;)

Ta nalepa jest umnie "na grillu" z prawej u góry widać po otwarciu maski.

CIMG0108.jpg

Edytowane przez infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Pod liczbą przejechanych kilometrów przy odpaleniu silnika mryga mi "sevice OIL" a poziom oleju mam odpowiedni. O co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. Pod liczbą przejechanych kilometrów przy odpaleniu silnika mryga mi "sevice OIL" a poziom oleju mam odpowiedni. O co chodzi??

 

Chodzi po prostu o inspekcje olejową. To tylko kontrolka , mozna ja odpowiednią kombinacja klawiszy wykasowac. I wtedy znow o sobie przypomni za 15000km. Informuje nas po prostu o zblizajacej sie wymianie oleju, oczywiscie jesli odpowiednio skasujemy ta inspekcje gdy zmieniamy olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyro

Samochód: VW Passat r. 99 TDI 110 Koni, 1.9 ; 3B-SE-AFN , kombi, skrzynia automat o nr. DMX20099 i K40DD4M

Mam kilka pytań:

Jaki olej zalewamy do mechanizmu różnicowego?

Gdzie jest wlew i korek spustowy?

Czy jest tam jakiś filtr?

Olej do skrzyni zalałem: g052162a2 i teraz muszę zalać mechanizm różnicowy, gdyż dowiedziałem się ze wchodzi inny olej jak do skrzyni.

Proszę o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FIDONEK

a jeśli nie mam VAG i chce wlać olej do skrzyni.a wcześniej było rozgrzane auto to nie mogę dolać oleju?czymś to grozi czy poprostu tak ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli nie mam VAG i chce wlać olej do skrzyni.a wcześniej było rozgrzane auto to nie mogę dolać oleju?czymś to grozi czy poprostu tak ma byc

To kolego nie będziesz wiedział ile masz dolać tego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy skanerem Dominator mogę sprawdzić tą temperaturę oleju?U mnie przy zmianie biegów jest leciutkie szarpnięcie i wydaje mi się że oleju może być za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinamy interfejs do auta. Wybieramy sterownik skrzyni biegów - blok 004 - pozycja 1 (temperatura oleju ATF)

Należy obserwować wskazanie, do momentu, kiedy osiągnie ono wartość 30*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze skrzynia. Olej mialem wymieniany 40 tys km temu, i ze dwa miesiace temu zauwazylem ze miska od skrzyni jest mokra, dokrecilem sruby dookola i jest sucha do dzisiaj :) Gdzies od pol roku zaczalem non-stop sam zmieniac biegi i redukowac (chamowac skrzynia) Tydzien temu pojechalem do Warszawy i nie chcialo mi sie bawic tym wiec uzywalem pozycji D, i zauwazylem ze przy dojezdzaniu powoli do skrzyzowania jak redukuje sie z 3 na 2 delikatnie szarpie... Poszukalem na forum no i tak jak w pierwszym poscie dolalem dzisiaj oleju do skrzyni. Przy odkrecaniu sruby troche oleju wycieklo ale poczekalem do 35 stopni i zaczalem dolewac, dolalem 1l i zaczelo juz cieknac wiec zakrecilem, pojezdzilem troche i nic sie nie zmienilo... Wiec co to moze byc?

Czy tym chamowaniem skrzynią cos zepsulem? czy moze jazda pol roku na pozycji +/- pomieszala troche w sterowniku czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
File Type: pdf Wechsel Passat.pdf (110.2 KB, 259 wyświetleń)

Mam pytanko:

W tym PDFie na dole są 3 rodzaje oleju:

Automatik, differential oraz verteilergetriebe (1,5l).

Co to za cudo ten trzeci?

Sprawdzałem w ETCE i takiego czegoś w mojej skrzyni nie znalazłem.

 

I jeszcze jedno pytanie.

Do dyferencjału zalecany jest G 052 145 S2. Szukałem po alegro, ale takiego nie ma. Czy podpasuje obojętnie jaki 75W90 GL-5 np. firmy K2 (najtańszy)?

 

I jeszcze jedno pytanie. :)

Czy do wymiany oleju w dyferencjale potrzebuje jakiegoś specjalnego klucza? Gdzie i co należy odkręcić? Czy również wymieniać przy 30'C?

 

Pomożecie?

Edytowane przez Olgierd21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co ile powinno wymieniac sie olej w skrzyni? raz slyszalem, ze co 30 tys, innym razem co 60 tys juz sam niewiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności