Skocz do zawartości
stifii

Dolewanie oleju -> Tiptronic foto+wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że sam musiałem po forum sie naszukać sporo odnośnie zmiany/dolewania oleju w Tiptronicu, ponieważ wszytsko było porozrzucane po roznych tematach, postanowilem napisac jak dolewałem u siebie olej do skrzyni tiptronic ZF 5HP19 dla silnika 1.9TDi 131km AVF z 2001 roku.

 

Na wstępie selekcjonujemy narzędzia i olej. Do odkręcenia śruby, przez którą się wlewa olej potrzebujemy imbusa o rozmiarze 17(od 9,90zl w gore, ja za swój zapłacilem 14,90 w Praktikerze). Z racji tego, że olej zalewamy od dołu miski potrzebne jest nam coś do zalania tego. W moim przypadku posłużyłem się strzykawka 60ml (3,5zł) i kawałkiem gumowej rurki , aby nalozyc na koncowke od strzykawki, dostepna w kazdym sklepie z narzedziami rolniczymi, ogrodniczymi itp(10cm - 0.7gr), kawałek jakiejs cegły tudzież kamienia bądź innego cięzszego przedmiotu(by ruszyc srube). No i ja potrzebowałem grzechotkę z nasadką 10stka by odkręcić dwie śrubki od osłony skrzyni biegów. No i najważniejsza rzecz to olej. Do Tiptronica trzeba dolać oleju żółtego ( broń Boże czerwony) który ma spełniać normę VW G052 162 A2(tak wyszło po VIN-ie w serwisie, dla pewnosci radzę Wam tez sprawdzić). Koszt w aso 60zł/litr, ja z ASO kupiłem jeden litr, a reszte kupiłem zamienniki spełniające tą norme a mianowicie FEBI 14738 39zł/litr w Intercarsie w Olsztynie. Nie lać żadnych Mobil 1 ATF'ów tak jak zaznaczone na zdjeciu poniżej:

200901151373rpf1.th.jpg

 

Potrzebne rzeczy:

200901151379hj8.th.jpg

Następnie jak mamy już wszytsko skompletowane odpalamy samochód aby sie nagrzewał(olej dolewamy na lekko rozgrzanym silniku i oleju w skrzyni)Odkrecając wszytkie srubki zdarzy auto juz nabrać odpowiednia temperature.

 

 

My w tym czasie schodzimy pod auto odkręcamy oslone skrzyni biegów(by zaoszczedzic sobie odkrecania, ja odkrecilem tylko dwie srubki na koncu oslony, i mamy dostep do tego co chemy, nie jest to wygodne rozwiazanie ale dzieki niemu troche szybciej sie uporamy z robotą)na rysunku zaznaczylem srubki, które odkrecilem uzywajac grzechotki i nasadki 10stki:

200901151374rmx9.th.jpg

 

Po odkręceniu oslona ładnie nam opada i widzimy już śrubę która nas interesuje:

200901151376ref5.th.jpg

 

W międzyczasie silnik cały czas nam się nagrzewa i UWAGA: NIE WYŁĄCZAMY GO!!! Dalej robimy wszytsko na włączonym silniku!!

200901151371ix2.th.jpg

 

Teraz w ręke bierzemy imbus, kawałek jakiejś szamtki owijamy klucz nia i bierzemy kawałek cegly albo jakiegos ciezkiego przedmiotu i odkrecamy śrubę(majac tak klucz wlozony jak na zdjeciu nizej pukamy kawalkiem cegly w strone przodu samochodu, poki sruba sie nie poluzuje, potem mzoemy juz odkrecac recznie kluczem) srube zanaczona wyżej strzałkami :

200901151380tf7.th.jpg

 

Po odkreceniu sruby olej nie powinien wyplynac(chyba ze jest go za dużo), czyścimy czysta szmatka gwint od sruby i srube rowniez:

200901151382uy8.th.jpg

200901151381yd4.th.jpg

 

(musimy miec VAG pod reka to aby odczytac temp. oleju przy wymianie powinna wynosić około 30stopni, dolewamy cały czas poki się nie przeleje, jesli zaczyna sie przelewać to mozna zakrecic srube, a jesli chcemy sprawdzić stan oleju to doprowadzamy temperature oleju w skrzyni biegów do 35stopni oczywiscie odkrecona sruba i dolewamy do momentu przelania się )Mając odkręcona śrube chwytamy za strzykawke i nabieramy oleju(troche żmudna robota, dlatego myślę ze warto lepiej kupic strzykawke 100ml, jeśli ubytek oleju mamy dość duży i żeby co chwila nie zaciagac oleju) teraz musimy wpasowac sie w miejsce gdzie mozna nalac olej, rurke staramy sie wsunac w strone przodu troszkie kierujac ja na lewo (na zdjeciu wyglada jakby byla wsunieta bardziej na prawo ale to tylko przez to, ze ciezko jest jednoczsnie robic zdjecie i nalewac) wtedy mamy gwarancje , że olej zostanie w misce a nie cofnie się nam na twarz,ręce itp):

200901151383cb1.th.jpg

No i kawałek filmiku na ktorym widać jako taki procedure nalewania:D :

http://pl.youtube.com/watch?v=wJ99b0daPL4

 

Olej nalewamy aż do momentu przelania się!! Gdy zacznie nam sie przelewac wtedy zakręcamy śrubę i gdy już ją dokręcimy możemy wyłączyć silnik , sprawdzić czy śruba jest dobrze dokręcona , przykręcić osłonę pozbierać zabawki i operacje można udać za udana:)

 

Natomiast jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyni i filtra odkręcamy mniejszą śrube(imbus o rozmiarze 8) bliżej przodu samochodu,czekamy aż olej splynie(trzeba pamietac by oddac go do specjalengo punktu, i nie wylewac go do srodowiska!) odkrecic srubki dookola miski olejowej wymieniamy filtr i uszczelkę , można tez magnesik wyczyścić , bo może się zdarzyc , że będą tam oplilki metalu. Przykrecamy miske z wymienionym filtrem i uszczelka, dokręcamy korek spustowy(8emka imbus) , zalewamy olej takim sposobem jak wyżej byl podany tylko UWAGA! Teraz nowy olej wlewamy na wylaczonym silniku(ponieważ ospalenie auta z pusta miska olejowa grozi zatarciem mechanizmow w krzyni biegow)!!!!Dlatego najpierw zalewamy olej na wylaczonym silniku,dopiero gdy sie przeleje odpalamy samochod zmieniamy kilka razy biegi np z P na D itp tak aby każdy bieg zahaczyc czyli 2,3,4 D N R P , po to aby olej sie rozszedl , nie wylaczamy silnika schodzi pod samochod i dolewamy znow oleju aż do momentu przelania:) I robimy czynnościi opisane wyżej a mianowicie dokrecamy srube, wyłączamy silnik, sprawdzamy dokręcenie wszystkich śrub a na samym końcu dokrecamy osłone:)

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny opis. Proponuję dodanie do FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka uwag...

 

Poziom oleju ustalamy tylko przy odpowiedniej temperaturze skrzyni, a już na pewno nie jak kolega, bo można przedobrzyć... posłuży tu najlepiej vag lub ewentualnie w ostateczności termometr elektroniczny. Wymiana na czuja jest zła i nie polecam takiego sposobu.

 

Druga uwaga... przed uzupełnianiem też trzeba przelecieć po biegach, olej musi dotrzeć wszędzie w płycie sterowania.

 

Przy wymianie filtra to obowiązek przeczyścić miskę i magnes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam kilka uwag...

 

Poziom oleju ustalamy tylko przy odpowiedniej temperaturze skrzyni, a już na pewno nie jak kolega, bo można przedobrzyć... posłuży tu najlepiej vag lub ewentualnie w ostateczności termometr elektroniczny. Wymiana na czuja jest zła i nie polecam takiego sposobu.

 

Druga uwaga... przed uzupełnianiem też trzeba przelecieć po biegach, olej musi dotrzeć wszędzie w płycie sterowania.

 

Przy wymianie filtra to obowiązek przeczyścić miskę i magnes.

 

To jak moglbys to podaj temperature:) I gdzie dokladnie ja odczytac w vag-u:) Czy przypadkiem nie jest to okolo 35st C?

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak moglbys to podaj temperature:) I gdzie dokladnie ja odczytac w vag-u:) Czy przypadkiem nie jest to okolo 35st C?

 

 

Temperatura jest dokładnie 30 st C z tego co pamiętam, gdzie odczytać muszę poszperać bo nie pamiętam, dokładnego linku...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
While VW makes a fuss about checking the fluid level between 95-113° F, there's a reasonable bit of allowance in this specification for a properly operating transmission.

 

35-45 stopni C ale jakbys mogl poszukac gdzie dokladnie sie sprawdza ta temp w VAGU to bylbym wdziecznyy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35-45 stopni C ale jakbys mogl poszukac gdzie dokladnie sie sprawdza ta temp w VAGU to bylbym wdziecznyy:)

 

znalazłem coś takiego, warto dokleić do Twojego wątku, zapewne się przyda..

 

Co do temperatury to muszę to poszukać na żywo, bo nie mogę tego zlokalizować, może ktoś inny pamięta...

 

inna sprawa że tam pisze o 30 st C

Wechsel Passat.pdf

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą cegłą to troszkę przesadziłeś nie prościej założyć na przedłużenie imbusa kawałek rurki metalowej itp. oczywiście cegła też zdaje egzamin ale.........no wiesz jakoś tak z cegłą do naszego kochanego passacika .......no nie ładnie, bolało by to zarówno mój samochodzik jak i mnie......... he he he

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tą cegłą to troszkę przesadziłeś nie prościej założyć na przedłużenie imbusa kawałek rurki metalowej itp.

 

Interpretacja wlasna:) Kazdy robi tak jak uwaza i jemu wygodnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanko : czy olej w automatycznej skrzyni (TIPTRONIC) i mechaniźmie różnicowym

to ten sam olej ?

Jeżeli tak to do czego jest ten korek z prawej strony skrzyni tuż przed półośką.

zdjcie013ph5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Mam pytanko : czy olej w automatycznej skrzyni (TIPTRONIC) i mechaniźmie różnicowym

to ten sam olej ?

Jeżeli tak to do czego jest ten korek z prawej strony skrzyni tuż przed półośką.

zdjcie013ph5.th.jpg

Wchodzi tam tez olej.. tylko nie wiemjak dokladnie to nazwac..czyprzekladiowy czy jakos ak:)B bodajrze wchodzi cos oklo niecalego litra(0.7l bodajrze).. Tak mnie sie wydaje.. Ja tam troszkie dolalem Mobil 1 ATF 320.. i to bylo ok 3-4miesace temu i wszytsko chodzi:)

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzi tam tez olej.. tylko nie wiemjak dokladnie to nazwac..czyprzekladiowy czy jakos ak:)B bodajrze wchodzi cos oklo niecalego litra(0.7l bodajrze).. Tak mnie sie wydaje.. Ja tam troszkie dolalem Mobil 1 ATF 320.. i to bylo ok 3-4miesace temu i wszytsko chodzi:)

Dzięki za odpowiedź.

Pytałem ponieważ lekko poci mi się na wysokości półosi,podejrzewam uszczelniacz półosi.

Martwi mnie kolor tego oleju bo wygląda jak ten ze skrzyni (złocisty kolor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił jeszcze filtr w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni sa 2 rodzaje olejów.

 

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

 

 

Podczas wymiany oleju w skrzynii wszystko jest dobrze opisane. Tylko koncowe sprawdzanie oleju jest do bani.

Faktycznie wlewamy olej w temp koło 35 stopni. Po zalaniu oleju wlanczamy silnik, przelatujemy przez wszystkie biegi, a nastepnie ustawiamy na "R" i puszczamy hamulec i idziemy uzupelnic olej do momentu przelania. Nie zapominajcie zeby przednie kola byly w powietrzu (to z napedem na jedna os) a z napedem na 4 to cale auto ma byc w powietrzu. Po przelaniu zakrecamy srube. I po wszystkim.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas wymiany oleju w skrzynii wszystko jest dobrze opisane. Tylko koncowe sprawdzanie oleju jest do bani.

Faktycznie wlewamy olej w temp koło 35 stopni. Po zalaniu oleju wlączamy silnik, przelatujemy przez wszystkie biegi, a nastepnie ustawiamy na "R" i puszczamy hamulec i idziemy uzupelnic olej do momentu przelania. Nie zapominajcie zeby przednie kola byly w powietrzu (to z napedem na jedna os) a z napedem na 4 to cale auto ma byc w powietrzu. Po przelaniu zakrecamy srube. I po wszystkim.

 

Skad masz takie informacje? no i wedlug mnie to troche bez sensu co napisales jest bynajmniej dla fwd. Skoro kola przednia maja byc w powietrzu to jest oczywiste ze samochod nie trzyma poziomu. Mozesz to jakos wyjasnic bo wybacz nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym zeby podniesc przod to auto nie trzyma poziomu.

Trzeba podniesc samochod na podnosniku i wtedy sprawdzac poziom tak ja opisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak sprawdzic poziom oleju???da sie wogole???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a jak sprawdzic poziom oleju???da sie wogole???

Tylko i wyłącznie przy włączonym silniku. Jeżeli jest odpowiedni bagnet do sprawdzenia poziomu oleju w komorze silnika lub przy skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale mozna jasniej gdzie mam to miejsce znalezc??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podłaczyć vaga i przy temperaturze około 30 stopni odkręcić dużą śrube w skrzyni biegów, jak przy 35-45stopni nie będzie olej ciekł znaczy że jest go za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności