Skocz do zawartości
stifii

Dolewanie oleju -> Tiptronic foto+wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupilem olej mobil 71141 do skrzyni.

Czy litr tego oleju wazy mniej niz litr wody?

Zamowilem 7l i calosc wazy w dwoch opakowaniach ok 6,4kg. Zapach oleju taki obojetny, ani nie pachnie ani nie smierdzi

Nie wiem czy jakiejs podrobki mi nie przyslali, a nie mam porownania do fabrycznego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy litr tego oleju wazy mniej niz litr wody?

 

Tak, oczywiście litr oleju waży mniej niż litr wody. Przecież jak wiadomo olej pływa po wodzie.

Problemem może być oszacowanie wagi 1 litra oleju + opakowanie i czy może ważyć mniej niż litr wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, oczywiście litr oleju waży mniej niż litr wody. Przecież jak wiadomo olej pływa po wodzie.

Problemem może być oszacowanie wagi 1 litra oleju + opakowanie i czy może ważyć mniej niż litr wody.

 

Prawdopodobnie dostalem dobry olej. Tak potwierdzil mechanik, ktory mi go wymienial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam passata z 2003r. 1,9 tdi automat i również jestem zainteresowany wymianą oleju w dyferencjale.

Proszę o info jaki olej i gdzie jest korek spustowy i wlewu oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.jakiego uzyc klucza do odkrecenia srub mocujacych miske olejowa skrzyni tiptronic?.Probowalem torx T25,27 i lipa,a moze to nie sa torxy?pozdrawiam.

Edytowane przez rafa762

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przepraszam, że odgrzewam temat, niemniej jako nowy nie mam prawa założyć nowego tematu a w dziale B5 nie ma nic co było by bliższe mojemu pytanie.

 

Mianowicie, potrzebuje podłączyć się urządzeniem diagnostycznym do mojego B5(rocznik 2000, automat tiptronic) aby zorientowac się "co mówi" ciekawego o sobie moja skrzynia. Niestety bywa, że sie rozpina(podobno były błędy komunikacji).

 

I moje pytania:

1. czy to urządzenie pozwoli mi na w miarę pełną diagnostykę(łącznie np. z testowanie wskaźników wychyłowych na desce)

http://viaken.pl/pl/nowy-vag-v-scan-5053-its-adapter-obd1.html

 

2. gdzie mogę (wiem w google'u) znaleźć jakąś dokumentację do elektryki w tym modelu - coś w stylu książek "Sam naprawiam:, jakaś serwisówka lub coś podobnego.

 

Wiem, mogę szukac odpowiedzi na te pytania w google'u ale zajmie mi to z miesiąc zapewne i nadal nie będę pewien. Wole usłyszeć odpowiedź od od kogoś kto wie więcej niż ja.

 

Dziękuje za pokojowe odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz warsztatu to nie potrzebujesz urządzenia za ponad 300zł. Wystarczy Ci zwykły chińczyk VAG KKL z allegro. O ile nie zamierzasz nic kodować tylko diagnozować.

 

co do książki : http://bfy.tw/6G4L

nie nie zajmie Ci miesiąca.

Pełnego schematu elektryki nie wiem czy znajdziesz ale jak już to elektroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Nie mam warsztatu i wystarczy diagnostyka ale nie mialem pewnosci czy tani czytnik pozwoli duzo odczytac. Do tego chodzilo tez o testowanie elementow - np. wskaznikow.

 

Czy taka usterka jak utrata komunikacji z skrzynia biegow to typowa usterka w tych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odczytasz i przeprowadzisz testy, skasujesz inspekcje i zaprogramujesz kluczyki.

Co do utraty komunikacji, ciezko powiedzieć, jak sytuacja się powtórzy na innym kablu/urządzeniu, to będzie można zacząć szukać, a po jednym razie to nic nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka usterka jak utrata komunikacji z skrzynia biegow to typowa usterka w tych modelach?
Usterka taka juz kiedys sie pojawila i winna byla wiazka kabli ktora sie przetarla lub wypial sie jeden z pinow.

Szukaj tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/7787-PROBLEM-Z-AUTOMATYCZN%C4%84-SKRZYNI%C4%84-BIEG%C3%93W

 

I zapytaj tu: http://www.prnd.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-zf-5hp19-zf-friedrichshafen-ag,4,30.html

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności