Skocz do zawartości
Gość marek230

Problem z uruchomieniem silnika PASSAT 1,8 benzyna-gaz 1991R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek230

Witam, mam następujący problem z moim Passatem. Gdy stoi całą noc rano podczas pierwszego uruchomienia dostaje za dużo paliwa i nie równo pracuje tak jakby nie na wszystkie cylindry. Dopiero gdy przełączę przełącznik benzyna - gaz na 0 wchodzi na normalne obroty bo w tym momencie nie dostaje ani gazu ani benzyny i w tym momencie spala nadmiar paliwa który dostał i gdy zaczyna już brakować paliwa znów przełączam go na benzynę i za chwilę znowu to samo i po dokonaniu około 3 razy takiej czynności wchodzi na normalne obroty. Gdy już się rozgrzeje pracuję normalnie i na gazie i na benzynie tylko podczas uruchomienia gdy jest rozgrzany dostaje bardzo dużych obrotów które po pewnej chwili spadają na normalne i znów jest wszystko w porządku podczas jazdy. I tak jest za każdym razem gdy odpalam zimnego lub ciepłego. Co może ktoś wie co może być przyczyną.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje wtryskiwacz za bardzo? Poszukaj bo było już o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek230

Witam, ale problem występuję na gazie i na benzynie także raczej chyba nie będzie problem wtryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:634:Tak jak pisze poprzednik podszedl nagar na ktorys z wtryskow i jest podwieszony jest taki srodek na czyszczenie wtryskow mozna tego preparatu uzyc ale nieraz mozna narobic szkody.w postaci calkowitego podniesienia albo zapchania wtryskowaczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś to tak że przełączasz sie z benzyny na 0 i znów na benzyne, więc tak to zrozumiałem. Z tego co piszesz to ten wtryskiwacz jest możliwy że leje na zimnym silniku, sprawdz też czujnik temperatury i świece jak wyglądają. Potem sie pomyśli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek230

wszysko możliwe ale dlaczego gdy jest już nagrzany przy starcie dostaje na pare sekund bardzo wysokich obrotów pomimo że nie wciskam pedału gazu i po chwili wraca do normy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wtrysk za dużo poda paliwa to te obroty wzrosną? Hmmmm. No nie wiem. Najlepiej zdejmij (na zimnym silniku) ten dekiel z wtrysku i zobacz czy wtryskiwacz podaje jak należy paliwo (taką mgiełke) depnij gazu i puść momentalnie, w tym momencie powinieneś widzieć że odcina. Zgaś auto i patrz czy dalej nie kapie z wtryskiwacza.

Ja bym pierw to sprawdził..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigfoot1991

zawieszanie na benzynie badz gazie moze byc spowodowane zbyt duża ilościa nagaru w silniczku krokowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek230

jutro sprawdze wtrysk a z czyszczeniem śilniczka krokowgo poradze sobie samodzielnie ? powiem szczerze że jeszcze tego nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu co jest u ciebie, raczej nic nie da jakieś płukanie w rozpuszczalniku, a jak go otworzysz to już nie złożysz raczej. Nie masz skądś pożyczyć na chwile żyby podmienić i zobaczyć co bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek230

jutro zobacze może gdzieś uda mi sie załatwić na podmianę i zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kopulke ja jak mialem dosc mocno wypalona kopulke to rano wchodzil na wysokie obroty,jak dodalem gazu to znowu mialem za niskie i tak w kolko. i swiece to podstawa mozliwe ze maja juz dosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności