Skocz do zawartości
Gość bocian123

Uszkodzony fotel kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bocian123

Witam

Dzisiaj popadało troche śniegu i niestety wcisnąłem pedał hamulca dość mocno , zaparłem się plecami o fotel , ABS zadziałały na szczęście więc auto całe ale podczas hamowania usłyszałem ciche "pstryk" w moim fotelu , jak się okazało była to regulacja lędźwi w fotelu tj. kęręce kólkiem a regulacja nie działa , pokrętło regulacyjne kręci sie dość luźno

Poszukuje schematu budowy fotela wewnątrz bo nie wiem czy da się to naprawić czy raczej nowy fotel jest potrzebny ?

Za wszelką pomoc od razu dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotelpn5.th.jpg

jakbyś potrzebował jakiś objaśnień co do numerów to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. latwe do naprawienia.

> usiadz za fotelem, w dole fotela jest lacze materialu( delikatnie od krawedzi poszarpywac)

> kladziemy fotel i podciagamy material przedniego oparcia i wszystko mamy jak na dloni

> trzeba zalozyc ze pekla linka( chyba nic innego sie stac nie moze)

> latwym sposobem na monarz linki w pokretle jest jego demontarz

ja mialem tylko poszczepiona na gornym uczwycie wiec obrocilem i dziala bez zarzutu.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szpak_us

szukam na allegro pokrętła jak na rysuku nr 4 (to mniejsze) ale nie modę znaleść. Moż ktoś napisze mi prawidłową nazwę tego kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam na allegro pokrętła jak na rysuku nr 4 (to mniejsze) ale nie modę znaleść. Moż ktoś napisze mi prawidłową nazwę tego kółka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jesli chodzi Tobie o pokretło od regulacji ledzwiowej fotela to podaje numer:1J0 881 671J. Koncówka numeru zmienia sie zaleznie od koloru. Dla przykładu jasny popiel,zwany tez beż ma numer: 1J0 881 671 G 89H. Mam nadzieje,że nic nie pomyliłem i pomogłem. Cena w serwisie ok.23zł. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w serwisie pytałes ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamob, jak nie serwis to pozostaje samemu dorobić i tyle takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak dobrze poszukasz to jeden fotel kupisz (oczywiście jak masz bez poduszek bocznych) w tej cenie co ta cała linka w serwisie (o ile w ogóle jest taka dostępna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spod fotela kierowcy (Passat B5 1999r.) wypadła mi jakaś długa sprężyna. Wiem mniej więcej skąd, ale nie mogę się tam dostać. Muszę zdjąć fotel. I tu jest problem, bo nie mam pojęcia jak. W innych autach po prostu się go wysuwa ze ślizgów, ale tutaj niestety nie da rady.

Proszę o wskazówki jak mogę wyjąć fotel kierowcy?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wywaliłem fotel i też byłem w szoku ,jak oni go zrobili. Cofnij fotel maksymalnie do tyłu i będziesz widział na środkowej prowadnicy poziomy bolec czy też kołek. Ja go przeciąłem...wtedy fotel wyjedzie cały ,ale do tyłu. Potem zamiast tego bolca dałem śrubę z nakrętką i jest teraz rozbieralny. Też miałem odczepioną sprężynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, czy sprężyna na zamieszczonym zdjęciu [ATTACH=CONFIG]69675[/ATTACH] pochodzi od przedniego fotela? Po odbiorze mojego B5FL od mechanika (wymieniał nagrzewnicę) znalazłem leżącą pod fotelem przednim pasażera tą sprężynę ale nie mogę namierzyć gdzie jest jej miejsce (siedzenie działa bez zarzutów za to nagrzewnica strasznie skrzypi). Nie wiem czy nie jest to czasem element którego mechanik zapomniał założyć podczas składania deski rozdzielczej, a że ponowne zdjęcie deski to dużo roboty nie pozbył się problemu podrzucając mi tą sprężynę pod siedzenie.

 

Dla orientacji w rozmiarze sprężyny zdjęcie zrobiłem na kartce formatu A4.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam pytanie, czy sprężyna na zamieszczonym zdjęciu [ATTACH=CONFIG]69675[/ATTACH] pochodzi od przedniego fotela?

Tak - z fotela, wspomaga regulację fotela góra-dól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest numer części pokrętła do regulacji poduszki lędźwiowej, tego takiego "bolca" plastikowego między pokrętłem, a mechanizmem zamontowanym w siedzeniu, oraz numer mechanizmu mocowanego w oparciu fotela na 2 śrubach, do którego 'wkładany?' jest ten bolec(dystans) + pokrętło.

 

Kolega niestety pomylił pokrętła regulacji oparcia z dmuchaniem poduszki i przekręcił całe to pokrętło tak, że rozleciało się w drobny mak.

Ktoś może podpowiedzieć jak wymienić ten mechanizm regulacji montowany na 2 śrubach? (2 są widoczne)

 

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy moze ktos powiedziec gdzie ta sprezyna ma byc zaczepiona bo nie moge znajsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie gdzie można kupić linke od pokrętła lędźwiowego? czy mozna takie linki dorobić np. w jakimś rowerowym? i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z fotelem kierowcy. Wygląda to tak, że też mi ta sprężyna spadła. Doczytałem, że żeby to naprawić trzeba przesunąć fotel do tyłu, tyle, że... mojego fotela nie da się ruszyć, ani do tyłu ani do przodu. Teoretycznie jest ustawiony jak dla mnie na odpowiednią odległość od kierownicy, ale użytkuje samochód również moja żona no i narzeka...

Ma ktoś jakiś pomysł co można na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem również dotyczy fotela kierowcy, a dokładniej zagłówek mi się "zaklinował".

Nie mogę go wyregulować góra/dół. Jest do końca opuszczony w dół i do góry podnosi się o 0,5cm i dalej nie idzie. Jak go rozruszać, czy muszę rozbierać fotel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązał ktoś problem z tą linką? Sam muszę taką dostać ale nie wiem gdzie. Szukałem nawet w "etce" i tam na rysunkach w ogóle nie ma tej linki. Czyżby była integralną częścią jakiegoś mechanizmu i trzeba kupować komplet???

 

Fotel czeka u tapicera na nową linkę a ja nie umiem jej znaleźć... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam problem z ustawieniem odległości fotela kierowcy od kierownicy. Motyw jest taki, że linka ze spinką wypadła, jest luźna. Po wciśnięciu/pociągnięciu plastiku za poluźnienie regulacji, fotel cały czas jeździ po szynach i nie 'zaskakuje', tj. może bez końca latać po szynach. Dopiero jak go zostawie w tej samej pozycji na kilka minut, usztywnia się, ale chodzi 2mm w przód i tył, co przy ostrzejszym hamowaniu odczuwa się. Jakieś pomysły, co zrobić? Linke gdzieś naciągnąc, coś wymienić, przeczyścić? Szkoda mi kupować nowego fotela, gdyż mam ładną alcantare.

 

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności