Skocz do zawartości
dominik7

Ustawianie / regulacja świateł w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji,mam pytanie czy jest jakiś sposób na to aby światła w moim passku świeciły mocniej.Mam orginalne lampy z dobrymi lustrami i żarówki 100/90w, ale przy tej prze roku i pogodzie wieczorami w czasie jazdy to tylko moge się domyślać co jest przed autem:zecoProszę o pomoc.:rozpacz
Użytkowałem kiedyś B3 dłuższy czas i w porównaniu z innymi markami aut też kiepsko świeciły nawet po zmianie samych zwierciadeł , chyba nic nie poprawisz ten typ tak ma, a tak mocne żarówki wypalą zwierciadła i po jakimś czasie będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paassat

Witam jestem tu nowy , próbowałem ustawić lampy bo świecą jak chcą i oślepiają innych , kręcę tymi pokrętłami i nic się nie zmienia , jak naprawić ta regulacje ?

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

Witam jestem tu nowy , próbowałem ustawić lampy bo świecą jak chcą i oślepiają innych , kręcę tymi pokrętłami i nic się nie zmienia , jak naprawić ta regulacje ?

 

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

 

Witam jestem tu nowy , próbowałem ustawić lampy bo świecą jak chcą i oślepiają innych , kręcę tymi pokrętłami i nic się nie zmienia , jak naprawić ta regulacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy kupiłem nowe lampy na alegro (140zł za kpl) i świecą jak chcą i oślepiają innych ,regulacje mi działąją lecz po moich usilnych staraniach nadal świecą gdzie chcą a do tego światła drogowe(długie) to praktycznie nie różnią sie od mijania i prosze o pomoc bo nie wiem czy lampy są wadliwe czy Ja coś zle ustawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
regulacje mi działąją lecz po moich usilnych staraniach nadal świecą gdzie chcą a d

Zdarza się tak że żarówki są wadliwe lub źle zamocowane w oprawkach lamp....kiedyś się nawet spotkałem z żarówką założoną do góry nogami=jednak się da ;).

Skoro pokrętła dają jakiś skutek to nie ma siły musisz ustawić, ewentualnie pospadały zaczepy we wnętrzu lampy.

Co do słabych świateł jest to fabryczna wada tych modeli...TEN temat Ci to wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn światła są bardzo jasne lecz świecą gdzie chcą a jak wspominałem długich to prawie nie mam to tak jakbym miał 2 razy krótkie światła no może jedne troszku mocniejsze lecz nie są to długie światła do jakich jestem przyzwyczajony z innych aut, mam wrazenie że te nowe lampy nie skupiają światła tak jak potrzeba,mam u siebie w pracy do dyspozycji służbowe auta i sprawdzałem światła jak odbijają sie np.na ścianie i tam jest skupione światło a po włączeniu drogowych widać zmiane a u mnie praktycznie tego nie ma,spróbuje zmienić żarówki choć te co mam są nowe i zastanawiam sie czy nie kupic innych żarówek może mocniejszych ? i czy to da jakomś zmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie czy nie kupic innych żarówek może mocniejszych ? i czy to da jakomś zmiane

Nie kupuj mocniejszych, to właśnie one sprawiają że z czasem światła słabną=wypala się odbłyśnik i siada instalacja.

Co do wady fabrycznej to właśnie najbardziej dotyczy długich świateł.

Masz B4 i u Ciebie jest i tak lepiej bo na długich świecą jednocześnie mijania...najprostszy test na słabe napięcie na długich jest porównanie z chwilowym włączeniem "szperacza" wyraźnie widać różnicę.

Zajrzyj do wnętrza lampy czy zaczepy są na swoim miejscu, czy masz elektryczną regulację świateł?

Czy lampy masz oryginalne (Hella) czy jakieś inne?

Jak masz multimetr to zmierz napięcie na lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec lampy to mam jakieś zamieniki i jak juz pisałem kupiłem je na alegro (nowe) i nie są to Hella,rgulacje elektryczna też mam i działa gór-dół a recznie ustawiam lewo-prawo i chyba widze problem teraz w samych lampach tzn w ich odblaskach tzn podejrzewam wadliwość tej podróbki bo wcześniej miałem Hella i pomimo że były już stare ale zmiany świateł były widoczne a że słabo juz świeciły wiec kupiłem nowe i okazuje sie że to był chyba bład i jak mówi sie że tanim mięsem to nawet pies sie nie naje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i okazuje sie że to był chyba bład i jak mówi sie że tanim mięsem to nawet pies sie nie naje

Przekaźniki są jeszcze tańsze...;) i co gorsza się sprawdzają.

Niestety im nowszy model tym gorzej, B3 ma wymienne szkła, które też z wiekiem matowieją-wypalają się od wnętrza, B4 ma klejone i teoretycznie trzeba całą nową lampę kupować.

Pomierz napięcia i przeproś oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli te przekazniki przy kierownicy? i sugerujesz powrót do orginałów i zmiany szkła na nowe? bo ponoć łatwo można to wymienić lecz zastanawiam sie co z odblaskiem bo to też raczej ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lecz zastanawiam sie co z odblaskiem bo to też raczej ważne

Nie próbuj ich czasem czyścić...możesz porysować lub gorzej, są firmy co je regenerują....

Zacznij od przekaźników...efekt może Cię pozytywnie zaskoczyć.

Wybór miejsca ich zamontowania zależy wyłącznie od Ciebie...każdy może mieć inne zdanie...ja mam pod kierownicą, plus wzięty z jakiejś wolnej wtyczki z grubym czerwonym kablem i zabezpieczeniem na wypadek spalenia sie cewki w przekaźniku...ingerujemy tylko w dwa kabelki....dwie, trzy godzinki na spokojnie i ... nawet nie rozbierałem lamp aby wytrzeć szkła z kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności