Skocz do zawartości
dominik7

Ustawianie / regulacja świateł w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie się ustawia światła w B3?

Szukajka nie znalazła ;)

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego za reflektorem sa 2 pokretla, jedno to gora-dol, drugie lewo-prawo

to widac na tej fotce

jest tez regulacja silniczkiem o ile silniczek masz sprawny

521471351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest tak od razu dostepne?

Ja mam z silnikiem SB wiec tych oslon mam troche i zeby wymienic zarowke trzeba sie natrudzic heheh....

A te elektryczne sterowanie to jest obok regulacji podswietlenia tablicy rozdzielczej?

Jak tak to nie dziala mi to :(((.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz maske i pod blacha wyglada to tak

s80016588kk5.jpg

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo.

W szoku jestem jak mi tu pomagacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tez witam.

To jak jest z tym przelacznikiem od elektrycznej regulacji?

Jezeli jest to recznie tez jest mozliwosc ustawienia swiatel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Elektryczne sterowanie służy do tego, żeby przy dużym obciążeniu tyłu auta światła nie świeciły w niebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do Warsztatu.

Gdyby jeszcze ktoś dopisał co i jak ustawiać to byśmy mieli wszystko w kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dopisze...

Probowalem regulowac te moje swiatla, ale niestety lewe, czyli od mojej strony chodzi tylko PRAWO-LEWO ale do gory juz nie chce.

Da rade cos z tym zrobic bez babrania, czy trza kupic nowa lampe (lampy wygladaja na oryginalne :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy srobka nie jest zardzewiala czy cos najlepiej to wymontowac i zobaczyc co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciał bym wiedziec które pokrętło jest od czego? Muszę trochę podnieść światła a niemam regulacji elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pokrętła od strony kierunkowaskazów ( czyli tak jakby "zewnętrzne") to GÓRA-DÓŁ ,pokrętła od strony chlodnicy to LEWO-PRAWO.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tylko się z ciemni i ide ustawiać! Pozdrawiam wszystkich!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek197011

Korzystając z okazji,mam pytanie czy jest jakiś sposób na to aby światła w moim passku świeciły mocniej.Mam orginalne lampy z dobrymi lustrami i żarówki 100/90w, ale przy tej prze roku i pogodzie wieczorami w czasie jazdy to tylko moge się domyślać co jest przed autem:zecoProszę o pomoc.:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystając z okazji,mam pytanie czy jest jakiś sposób na to aby światła w moim passku świeciły mocniej.Mam orginalne lampy z dobrymi lustrami i żarówki 100/90w, ale przy tej prze roku i pogodzie wieczorami w czasie jazdy to tylko moge się domyślać co jest przed autem:zecoProszę o pomoc.:rozpacz

Skorzystaj z wyszukiwarki, wszystko jest doskonale opisane a przede wszystkim zmień żarówki na normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PolishBadBoy

Witam, nie mogę pisać nowych tematów więc podłącze się pod temat kolegi i zapytam: czy opłaca się kupić reflektory z alledrogo (cena ok 100-120zł para) są to ponoć "odpowiedniki" obecne reflektory idą w odstawkę ponieważ w stacji diagnostycznej powiedziano mi że są to światła Amerykańskie i nie da rady ich lepiej ustawić, fakt świecą niby lepiej niż przed ustawieniem, ale nie zmienia to faktu że jadę nocą na wyczucie i tylko czekać aż kogoś pocałuję znad przeciwka :) Druga sprawa jakiej firmy wybrać szybę czołową ? bardzo, ale to bardzo oślepiają mnie jadące znad przeciwka auta, ponieważ szyba jest już wypalona / porysowana (tak na moje rozumowanie) nic dosłownie nie widać przez nią jak jedzie ktoś znad przeciwka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak prawidłowo ustawić światła? Samochód musi stać na równej powierzchni i na ścianie jakoś mierzy się punkt świecenia, ale nie znam konkretów. Wydaje mi się, ze mam ustawione zbyt wysoko i oślepiam kierowców z naprzeciwka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszlosc.

 

Prawidlowo ustawiony snop swiatla lampy mijania opada o ok 1%, czyli stajesz przy scianie i zaznaczasz krzyzykami granice swiatlo-cienia a potem jak sie cofniesz o 10 m od tej sciany to granica swiatlo-cienia powinna byc o ok 10 cm nizej .

 

Np ten opis jest nie glupi http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,377.html

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności