Skocz do zawartości
Gość popo80

zle pali tylko na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Grzanie 3-krotne praktycznie nic nie daje, tylko szybciej postępuje ich zużycie.

Proponuję zakup nowych, ceny Beru już od 28 zł za sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z odpalaniem meganki 1,5 dci,

Mogę kręcić rozrusznikiem 5 minut a i tak nie zapali.

Na autostarcie pali prawie na dotyk. Jak silnik już odpali to zakopci na polowe osiedla siwym dymem.

Jak jest ciepły pali normalnie, jak ostygnie to już jest problem.

Świece są nowe, problem nadal jest, poczyściłem styki od wtrysków nic to nie pomogło.

Przegoniłem trochę meganke i przez tydzień paliła normalnie, teraz znowu ma kaprysy.

Co może jej dolegać? Lejący wtrysk? Czujnik płynu padł?

 

---------- Dodano o 23:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:10 ----------

 

dodam jeszcze że auto dobrze odpalało przy dodatnich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z odpalaniem meganki 1,5 dci,

czy mi się wydaje czy to forum VW a nie francuza ... zatem nie żebym był nie uprzejmy ale z takiego czegoś się śmietnik robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu chodzi o silnik diesla. Występuje on i w francuzie i w niemcu.

Psuje się to samo, vw co w renault i innych.

Na pewno nie jedna osoba posiadająca vw miała takie same problemy jak ja teraz.

Jeśli jakiś admin uważa za niestosowne to że napisałem megane 1,5dci mogę to zmienić na passat b6 2,0 tdi :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę to zmienić na passat b6 2,0 tdi
No to napisałeś w nieodpowiednim dziale :P

 

Po za tym masz podobne/te same objawy, jak większość piszących w tym i wielu tematach na Forum. Nie licz na inne odpowiedzi.

Zacząłbym od sprawdzenia ciśniena sprężania.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zapowietrzał się przy podgrzewaczu paliwa na filtrze, z czasem coraz gorzej zapalał (ostatecznie zgasł podczas jazdy) wymieniłem na filtr bez podgrzewacza i śmiga jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece dobre, filtr paliwa niedawno wymieniany, dobre, bogate paliwo. Więc w moim przypadku było to jeszcze coś innego.

Mianowicie sprawdziłem napięcie na świecach. Okazało się, że świece dostają napięcie i grzeją. Problem polegał na tym, że kontrolka świec gasła od razu razem z innymi (mimo iż świece podgrzewały). Ja myśląc, że skoro kontrolka zgasła to już można odpalać. Tymczasem komory nie zdążyły się rozgrzać i powstał problem z odpaleniem zimnego silnika. 

Rozwiązanie było proste - oczekuję trochę dłużej (mimo braku zapalonej kontrolki) i pali na dotyk :)

Prawdopodobnie problem leży w tej kontrolce na desce rozdzielczej, bądź jakimś sterowniku odpowiedzialnym za jej podświetlenie. Ciekawe dlaczego się nie świeci skoro świece grzeją. ?

Anyway chciałem się podzielić.

Edytowane przez bartbartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności