Skocz do zawartości
Gość popo80

zle pali tylko na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc jak już wymieniać to chyba komplet (koszt niewielki, a zużywają się równo). A jak już masz dobre to bez problemu na standardzie, bez modyfikacji będzie palił jak u mnie (pod warunkiem że problemem były świece).

 

---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

 

A tak wogóle to zrobię zdjęcia starych świeczek to obejrzycie przyczynę. Wrzucę wieczorem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Silnik AVF. Jak temp. spada w okolice zera i poniżej to trzeba nim pokręcić zanim odpali, a jak załapie to trzęsie autem i skaczą obroty przez chwile. Skończyły mi się już pomysły.:dupablada A porządne mrozy dopiero nadejdą.

Akumulator ok, komplet nowych świeczek, filtry po wymianie, nawet dolewałem dodatki do paliwa. Nic nie pomogło. Wszelkie sugestie mile widziane.

Ew. jak zwiększyć dawkę rozruchową i czas grzania świec? Dostęp do Vaga mam, ale w temacie zielony jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem troche o problemach z odpalaniem na tym forum. Ktoś pisał jeszcze o przyczynie tkwiącej w niesprawnych pompowtryskiwaczach. Trochę większy wydatek, ale poczytaj o tym. Może to właśnie to. Niepamiętam tytułu tematu na forum, jak znajdę to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. Ja po wymianie świeczek nadal mam problem z odpalaniem :/ i już nie mam pomysłów co mam robić dalej :/ pomóżcie ! przyznam się że nie wymieniałem filtru paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,kąt wtrysku sprawdźcie koniecznie.Źle ustawiony powoduje męczarnie przy rozruchu silnika,a jak powszechnie wiadomo-im zimniej,tym gorzej.Ubiegłej zimy borykałem się z tymże problemem,lecz obecnie odpala mi lepiej niż benzynka:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na mróz polecam zwiększyć dawkę rozruchową i wydłużyć czas grzania świec, a wtedy będzie "od strzała

 

Kolego Daron mam pytanie - jak zwiększasz dawkę - nastawnikiem przesuwając czy vag? jaka powinna być wartość w AFN? U mnie jest około 4,5

Drugie pytanie - jak wydłużyć czas grzania świec?

 

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy nikt nie ma pomyslu na to, co wyje u mnie w silniku po rozruchu? pomozcie prosze...szkoda samochodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miras82

 

tu masz fajny wątek na ten temat :

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23875

 

- zmieniasz tylko dawkę rozruchową która jest podawana w momencie odpalania, nic nie baw się nastawnikiem na pompie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi sie ze możne to byc pompa wspomagania albo sprężarka klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój problem z odpalaniem to:

- wymieniony komplet świec, podgrzewa teraz prawie 10 sekund rano w mrozie -17 stopni jednak to jeszcze nie to;] Jutro wymiana filtra paliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem w passacie 130koni TDI przy dzisiejszym mrozie -20stopni ciężko odpalił, długo musiałem nim krecić i 2 razy grzałem świece, akumulator jest nowy, wymieniłem filtr paliwa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IW4N jak wymienisz ten filtr paliwa daj znać jak tam Twoje odpalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I guzik.

Zmieniłem dawkę rozruchową wg instrukcji na max i dalej to samo, a może i gorzej.

Może dzisiaj spróbuje zmienić na mniejszą wartość, może to przyniesie jakiś efekt.

Strasznie mnie to dobija, bo wiem, że powinien odpalać elegancko, a nie jak to żonka stwierdziła jak traktor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tsubasa1 - ciezko skojarzyc co to moze byc - moja propozyjca - nagraj to jeszcze raz ale podnies maske do gory. jak podniesiesz to spróbuj uslyszec skad to dobiega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nastawnikiem przesuwając czy vag? jaka powinna być wartość w AFN? U mnie jest około 4,5

 

No 4.5mg na nastawniku to nie ma się co dziwić, że cięzko pali. Seryjnie jest 3.6mg, ja mam ustawione na 1.6-1.8mg. Również na vagu dawke startową dałem na wartość "33000".

 

zmieniasz tylko dawkę rozruchową która jest podawana w momencie odpalania, nic nie baw się nastawnikiem na pompie!!!

 

A czemu mamy nie bawić się nastawnikiem, skoro daje to dużo lepsze rezultaty niżeli zmiana dawki vagiem (na nastawniku mamy dużo szerszy zakres modyfikacji, tylko wymagany jest kluczyk i tyla:))

 

przyznam się że nie wymieniałem filtru paliwa

 

Ja od 19tyś km mam ten sam filtr mann-a, nie ma żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź świece żarowe,przekaźnik i bezpiecznik świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź świece żarowe,przekaźnik i bezpiecznik świec żarowych

u mnie to samo - wczoraj wymieniłem wszystkie świece i dalej kiepsko pali:( wykręciłem dzis jedną świecę i podłączyłem do kapturka (fajki) i masy silnika, przekręciłem zapłon i nic - świeca nie grzeje:(( gdzie w AVF jest bezpiecznik świec żarowych i przekaźnik ??? jakie maja oznaczenia bo muszę je sprawdzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania gawina.

Gdzie te bezpieczniki i przekaźniki i jak sprawdzić przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam podobny przypadek świece żarowe sprawne,filtr paliwa wymieniony,paliwo leję dobre plus uszlachetniacze do paliwa.Do -12stopni pali od strzała,ale jak jest -15,-20 muszę kręcić aku. z 30sekund.załapuje tak jak by palił na trzy gary.Problem tylko po nocnym postoju i porannym rozruchu. Co to może być? Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności