Skocz do zawartości
Gość popo80

zle pali tylko na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przepraszam, dopiero zajrzałem do tematu, po wymianie filtra trochę "jakby" lepiej ale to wciąż nie jest to!! Po mroźnej nocy kręce go 3 razy po 10 sekund conajmniej... szkoda aku, rozrusznika... Problem nie rozwiązany. Kupiłem interfejs, sprawdzę kąt wtrysku;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam podobny problem, po wymianie podstawowych elementów zero porawy, mądry mechanik stwierdził że to pompa mechaniczna (vacum-tandem). Może pomoge....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem i to wlasnie okazał osie ze pompa juz nie jest za rewelacyjna ale doradzi lzeby jezdzicdo konca i nie bawic sie w regeneracje bo to pomaga tylko na krótką metę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem podobny problem i to wlasnie okazał osie ze pompa juz nie jest za rewelacyjna

Nowa pompa kosztuje 450 zł (Bosch) plus koszt wymiany 150zł.

Ja na wymiane musze czekać miesiąc, takie kolejki. Jak wymienie chyba bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym winy szukał w paliwie i filtrze paliwa. Coś przymarza (woda) wytrąca się parafina itp. Wymień filtr, nalej dobrego zimowego paliwa względnie dolej środka przeciw wytrącaniu się parafiny z ropy.
a ja mam passata b5 AFN 110 KM i jak tylko spadnie tmp poniżej zera to muszę go palić z 20 sekund i nejpierw telepie nim i po pięciu kolejnych sekundach chodzi normalnie. Dodam że wymieniłem akumlator na nowy i wszystkie świece. A morze być przyczyną filtr paliwa bo ponad dwa lata nie był wymieniony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na twoim miejscu sprawdził bym pompe miałem podobnie i mechanik mi powiedział ze to wina pompy. Zapłon na pompie był przestawiony czy jakoś tak to było ale np w moim przypadku pomogło i teraz dużo lepiej pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik mi powiedział że jest w silniku jakiś czujnik od świec który kieruje w zależności od tmp na zewnątrz jak świeca ma się grzać i twierdzi że to może być wina tego czujnika co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z odpalaniem mojego passka jak zimny to rzuca silnikiem i obroty skacza jak ciepły to jest ok pomoze ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z odpalaniem mojego passka jak zimny to rzuca silnikiem i obroty skacza jak ciepły to jest ok pomoze ktos??

 

Gdyby było już zimno stawiałbym na wypalone świeczki, ale jest jeszcze ciepło więc radzę podłączyć auto pod vaga i sprawdzić stan pompek oraz kąt wyprzedzenia wtrysku tzw. synchronizację rozrządu. Na forum są dokładnie opisane te czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zeszłej zimy miałem problem z odpalaniem. Teraz chce się zabezpieczyć ...

Wymieniłem wszystkie świece, sprawdziłem grzeją, lecz nie pomogło.

Następnie sprawdziłem wtryski i oddałem do regeneracji. Nie pomogło.

Samochód kręci kręci z tyłu kopci na czarno i cały się trzęsie. Filtr paliwa wymieniany co rok.

Często swój aku rozładowuje plus kogoś kogo znajdę i nic :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi102, a może to czujnik temperatury silnika. On też ma duży wpływ na odpalanie. Wiem, bo u siebie mam go uszkodzonego i niestety jak jest zimno to odpalanie kuleje. Na forum jest gdzieś opisana procedura sprawdzania tego czujnika, jak znajdę to podlinkuję.

 

edit: znalazłem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?51667-Samodzielna-analiza-TDI

Edytowane przez holker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam taki problem że pojechałem rano Passatem 1,9 TDi AFN do sklepu wszystko ok, odpalił bez problemu. Po jakimś czasie wychodzę próbuję odpalić... i nie odpala.. Teraz silnik kręci ale odpalić dalej nie chce. Fukałem do dolotu autostartu to wtedy zapalił, chodził dobrze przy dodaniu gazu i zgasiłem i zapalił ponownie, problemem były jedynie po kilku sekundach migające świece żarowe, potem zgasiłem i za jakiś czas przyszedłem i znów nie palie... Przekaźniki sprawdzone, bezpieczniki też więc co może być przyczyną? Byłbym wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być przyczyną?
świec żarowe lub ich połączenia przewodowe lub czujnik temp cieczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag prawde ci powie lub jaki kolwiek skaner puki co to wrozenie

 

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

 

świec żarowe lub ich połączenia przewodowe lub czujnik temp cieczy

mimo wszystko powinien zapalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece sprawdzałem i są ok. A czujnik temperatury to chodzi o ten G62? To ten niebieski po prawej stronie silnika czy źle myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten niebieski po prawej stronie silnika czy źle myślę?
chodzi o ten

dafota.3.rxw1318873208c.jpg.smczujnik.jpg&th=8387

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakoś pójdę go sprawdzić, wypnę i spróbuję palić

Wypinałem go i nic się nie dzieje dalej to co było, nawet go nagrzewałem ale też nic nie dało..

Edytowane przez nedved_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem problem podobny w swoim aucie nie passat jak zapalil to chodzil jak zgasilem poszlem jak ty do sklepu wracam i lipa po kilku dniach doszlem do tego za paliwo cofalo sie do baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie dokładnie to samo było dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe dobre *******a a potrafi wqu.... rowniez pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności