Skocz do zawartości
jamess

łączniki stabilizatora...jak założyć??

Rekomendowane odpowiedzi

da się odwrotnie założyć ten łącznik, tak właśnie przedwczoraj z kolega założyliśmy :/ ale dzisiaj już zmieniłem tak jak ma być ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat... na stabilizatorze sa jeszcze 2 gumy ktore oplataja go na okolo, sa one pod podpora silnika nba obrazku zalaczonym przez kolege cysiokysio jest to nr 9. czy zeby to wymienic to trzeba odkrecic cala ta podpore silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był byś w stanie wymienić te gumy bez zdjęcia sanek (podpory silnika). Ta wkładka gumowa jest przykręcona opaską do sanek, przy zdjętych sankach i stabilizatorze jest ciężko to założyć, a co dopiero gdy te elementy są przykręcone do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zeby to wymienic to trzeba odkrecic cala ta podpore silnika

Wystarczy opuścić z 10cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ;)

wg mnie to jakby to napisać tą stroną wysunietą (po za oś pionową) powinny byc zamontowane w kierunku tyłu auta.
Te ucho łącznika co wchodzi w nie stabilizator ma być pochylone w kierunku przodu auta.

Sprzeczne informacje? Jak powinno być?

 

Właśnie zdemontowałem łącznik i jest skierowany uchem do tyłu.

 

---------- Post added at 13:46 ---------- Previous post was at 13:31 ----------

 

Jeszcze jedno - wg katalogów i ETKA, powinien być łącznik nr 357 411 315 D, a u mnie siedzą 357 411 327 D, oryginalne z 94 roku.

Takich w katalogu niet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek ja u siebie założyłem tak jak Sebam pisał, wcześniej miałem inaczej, po zmianie poczułem jak by auto bardziej słuchało się kiery.

Łącznik z pierwszego posta tez jest raczej oryginalny, ma nawet wybite 94, przy okazji został zdemontowany z mojego abf'a i leży na moich panelach :lol tylko ma inny numer niż Twój. Chyba abf'y to mają do siebie, ze niektóre rzeczy katalogowo nie występują, szukałem kiedyś wahacza i w żadnym katalogu nie istniał taki jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ten łącznik stabilizatora powinien siedzieć w miarę sztywno ?

Bo u mnie jak samochód stoi normalnie na kołach to ma luzy góra dół oraz na tym oczku. Czy kwalifikuje się do wymiany ?

Na przeglądzie nic mi nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumki masz wytelepane, objawia się to hałasem np na bruku. Wymień gumki a najlepiej łączniki z gumkami - u mnie stan ich był taki, że przy odkręcaniu urwałem gwint jak w pierwszym poście. Na szczęście miałem sklep pod ręką.

 

A stabilizator mam 24mm, gumki mieli tylko 22mm - musiałem rozwiercać delikatnie bo nie było bata żeby to wpakować na stabilizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałem rozwiercać delikatnie bo nie było bata żeby to wpakować na stabilizator.

Można bez rozwiercania, trzeba tylko potraktować gumę i stabilizator pasta BHP. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można bez rozwiercania, trzeba tylko potraktować gumę i stabilizator pasta BHP. ;)

A ja kupiłem 19-tki i życzę powodzenia przy wciskaniu :lol3

 

Musiałem rozwiercać a drążek smarowałem olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie stan ich był taki, że przy odkręcaniu urwałem gwint jak w pierwszym poście

Łącznik z pierwszego postu pękł przy dokręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłem 19-tki i życzę powodzenia przy wciskaniu :lol3

Mowa była o

stabilizator mam 24mm, gumki mieli tylko 22mm

A nie

A ja kupiłem 19-tki

Więc nie kumam :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio łączniki stabilizatora. Jak się okazało były założone tak że pochylały się do tyłu :taksobie. Zaufałem wam i założyłem pochylone do przodu. Czas pokaże jak długo wytrzymają. Nieprzyjemne stukanie ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie kumam :confused:

No nie mieli wtedy innych jak '19 i musiałem rozwiercać - co tu jest do kumania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska B3 z 92 roku w kombiku 1,9TD.

Czy średnice łącznika można określić poprzez zmierzenie grubości tego poprzecznego pręta (stabilizatora?) Bo w sklepie mi powiedzieli ze sa 19, 22, i 24 ale mam wziąć 24. Pytanie czy poprostu sobie tak powiedzieli czy ten rocznik, model naprawde maja 24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy średnice łącznika można określić poprzez zmierzenie grubości tego poprzecznego pręta (stabilizatora?) Bo w sklepie mi powiedzieli ze sa 19, 22, i 24 ale mam wziąć 24. Pytanie czy poprostu sobie tak powiedzieli czy ten rocznik, model naprawde maja 24?
24 to były w najmocniejszych wersjach i pod koniec produkcji. Raczej w AAZ masz mniejszą średnicę. Poza tym, na stabilizator 24mm nie ma łącznika 24, tylko ok 22 - to jest guma, i ma ciasno wejść.

Zmierz suwmiarką średnicę stabilizatora i będziesz wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności