Skocz do zawartości
andkru21

18027, 17957, 17849, 19561, 19561

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo dziękuję za instrukcję dot. wklejania logów oraz za odpowiedź.

Postaram się poszukać jak będę miał chwilkę czasu oraz jak trochę mróz popuści.

Chciałbym jeszcze dodać, że trochę mi nie pasuje sprawa z pompą oraz wodą w zbiorniku ponieważ dzisiaj było na dworze -3,5*C a samochód odpalił mi w miarę dobrze (za trzecim kręceniem).

Dodam do tego wszystkiego, że jak pokazuje mi temp. "ze śnieżką" w samochodzie nie zawsze przy odpalaniu pojawia się sygnał ( czasem jest a czasem nie ma ) może tutaj tkwi przyczyna ? - tylko nie wiem co mam sprawdzić...........

Poza tym wyżej wspominam o źle działającym zabezpieczeniu (odcięcie paliwa - można wciskać przycisk lub nie i tak paliwa mi nie odetnie.) - czy tutaj również może być przyczyna i Vag nie wykryje błędów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Usuń usterkę związaną z odcięciem paliwa.

2. Sprawdź wężyki i opaski na nich, od paliwa.

3. Sprawdź filtr, czy nie zasyfiony i czy dobrze dokręcony.

4. Gdy uruchamiasz auta i temp. otoczenia ma 4 st. i mniej to śnieżka i wyświetlana temp. będzie pulsować. Natomiast jeśli jedziesz autem i temp. otoczenia spadnie poniżej 4 st. to wtedy pojawia się dźwięk i pulsowanie wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr był wymieniany w lipcu więc chyba nie zdążył się zasyfić - a z tym dźwiękiem to faktycznie trochę niedokładnie napisałem - chodzi oczywiście że podczas jazdy raz pojawia się przy temp. otoczenia np. 1,5*C a innym razem nie pomimo że jest -3,5*C.

Z "fachowcem" w sprawie odcięcia paliwa jestem umówiony na następny wtorek. Zobaczę co będzie dalej - jeżeli nadal będzie tak się zachowywał sprawdzę oczywiście szczelność układu paliwowego a jeżeli nic nie znajdę będę musiał z nim podjechać do jakiegoś dobrego "czarodzieja".

Dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Usterka z odcięciem paliwa zrobiona - zapalanie takie samo.

Passacik wylądował w dwóch warsztatach specjalizujących się w tych samochodach. Wszystko w nim o.k.

W pierwszym warsztacie gość zauważył to zapalanie, sprawdził wszystko i powiedział że nie ma pojęcia co to może być ( podczas rozmowy powiedziałem mu o tym że wlałem ostatnio 2 razy STP do przeczyszczenia wtrysków i stosowałem olej napędowy ten wzbogacony.Doradził jednak abym do pompo wtrysków wlewał dobrą ale zwykłą ropę ( bez jakiś tam dodatkowych komponentów wzbogacających).Tak też zrobiłem.

W drugim warsztacie samochód stał na zewnątrz pomiędzy ścianą warsztatu a dość gęsto zrobionym płotem drewnianym- mechanik powiedział że "sam chciałby aby jego diesel tak odpalał" - palił jak można powiedzieć od 1 strzała( stał w tym miejscu 3 dni).

Obecnie pali o wiele wiele lepiej - zaczynam się zastanawiać czy VW w tym okresie czasu ( jest dość zimno i dużo wilgoci w powietrzu a na tyle ciepło że świece jeszcze nie grzeją ) tak zapalają - tj. po trzech czterech obrotach silnika.

Jest to mój pierwszy diesel i dlatego być może jestem trochę przeczulony - w każdym bądź razie obecnie pali na tyle dobrze, że przestałem się tym przejmować i oddaję się rozkoszy jazdy taką fajną maszynką - Dzięki za wszystko i pozdrawiam :):D:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym wątku po raz ostatni.

Po długich poszukiwaniach znalazłem konkretny warsztat.

Okazało się, że poszły mi uszczelki gumowe na wtryskach i paliwo się cofało.

Obecnie pali od "strzału" niezależnie jak długo stoi.

Jeżeli ktoś szuka dobrego warsztatu na Górnym Śląsku z czystym sumieniem mogę gościa polecić na prywatny adres e-mailowy.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt oraz aby ten Nowy 2010 Rok był łaskawszy dla wszystkich PASSATOWCÓW a Wasze samochodziki nigdy nie potrzebowały warsztatów.

Pozdrawiam

Mario 11961

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis i rozwiązanie mojego problemu

Błędy podobne jak w temacie postu

Sprawdziłem wszystkie przekaźniki ,bezpieczniki ,pompę ,paliwa ,egr itd. itp.i

O dziwo wszystko działa ,ale błędy wywala non stop te same , i to mnie trochę zirytowało, więc odpinam wszystko co podlega sterowaniu z szafy tzn. komputera

czyli czujniki stopu sprzęgła zaworu n75 przepływka itd. 

Błędy się zmodyfikowały i już światełko w tunelu jest.

Po chwilowej roszadzie wtyczkami został jeden błąd od zaworu n75 

Sprawdzam plusa i jest ok ,sprawdzam minusa z szafy a tam lampka próbówki się żarzy .

Dobieram się do szafy na wyjście zaworu odcinam go od instalacji by stwierdzić gdzie jest zwarcie.

Ku mojemu zdziwieniu na szafie a nie na instalacji.

Mierze miernikiem a tam 8v na plusie i 3V względem minusa.

Więc szafa do wymiany.

Teraz kolejny problem immobiliser ,jak to przeskoczyć ??

W odniesieniu do  poprzednich wypowiedzi ,naprawiam autka w garażu na kabelku za 30 zł, do grupy VW i można :))

A niektórym serwisom to by się wymiana kadry przydała, rynek to zweryfikuje mam nadzieję.

Pozdro i dużo cierpliwości i spokoju i trafnych diagnoz

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności