Skocz do zawartości
Gość mxmisiek

akumulator cisnienia nie wylacza sie (b3 '91 abs)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mxmisiek

Witam, mam taki problem: akumulator cisnienia przestal mi sie wylaczac. Po przekreceniu stacyjki, slychac jak caly czas pompuje. Hamulce i wspomaganie sa, nic nie wycieka. Czasem zapala sie kontrolka abs (podejzewam lewy czyjnik przedniego kola, dokladnie to kabel), ale jest juz tak od roku, a pompa akumulatora sie wylaczala do tej pory.

Miajac druga pompe abs razem z akumulatorem cisnienia i czujnikiem (napewno dobra), wymienilem sam akumulator cisnienia razem z czujnikiem cisnienia (wszystko odpowietrzylem jak trzeba itd.). Pompa akumulatora dalej sie nie wylacza. Hamulce sa bardzo dobre (lepsze niz z wczesniejsza pompa, pedal ciut miekszy, no idealne wrecz), ale martwie sie, ze akumulator cisnienia moze ulec uszkodzeniu bo jezdze przewaznie dlugie trasy i zadko hamuje.

Jaki przekaznik wylacza ten akumulator, gdzie idzie sygnal z chujnika cisnienia?

lub co innego moze byc przyczyna i jak to sprawdzic?...

... :]...

- czujnik cisnienia napewno dobry i caly akumulator tez

- cisnienie plynu powinno byc odpowiednie, bo kontrolka szybko gasnie, hample idealne

 

Pomozcie bo niedlugo oszaleje przegladajac wszystkie posty na zmiane z siedzeniem w garazu :] -bardzo prosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Schemat w zalączniku.

Sprawdz jeszcze przekaźnik... moze sie skleił ?

 

Przekażniki od ABS-u to te nad skrzynką z przekaźnikami.

 

Jezeli pompa cały czas pompuje to predzej czy później wyzionie ducha niestety ..

 

herflik-00

abs schemat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mxmisiek

Witam ponownie, problem rozwiazany, wszystko dziala. Tak jak kolega herflik-00 napisal, uszkodzony byl przekaznik od pompy w akumulatorze cisnienia (u mnie numer 167, moze byc tez 78, 178 w innych autach). Po wymianie wszystko dziala jak trzeba.

Napisze moze ciut wiecej o przekaznikach do ABS-u z elektrycznym serwem bo moze sie to komus jeszcze przydac.

 

W passacie 1991r 1,6 TDI sa dwa przekazniki do ABSu nad skrzynka bezpiecznikow o numerach:

 

- 79- przekaznik glowny od ABS a nad nim bezpiecznik 30A (wszystko na jednej kostce)

- 167- przekaznik odpowiedzialny za uruchamianie pompy w akumulatorze cisnienia, nad nim tez jes bezpiecznik 30A. W innych modelach aut moze miec on iny numer ( w wersji pompy ABS EDS na on numer 178), rozpoznaje sie go po numerkach przy nogach: 30;87;85;86 Numer przekaznika nie jest wazny jesli ma takie same numery przy nogach. Ja zastapilem moj przekaznik 167, przekaznikiem 178 (sprawdzilem, ze jest taki sam) i wszystko dziala: jest wspomaganie i pompa akumulatora cisnienia sie wylacza po osiagnieciu odpowiedniego cisnienia.

 

Temat ten i sprawdzenie owych bezpiecznikow i przekaznikow polecam tym, ktorzy maja ABS z elektrycznym wspomaganiem i takie objawy jak:

- twardy pedal hamulca (brak wspomagania), przewaznie swieci sie kontrolka ABS I czerwona kontrolka hamulca; sprawdzic bezpiecznik 30A przy glownym przekazniku ABS (u mnie nr 79) ewentualnie przekaznik.

- ciagle brzeczenie pod maska po przekreceniu zaplonu, w okolicach pompy hamulcowej (pompa powinna sie rozlaczyc po paru sekundach i brzeczenie ustaje)

- brak tego brzeczenia po przekreceniu stacyjki, pomimo kilkukrotnego nacisniacia na hamulec (pompa sie nie zalacza, sprawdzic bezpieczniki 30A i przekazniki w pierwszej kolejnosci)

 

 

Dziekuje bardzo za schemat i pomoc, jesli ktos sie zetknal z tym tematem, niech dopisze numery przekaznikow od ABS w jego modelu i inne objawy ktore sie z tym wiaza.

Edytowane przez mxmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, otóż mam problem z ABS, zapala się kontrolka od niego, czujnik sprawdziłem miernikiem maja po 1 kohm, samodiagnostyka (kody błyskowe) nie pokazują błędu. Zastanawia mnie tylko czas kiedy ta kontrolka się zapala. otóż zapalam auto, pompa ABS ładuje akumulator ciśnienia, wszytko zgaśnie no i jest okej, ale dojadę do skrzyżowania, zahamuje przejade skrzyżowanie, zapali się kontrola ABS i tutaj ewenement jeśli gwałtownie przyspieszę to kontrolka będzie tak długo palić się aż nie zgaszę silnika, ale jeśli będę powoli przyspieszał kontrolka gaśnie i jest okej....aha i no kiedy nie pali się kontrolka i gwałtownie zahamuje to się zapali i nie ma ABS. I takie pytanie dodatkowe, jeśli kręcimy kołem wartości rezystancji czujników ABS jakie przyjmuje wartości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść wtyczki na korku zbiornika płynu sprawdź dobrze sam pływak i jego działanie , dolej płynu ponad max, też tak mam na każdym rondzie i krzyżówce mi sie zapala i jak szybko nie wyrównam auta to kontrolka świeci mi póki nie zgaszę silnika , ale ja mam dziurawy zbiornik ( ale jest już nowy:) ) choć i tak płynu mam na max.

Nie wiem jak się to ma do rezystancji czujników ale ABS działa dopiero coś od około 7km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zleszcz123

Witam

Potrzebuję wsparcia, objawy podobne jak dwa posty powyżej - twardy pedał, brak wspomagania, świecąca się kontrolka hamulca i kontrolka ABS.

 

Przy wciśniętym pedale hamulca - zapłon, po chwili wyraźne stuknięcie w pedał hamulca (zwykle wtedy gasły kontrolka hamulca i lampka ABS i wyraźnie odczuwalny spadek wysokości pedału) obecnie dalej twardo. W czasie jazdy pojawia się to nagle i jest bardzo niebezpieczne. Czesem pojawia się na postoju, po włączeniu zapłonu - objawy zaczęły się od wczoraj.

Bardzo proszę o pomoc, sprawdzałem przekażnik, jest ok, nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zleszcz123

 

proponuje posprawdzać złącza przy pompie. Jak będą OK to nic innego jak VAG nie pozostaje :( ale jakos mie chce mie się wierzyć ze tak z miejsaca odrazu pada pedał. wskazywało by to na uszkodzony akumlator ciśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zleszcz123

Dzięki Matrix za wsparcie, jeżeli chodzi o złącza elektryczne to sprawdzałem, obsikałem wd40, rozbierałem nawet przekażniki, wyglądają jak z fabryki, nie kumam co to VAG?

Jak mówiłem pedał właśnie nie wpada tylko stoi u góry jak posąg i można deptać do bólu a grat jedzie jak po lodzie...

Wygląda, że padło wspomaganie pedału ale w szczególe to nie wiem dokładnie która część (najłatwiej wymienić całość ale to zaboli w kieszeni;))

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje spiąc na ostro :)

 

jak rozbieraleś to wiesz gdzie jest przekażnik; jak popmuje to coś z elekrtyką szukaj jak nie to wspomaganie samo też można wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zleszcz123

Zrobiłem dzisiaj kilka testów:

1. zdejmowałem po kolei wtyczki i włączałem zapłon. W efekcie okazało się, że kopnięcie w pedał następuje po podpięciu wtyczki do zespołu elektrozaworów (blok 6 zaworów z szeroką wtyczką). Pedał nie schodzi po włączeniu zapłonu bo nie chodzi pompa.

2. spięcie "na krótko" pompy ABS (tej z bańką akumulatora hydro i wyłacznikiem ciśnieniowym, wystającym najbliżej ściany kabiny) pod pompą hamulcową, nic nie daje bo napięcie do niej dochodzi - sprawdziłem miernikiem. Po wypompowaniu akumulatora (przy podniesionym pedale to bardzo trudna sztuczka) pompa uruchamia się na krótki moment ale mocno szczeka zaworek bezpieczeństwa i pompka chodzi na bardzo małych obrotach aż do zatrzymania.

3. wygląda na to, że problem tkwi w wyłączniku ciśnieniowym, który nie steruje prawidłowo pracą wspomagania (albo czymś jeszcze).

4. jestem w kropce czyli w punkcie wyjścia - hamulce jak w Syrenie.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o podpowiedź - oprócz wymiany całego zespołu, bo to już mam w ostatecznym odruchu rozpaczy:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zleszcz123

No i wyjaśniło się, kupiłem cały hydro-agregat, prosiłem o wersję do sterownika 35 pinowego (wtyczka pod tylną kanapą dwurzędowa) a dostałem 58 pinowy (wtyczka trzyrzędowa). Różnica niby niewielka ale na korpusie wspomagania jest dodatkowy blok jakichś zaworów no i oczywiście dodatkowa wtyczka wielopinowa do podłączenia. Po rozpakowaniu (przyszło przesyłką) okazało się, że do wykorzystania została tylko pompa ABS. Po wymianie okazało się, że wszystko gra na medal, wspomaganie wróciło.

Wiedziony ciekawością rozbebeszyłem zdemontowany silnik od pompki ABS i okazało się że jest zmielony - wysypało się garść śmieci, szczotki prawie znikły, komutator w strzępach. Od czasu do czasu trochę kręcił ale głównie odpoczywał. Wniosek? Jak nie ma wspomagania to jedną z możliwości jest, że nie ma ciśnienia (mogłem to zauważyć po poziomie płynu w zbiorniku - ale to przegapiłem). Jak ktoś potrzebuje to mam do odstąpienia tanio:) pompę hamulcową z całym osprzętem ale już bez pompki ABS, którą wykorzystałem (rocznik 92 - wtyczka 3 rzędowa).

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w zasadzie po podłączeniu na ostro problem został by wykryty :) a sam silniczek ABSu kosztował by mniej niż kpl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie!! i TANIUTKO !!!! ;):mlask poszukuje silnika pompy do agregatu hydraulicznego ( wspomaganie hamulców i abs) typ silinka : 10.0511-9028.1 .dotyczy autka VV passat 1,6 TDI rocznik 1992 ( w nielicznych zastosowano rozwiązania w postaci agregatu hydraulicznego TEVES MK II

Edytowane przez galkop21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie!! i TANIUTKO !!!! poszukuje silnika pompy do agregatu hydraulicznego ( wspomaganie hamulców i abs) typ silika : 10.0511-9028.1 .dotyczy autka VV passat 1,6 TDI rocznik 1992 ( w nielicznych zastosowano rozwiązania w postaci agregatu hydraulicznego TEVES MK II

jest taki specjalny dział na tym forum: Kupię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilnie!! i TANIUTKO !!!!

TUTAJ...za niecałą stówę masz całą pompę...normalnie promocja......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę troche temat :-)

 

jakiś czas temu walcząc z abs-em wymienilem całą pompę na inną, sprawną, no i wszystko było pięknie, abs dzialał lampka gasła,

aż do dzisiaj

 

problem polega na tym ze zaswieciła sie kontrolka ABS, a przy tym kontrolka recznego na zegarach również nie gasnie, nawet po zwolnieniu ręcznego

oraz jest bardzo wysoki poziom płynu hamulcowego.

 

Pompka pracuje non stop, nie wylacza sie czyli nie nabija ciśniena?

 

albo inaczej, może ta gruszka (akumulator ciśnienia) nie trzyma cisnienia, zapowietrzyły sie hamulce i dlatego swieci sa kontrolka recznego i dlatego tez jest podwyzszony stan plynu hamulcowego?

 

ale pompka pracuje, tylko tak jak by głośniej, jak by na sucho.

 

podpiąłem auto pod Vag-a pojawił sie kod 00599, ale po wykasowaniu znikł,

i teraz nie pojawia sie żaden inny kod.

 

od czego zacząć, zanim zaczne sprawdzać i wymieniać wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy pompa ma możliwość zassania płynu-gumowy wężyk podłączony pod zbiorniczek, jeśli po odpięciu wężyka poleci płyn to zbiorniczek nie jest przytkany, jak wężyk też będzie drożny to pozostanie wymiana pompki z akumulatorem.

Błędami nie zdiagnozujesz samej pompki wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem raczej nad wymiana samego akumulatora, pompke zostawie w spokoju

 

zastanawia mnie tylko ten wysoki poziom plynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie tylko ten wysoki poziom plynu

Opadnie jak pompa zassie i nabije akumulator.

Normą jest podniesienie się płynu o ponad centymetr po rozładowaniu ciśnienia.

Kontrolka ręcznego świeci gdyż auto teoretycznie jest niezdolne do jazdy, sygnalizuje ona zbyt niskie ciśnienie w układzie wspomagania hamulców, zgaśnie jak pompa nabije ciśnienie.

Jeśli pompa nie pompuje płynu to wymiana akumulatora może nic nie dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności