Skocz do zawartości
raver32

Problem - bixenon i zanikające światła drogowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spotkał mnie taki przypadek.W pewnym momencie w czasie jazdy zapalila mi sie kontrola od przepalonej zarowki,wiec sprawdzilem i wszystkie zarowki sa ok,wiec jade dalej.Kontrolka zgasala,wrzucilem długie i za chwile kontrolka sie zapalila znowu,dlugie w tym samym czasie zniknely i samoistnie nastapila zmiana na krotkie.No wiec znowu zrobilem recznie zmiane na krotkie i spowrotem dalem na dlugie i przez ok minute jest ok po czym znowu kontrolka przepalonej zarowki sie zapala,znikaja dlugie i sa tylko krotkie:mad:

Jedyne co moze miec jakis zwiazek z tym wedlug mnie to jazda w ostrym deszczu,moze cos zamoklo,zawilgotnialo?Z drugiej strony to nowy samochod.Mial ktos podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest na gwarancji to pojedź do ASO niech się męczą ;). Wygląda to na jakiś problem z kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zwróć uwagę na złączkę przy lampie. Pomimo, że posiadam starszy model, teą mi w prawym oczku się długie w xenonie nie dopalało. Więc wyjąłem wiązkę, solidnie ją oczyściłem i działa wspaniale! Jeszcze sprawdż bezpiecznik od drogowych (choć to memożliwe, ale cuda się zdarzają). Przekaźnika od światełł bym nie podejrzewał, no chyba że długie znikają w obu oczkach jednocześnie - to najpierw manetka, potem przekażnik, a potem bezpieczniki i wiązki do każdego światła z osobna!

 

Jeszcze podepnij pod VAGA, może moduł komfortu ma jakieś błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej zwróć uwagę na złączkę przy lampie. Pomimo, że posiadam starszy model, teą mi w prawym oczku się długie w xenonie nie dopalało. Więc wyjąłem wiązkę, solidnie ją oczyściłem i działa wspaniale! Jeszcze sprawdż bezpiecznik od drogowych (choć to memożliwe, ale cuda się zdarzają). Przekaźnika od światełł bym nie podejrzewał, no chyba że długie znikają w obu oczkach jednocześnie - to najpierw manetka, potem przekażnik, a potem bezpieczniki i wiązki do każdego światła z osobna!

 

Jeszcze podepnij pod VAGA, może moduł komfortu ma jakieś błędy.

 

Dlugie znikaja wlasnie w obu soczewkach tzn jakby w obydwu przeslony nie dzialay.Co dziwne jak poblyskam fleszem wszystko jest ok,jak dam normalnie na dlugie to zaraz zanikaly.Tak czy siak w poniedzialek wale na gwarancje do serwisu.Bedzie to 5 pozaplanowa wizyta w ciagu pol roku:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w serwisie ASO Palmowski w Olsztynie.Niestety sam VAG niczego nie wykazal wiec nie wiem jak,ale jakos podobno doszli do wniosku,ze nalezy wymienic lewa lampe,ktora zamowili i maja mi wymienic w srode.Mam wrazenie,ze jest to wogole nie potrzebne bo po wizycie jest narazie ok,swiatla dzialaja i wydaje mi sie ze jednak cos moglo gdzies nie laczyc i jak sprawdzali to moze naprawili,ale sami o tym nie wiedza:D

 

No i jeszcze kwiatek calej wizyty bo nie moze byc inaczej w ASO Palmowski.Odebralem samochod,wjezdzam do garazu i nie wierzac wlasnym oczom,dotykam,macam i wk... się bo jakis patałach z tego serwisu podważał śrubokrętem ozdobną listwę drewnopodobną i niestety od srubokreta w dwoch miejscach odszczypal sie kawalek tej listwy.Oczywiscie jak gdyby nigdy nic uszkodzona listwe zamontowano spowrotem i oddano mi samochod:mad:

 

Wrocilem do serwisu,zamoiwli listwe i maja mi wymienic razem z lampa.Az boje sie tej wymiany lampy bo musza demontowac zderzak i mam obawy czy znowu czegos nie uszkodza,nie polamia,nie poskladaja byle jak.Wogole zastanawiam sie nad napisaniem skargi do Kulczyk - Tradex bo co wizyta to zawsze cos,jak nie pobrudzona smarem podsufitka to pogięta rejstracja z przodu a teraz to:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

niestety tez mam niemiłe wpomnienia z ASO Palmowski dlatego jeżdże do Gdańska :) chodź jestem z Ostródy wole 100KM dalej podjechac ale i taniej i morskie powietrze jak wyjde na zewnatrz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Gdansku sie serwisujesz?Juz dzwonilem do Gdanska do jednego z ASOl w sprawie serwisu Long Life w Olsztynie chca 1200zl a w Gdansku 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luksy

Witam

jeżeli ktoś ma problem z ksenonami zapraszam na rozmowe telefoniczna chetnie pomoge 667664479

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum mam passata b6 2006 1.6 FSI i zalozylem Bi-Xenony teraz mam taki problem na swiatlach krotkich zarniki mrogaja a na dlugich ten sam problem prosze o jakies podpowiedzi bo za bardzo nie mam pojecia co by tu wykombinowac dziekuje za obojetnie jaka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekladales cale lampy z H7 na bixenony?

Prawdopodobnie trzeba jeszcze przekodowac modul.

 

Po co wbijasz ten sam post w paru tematach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam dokładnie taki sam problem, jaki miał raver32.

Światła drogowe włączają się na chwile po czym gasną (jedno i drugie w tym samym czasie).

jeśli byłoby coś z wiązką kabli to wydaje mi się gasło by tylko z jednej strony.

gdzie znajduje się przekaźnik od świateł?

Dodam jeszcze, że pojawił się problem z ustawieniem reflektorów, po włączeniu nie ustawiają się.

Po podpięciu pod komputer wyskakuje błąd silniczka regulacji świateł - nie pamiętam kodu błędu, jak uda mi się go odnaleźć to uzupełnię.

Podaję kody błędów:

02498 - silnik lewego światła mijania reflektora - obwód nieprawidłowy-nieciągły

02235 - Lampka charakterystyki statycznej (silnika), lewa - obwód przerwany-nieciągły

02236 - Lampka charakterystyki statycznej (silnika), prawa - obwód przerwany-nieciągły

Edytowane przez burgerdd
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na błąd-wcześniej nie warto zgadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody błędów dodane.

Czy mogę liczyć na sugestie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo żarówki przepalone od oświetlania zakrętów lub usterka gdzieś w okablowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz prosze wtyczki do lamp. miałem cos podobnego, zasniedziałe konektory we wtyczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82, Hrabia - dzięki, sprawdzę i odpowiem czy pomogło. Wydaje mi się, że nie jest to problem żarówek, ponieważ wszystkie świecą. problem jest z wyłączaniem się świateł drogowych. Po włączeniu świateł mechanizm w lampach nie działa tzn. nie ustawiają się xenony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne xenony się nie ustawiają. Światła drogowe realizowane są poprzez podniesienie przesłony, która zasłania część strumienia światła od góry. Przesłony są sterowane elektrycznie. Z twojego opisu wynika, że przesłony się podnoszą po czym opadają. Zacznij od sprawdzenia wiązki szczególnie prawej lampy. Tam jest takie jedno miejsce gdzie wiązka może stykać się z blachą i ulec przetarciu. Problem może dotyczyć tylko jednej lampy, druga reaguje "symetrycznie""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol - w sobotę wezmę się za sprawdzanie wiązek kabli. Mówiąc o ustawianiu się xenonów chodzi mi o poziomowanie przy włączeniu świateł - obecnie to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa kumam. Tak dla pewności sprawdź czy na pewno nie działa test. Odpal auto i nie ruszaj. W momencie jak tylko ruszysz test jest przerywany. Jeśli faktycznie nie działa to powinieneś mieć  jakiś komunikat na FIS-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale test nie musi działać, jeśli która z żarówek jest przepalona (oprócz pozycji) lub jest przerwa w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności