Skocz do zawartości
Gość Didii34

gaśnie podczas jazdy i już nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dołączam się do tematu.

Auto Passat b5 fl 2003r avf 130km

Auto jeździ jeździ jeździ po czym raz na jakis czas przy dojeżdżaniu do skrzyżowania gasnie i już nie chce samo zapalic. Jak zgaśnie wystarczy trochę samo startu w przewód dolotowy i odpali od ręki i będzie wszystko ok przez kilka dni aż do ponownego dojazdu do skrzyżowania i wciśnięcia sprzęgła (i znowu zgaśnie nie chce zapalic trochę samo startu i kilka dni ok) co zaobserwowałem częściej dzieje się to gdy wcisne sprzęgło z większych obrotów ( przy dynamicznej jeździe)

Filtry uszczelniacze pompowtrysku regulacja wszystko jest zrobione pompki pracują każda od 0.0 do 0.12

Jakieś pomysły bo mi już brak.... ostatnio jechałem do Anglii 1700km cała drogę bez problemu przejechał a tu na miejscu już miał e razy ten objaw ... nie wiem to pompa z tyłu głowicy czy tam jest jakiś zawór do paliwa ? Zbiornik sitko pompy no brak pomysłów wszystko posprawdzane brak błędu w ECU....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz moze smok w zbiorniku paliwa

mialem takie same objawy kiedys ale w AHU

okazalo sie ze byl jakis paproch co co chwile zatykal smok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do postu tylko u mnie to tak wygląda, auto gaśnie bez powodu, zaczęło sie to jak zapaliła mi się kontrolka od silnika może to tylko zbieg okoliczności, pojechałem na komputer by sprawdzic co jest przyczyną jak się okazała nieprawidłowy sygnał prędkościomierza czy coś podobnego, błąd skasowany ale znów się zapalił po jakimś czasie jestem umówiony z elektronikiem na zrobienie tego ale dopiero na 19. Od tego momentu auto zaczęło mi gasnąć podczas jazdy. Gaśnie mi zazwyczaj przy małych prędkościach spadają oboroty ja daję gazu a on nic jak by odcięto dopływ paliwa, gdy zgaśnie muszę go trochę kręcic aż załapie i to też ciężko że by załapał no a czasami w ogóle nie chce odpalic tak jak jestraz juz 2 dzien stoi bo nie idzie go uruchomic. Dodam również ze od kąd zapaliła mi się ta kontrolka z tym błęde to nie działa mi również tempomat. Nie wiem co może byc przyczyną, prosze o jakieś rady albo czy ktoś miał podobną sytuacje jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Paska b6 2007 , 1,9 tdi , wypalalam PDF i po tym podczas jazdy gasnie mi , nie na początku tylko już po rozgrzaniu i nie w mieście tylko na dłuższej trasie tz ok. 20 km, odpala tylko z Plakiem , ale to nie jest normalne, mechanik kombinuje bo nie wie co jest z tym autem, ostatnia diagnoza - zepsuty smok , jeździłam z zapchanym filtrem cząstek stałych i było dobrze , nie miał przyspieszenia ale odpalal od ręki i nie gasł, może ktoś wie co się dzieje z moim autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam Paska b6 2007 , 1,9 tdi , wypalalam PDF i po tym podczas jazdy gasnie mi , nie na początku tylko już po rozgrzaniu i nie w mieście tylko na dłuższej trasie tz ok. 20 km, odpala tylko z Plakiem , ale to nie jest normalne, mechanik kombinuje bo nie wie co jest z tym autem, ostatnia diagnoza - zepsuty smok , jeździłam z zapchanym filtrem cząstek stałych i było dobrze , nie miał przyspieszenia ale odpalal od ręki i nie gasł, może ktoś wie co się dzieje z moim autem

 

Nie wiem czy ten problem dotyczył także twojego modelu ale pamiętam, że w niektórych TDI był problem z przekażnikiem oznaczonym nr 109 pierwszy model miał kolor czarny potem nowsza wersja szara. Jest to główny przekaźnik mocy, problem ponoć był z słabymi lutami w przekaźniku i w momencie rozgrzania przestawał działać odcinając komputer od silnika i go gasząc. Jeden z objawów to właśnie gaszenie autka podczas jazdy. Czy podczas przekręcenia kluczyka świecą sie wszystkie światła co zwykle? Jeśli problem tkwi w tym przekaźniku to nie zapala sie lampka od grzania świec. Warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam passata b5 2001 rok 2.0 benzyna gaz rano odpalam jadę i jest po jakims czasie jak dojeżdżam do skrzyżowania wciskam sprzęgło i gasnie potem żeby odpalić musi kręcić trochę i jak odpalę to szarpie trochę wymieniłem przepływomierz sondę filtr oleju i dalej to samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór zwrotny moze uszkodzony w pompie paliwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności