Skocz do zawartości
Gość captain18

Wentylator klimatyzacji - numer katalogowy części

Rekomendowane odpowiedzi

Gość captain18

Witam, może kto wie jaki symbol ma wentylator klimy w B5 rocznik-98, kombi, silnik 1,9tdi, BYŁBYM WDZIĘCZNY ZA SZYBKĄ POMOC!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

jesli masz takie autko jak ja (nie wiem, czy to robi różnicę) to numer Bosha jest taki:

0 130 002 803

 

Podaję za katalogiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

ale mi chodzi o ten wentylator na chłodnicy klimy!!!! a ten co mi podałeś to jest - Wentylator ssący powietrza wewnątrz kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

w katalogu mam tylko podane : wentylator klimatyzacji, nic innego nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

U mnie jest wentylator Valeo o nr 8BD0959455C - wymieniałem ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

A masz tam może fotkę ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

Niestety nie zrobiłem fotki - nie miałem przy sobie aparatu. Jedyne co Ci mogę pomóc to to, że śruby mocujące do pająka nie są rozstawione równomiernie.

Znalazłem chyba ten co trzeba na stronie inter cars - wydaje mi się, że to jest to

http://sklep.intercars.com.pl/pics/021/000004146.jpg

Są jeszcze inne firmy Febi:

http://sklep.intercars.com.pl/pics/101/14850.jpg

Tak poza konkursem to jaki masz silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

Więc ile zapłaciłeś za ten wentylator????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko o ten Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

Za wentylatorek dałem 100 - leżał u znajomego w warsztacie - prawie nówka. Nowy w Inter carsie ponad 500. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

A może ma ktoś takiego znajomego co u niego leży taki sprzęcik??

Bo właśnie o taki mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8BD0959455C taki mialem orginalny a kupilem 8BD0959455D nie wiem czy to D robi roznice ale wentylator valeo dziala za 300zl nowy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Kapitanie 18.Śmiało wyciągaj wentylator z samochodu odczytasz wtedy numer ,a bez wentylatora też można jeżdzić nie włączając klimy oczywiście.

Ja i Majcin mamy silniki AFN i identyczne numery wentyla. Ty masz AHU jakaś różnica może być ,lepiej sprawdzić numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swibno

Od dłuższego czasu zamierzam kupić wentylator klimatyzacji. Oryginalne oznaczenie starego: Valeo 8D0 959 455 C o mocy 300W i średnicy 280mm. Znalazłem na allegro kilka używanych oryginałów Valeo za ok 400zł (nie ma pewności ile jeszcze pochodzą. Mogą być w stanie podobnym do mojego) Znalazłem tez nowy za jedyne 250zł, ale nie ma opisu jaka firma i moc (pewnie podróba, a może mniejszej mocy 80W). Mam na oku też nowy firmy Vemo 15-01-1835-1 (niemiecki zamiennik mojego). Kolega chce za nówkę 350zł. Słyszał ktoś o tych wentylatorach? Ktoś wie jak one się sprawują. Może ktoś poleci mi coś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym

http://www.allegro.pl/item162798937_wentylator_seat_alhambra_vw_passat_b5_sharan.html

mandzynek i lysy twierdzili że wentylatory te sa od 250 do nawet 500 zł a tu 165. Hmm czy to nie jest to czego szukam, może nie bede musiał rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pupilek

Wentylator z linku jest z firmy Polcar, producent nieznany (podejrzenie na Chiny)

Miałem okazje zamontować taki wentylator klientowi zeszłego lata w b5 tdi, od chwili startu działał 5 sekund (dosłownie) i się rozpadł- popękał sam wiatrak, dobrze ze nie uszkodził chłodnicy... Z uznaniem reklamacji był problem, ale uznali, drugi który przysłali kręci się chyba do dziś (klient nie przyjechał) ale to ze się kręci nie znaczy ze dobrze działa.

Tzn. oryginalny wentylator ma określona wydajność (na danym biegu, w passacie są dwa lub trzy biegi wentylatora w zależności od wersji) Po działaniu produktów no name, nie mówię o firmowych zamiennikach, ze one tej wydajności nie mają. Skąd wiem? Pomiędzy wydajnością wentylatora a ciśnieniem w układzie klimatyzacji jest ścisła zależność. Po podpięciu do auta maszyny do obsługi klimatyzacji widać ciśnienie w układzie, przy temp otoczenia zbliżających się 30 widać po ciśnieniu ze wentylator nie jest w stanie schłodzić skraplacza (chłodnicy klimatyzacji) co skutkuje znacznym ograniczeniem wydajności układu na postoju i przy małych prędkościach, znacznie rośnie ryzyko uszkodzenia sprężarki, ciśnienie w uk dochodzi do 25 atmosfer (normalnie w tym aucie nie powinno przekraczać 15)

 

 

Wniosek: dobra w tym wentylatorze jest tylko cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności