Skocz do zawartości
bartolini1978

170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki

Rekomendowane odpowiedzi

jak dobry tuner to bezpieczne :)

 

Ecu Projekt z Wroclawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dpf wywalisz rozumiem

o tym nic nie mówił

 

No to już chyba trochę bajka kolego. Chyba że chcesz wykończyć auto szybciutko.

i tu się zdziwisz bo nie mam dsg więc można bezproblemu

hamował seata 170 w cr i

fabryka pokazała 171km i 370Nm

poszedł na 205 i 445Nm

Sam rozkminiam virusa ale mam jakoś obawy bo pasek jeszcze długo polata ze mną

po biernej regeneracji DPF mam podjechać do kreatora i schamować auto na nowo wtedy wrzuce wykres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tuner jak z dpf robi 210 koni :D Albo niech hamowanie dobrze skalibruje :) Gadałem z 3 tunerami bo sam zamierzam zrobic program. Bez wycięcia dpf nie ma opcji ze 170 zrobić ponad 200. Co do Nm powodzenia ci życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu a ja dalej nie wiem czy robic virusa czy nie , ktos ma jakies doswiadczenie z DSG jak to lata po virusie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę pojadę shamować auto i ewent. korektę , sam ciekaw jestem co wypluje na hamowni po wymianie wszystkich pompek w ramach akcji , jak nie zapomnę to dam znać ;)

 

Gadu gadu a ja dalej nie wiem czy robic virusa czy nie , ktos ma jakies doswiadczenie z DSG jak to lata po virusie ?

zerknij jedną stronę wstecz :wmorde

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj passat dzisiaj na hamowni wypluł 132 km i 310 moment, seria 170/350, swoisty rekord w najwiekszym ubytku mocy jaki zauwazylem na forum. Podjechalem do aso z wykresem, umowilem sie dzisiaj na wymiane pompowtryskiwaczy, wymienili dwa, poprzednie dwa sa po korekcie, wykonali ustawienie kata wtrysku(ustawienie paska rozrzadu), wgrano aktualizacje softu silnika, wsiadlem i fajerwerkow nie ma, ciekawe co jutro pokaze na hamowni, v max sie nie zmienilo, pozostal do naprawy kolektor ssacy bo jest nieszczelny, ale watpie, ze to z tego powodu taki ubytek mocy, doładowanie jest okej wiec nie jest to duzy ubytek. Jesli to wszystko nic nie da to ma ktos jakis pomysl co do przyczyny? 38 km to nie 10 jak wszyscy tu ubolewaja. Chce wgrac program napisany przez tunnera Rogalottiego albo Diagtronik, aczkolwiek nie wiem czy przy takiej sytuacji jest sens, zobacze co jutro pokaze hamownia, aczkolwek z racji ze v max sie nie zmienilo, nie jestem dobrej mysli. Czy program moze podiagnac serie i ja nadpisac np. 195 km i przyzwoity moment tak jak tu niektorzy robili ? Cy bezposrednia przyczyna jest sterownik czy wada mechaniczna? Jak na to patrzec? Cala reszta jest oki przy wymianie pompek dodali, ze walek napedzajacy pompki bedzie do wymiany. Oto cala moja wiedza, kto pomoze?

Edytowane przez mateuszr91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na początek zainteresował się tą nieszczelnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że jak mu zrobisz program to v-max też się nie zmieni drastycznie program polepsza moim zdaniem przyśpieszanie i elastyczność na poszczególnych biegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

W takim razie zweryfikuje wsystko hamownia :)

 

Btw

opony 225/45r17

v max 200 :| zonk tak samo jak wczesniej

Z nieszczelnosc na czwartek jestem umowiony

Edytowane przez mateuszr91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaje zasadę, nie mam serii nie robię programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gadu gadu a ja dalej nie wiem czy robic virusa czy nie , ktos ma jakies doswiadczenie z DSG jak to lata po virusie ?

 

grunt to nie przekroczyć 450Nm dla DQ250, do tej wartości można bezpiecznie modować, choć chyba nawet w 2.0 TDI nie da rady tyle zrobić, bez zostawiania worka pieniędzy u tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się wczoraj z V-techiem, jako, że samochód na gwarancji to w grę wchodzi tylko GoldBox (1790 zł) z hamownią. Uzyskiwane wartości to 196 KM i 290 Nm. Przy czym seria tego silnika ma na hamowni nie 160 KM i 250 Nm a około 170 KM i 260 Nm, więc moc na papierze jest zazwyczaj zaniżona w stosunku do faktycznej. Cieszy... Pomimo zapewnień, że jest to w 100% bezpieczne dla jednostki napędowej, to jestem ciągle sceptykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a około 170 KM i 260 Nm, więc moc na papierze jest zazwyczaj zaniżona w stosunku do faktycznej

 

Najpierw shamuj potem możesz napisać ile ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem na dokladniejsza hamownie i wynik to image.jpg

 

Osoba stwierdzila brak zadanego doladowania, na niskich obrotach jest to 0.8 przy 3.5-4.0 tys rpm osiaga 1.3 bara, a zadane to 1.4. Podejrzewam, ze to wina kolektora ssacego(jest dziurawy i wyrzuca olej ), ale czy z tego powodu brakuje 50 km?:0

 

jade do mechanika to naprawic i sprawdze jeszcze raz logi

Edytowane przez mateuszr91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechalem na dokladniejsza hamownie i wynik to [ATTACH=CONFIG]92871[/ATTACH]

 

Osoba stwierdzila brak zadanego doladowania, na niskich obrotach jest to 0.8 przy 3.5-4.0 tys rpm osiaga 1.3 bara, a zadane to 1.4. Podejrzewam, ze to wina kolektora ssacego(jest dziurawy i wyrzuca olej ), ale czy z tego powodu brakuje 50 km?:0

 

jade do mechanika to naprawic i sprawdze jeszcze raz logi

 

U ciebie to napewno jakas usterka musi byc :/

 

Maciek czyli to DSG wytrzymuje do 450 Nm ?? Jeśli tak to 400-410 bedzie idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja fabrycznie mam 140PS ale po odbyciu wizyty na hamowni wynik wyszedło 145Ps. Wieczorem wrzucę wykres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzyskał passat moc :)!image.jpg

 

Przyczyna okazal sie byc zle ustawiony pasek rozrzadu i brak odpowiedniego doladowania, takze wypisywanie, ze elektryk z elblaga naprawia sterownik siemensa ( sam go posiadam) i brak mocy w passatach to wina sterownika nie jest tak do konca prawdziwe, bo jak widac u mnie sie dalo to zrobic mechanicznie, teraz zastanawiam sie nad programem bo czuc 50 km i 90 nm, zniecheca mnie to ze w niedziele spadnie snieg i aura sie zmienia, nie bedzie warunkiw do jazdy, co myslicie :)? Czy jest warto chipowac? Jesli juz to u Diagtronika

Edytowane przez mateuszr91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka, żebyś przyzwyczaił się do nowej/fabrycznej mocy, a po zimie zdecydował, czy ma sens robić wirusa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest warto chipowac?

 

warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam paska z 2007 dsg 170kM bmr i na hamowni powiedzieli mi zeby go zhamowac to trzeba odpinac abs bo blokuje skrzynie czy to prawda panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności