Skocz do zawartości
bartolini1978

170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki

Rekomendowane odpowiedzi

No to wykluczałoby to stwierdzenie z pierwszego posta:

 

"Podobno Passaty ze sterownikami Bosch mają ponad 170km w serii."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem bo mi serwisant powiedział, że ani simens ani bosch tylko continental??????????????

Problemy z tymi pompowtryskami spowodowały że przerzucili się na te continentala tylko czy ktoś o tym słyszał i czy ktoś może potwierdzić, że to continental?????????? BO mnie to zastanowiło nigdy nie słyszałem o takich pompowtryskach???:zeco:zeco:zeco

 

A na hamownie w przyszłym miesiącu jadę hehehe :)

 

PS. No to dwa dni temu czyli 22.11.10 wymieniłem drugi pompowtryskiwacz no więc prawie równy miesiąc po tym który padł pierwszy hehehehehe więc troszke szok:zeco!!!Choć przyznam, że jestem zadowolony bo także dostałem 70% zniżki więc jest super - tym razem w serwisie w Nowym Sączu wymiana zajmuje jakieś 40min (gwarancja mobilności działa i ekspresowe tempo) - GRATULUJE VW za bardzo profesjonalne i szybkie rozwiązanie sprawy :)::)

Edytowane przez CLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nabite 242tyś jak pojechałem na program. Auto, passat 2.0TDI 170Ps ze skrzynią DSG z listopada 2006r. Hamownia wykazała 160Ps i 350Nm, tuner pytał na jakim paliwie jeźdze? Verva ON. Polecił zmiane na najzwyklejszego diesla beż dodatków itd. bo te niby lepsze paliwa mają wyższą temperature spalania, przez co silnik muli parametry żeby nie dopuszczać do wyższej temperatury spalania. Po programie wyszło 188Ps i 406Nm, gdybym lał zwykłego diesla wynik byłby lepszy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhhhhmmm ciekawe tylko że raczej nie powinno się robić programu jak coś jest nie w porządku z pompowtryskami(160km to coś nie tak). :zeco

 

Bo ja też chciałem zrobić, ale odradzono mi ze względu właśnie na ten ubytek mocy więc w końcu nie wiem czy można zrobić czy nie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest normalne że te silniki nie trzymają serii! Programy robić i się cieszyć mocą - takie moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam ten sam problem, byłem na Hamowni V-tech w Gdyni i wyszło, że mam niecałe 150 km i 330nm, a powinno być 170 km i 350 nm. Tuner powiedział, że w takim wypadku oczywiste, że nie zrobimy chipa, bo Autko nie jest sprawne. Umówiłem się w serwisie Vw. Według wskazań komputera wszystko było ok. Serwis zdecydował, że może być to wina, pompowtrysków, które zapychają się, co jakiś czas zanieczyszczonym paliwem i zasugerowano mi ich wyczyszczenie ultradźwiękami. Ponadto został też wymieniony zawór EGR, który mieścił się w normie błędu jednak na jej końcu, dlatego mógł lekko nie domykać, czy coś takiego.

 

Po tych zabiegach wsiadłem w Auto i popędziłem na Hamownie, nie czułem żadnej różnicy, no może troszkę "szybciej zaczynał ciągnąć" udało mi się go rozbujać do około 203 km/h. Czyli tak jak przed zabiegami. Na Hamowni poprawa ze 150km na 151.6km moment 330nm trochę ładniejsza krzywa momentu. Tuner powiedział, że z braku koni prędkość maksymalna spadła to Autko sprawne powinno około 220km/h spokojnie pojechać.

 

Przyspieszenie jest dobre od 0-120km/h, natomiast przy większych prędkościach potrzebne są koniki, których brak i samochód robi się "mułowaty" słabo przyśpiesza. Diagnoza Tunera taka, że to najprawdopodobniej pompowtryski. Udałem się, więc znowu do serwisu VW pokazałem wykres z Hamowni i tak naprawdę nie wiedzą, co dalej komputer pokazuje, że wszystko ok testowali też podczas jazdy wszystko ok ciśnienia, turbina i td.. Nie wiedzą, co to może być, wszystko skłania sie ku pompowtryskom, ale teraz nie wiadomo przecież, który no, bo chyba nie wszystkie. Nie wiem, co dalej robić wszystko chodzi elegancko tylko mocy trochę przy wyższych prędkościach brak.

 

 

Ps. A i jeszcze jedno spaliny z mojego Autka strasznie śmierdzą, taki gryzący dym.

 

Pomóżcie

 

Słuchajcie okazało się, że to nie wina Pompo wtrysków, ani żadnych innych czujników tylko czy zaworów i tp. Tylko wina sterownika silnika Simensa. Elektryk "Dominik" z Elbląga po Diagnozie zadzwonił do mnie i powiedział, że to wada fabryczna. Załamałem się, bo myślałem, że nie da sie już z tym nic zrobić, ale Dominik powiedział, że to zrobi -szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się wierzyć. Zrobił i w dodatku podkręcił mi paska do około 195 km i 450 nm. Powiem wam, że teraz to lata konkretnie

Słuchajcie okazało się, że to nie wina Pompo wtrysków, ani żadnych innych czujników tylko czy zaworów i tp. Tylko wina sterownika silnika Simensa. Elektryk "Dominik" z Elbląga po Diagnozie zadzwonił do mnie i powiedział, że to wada fabryczna. Załamałem się, bo myślałem, że nie da sie już z tym nic zrobić, ale Dominik powiedział, że to zrobi -szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się wierzyć. Zrobił i w dodatku podkręcił mi paska do około 195 km i 450 nm. Powiem wam, że teraz to lata konkretnie. Różnica przed i po Jego naprawie i podkręceniu - PRZEPASĆ.

Edytowane przez Garek
Wróciły Koniki w moim Pasku :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chetnie bym sie dowiedzial jak sprawdzic czy mam siemensa czy cos lepszego. Swojego passaka sprowadzilem ze Szwajcarii i ,mysle ze mam jedna z najbogatszych wersji swojego modelu :) moze tam wstawiali cos innego :) tak sie ludze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie okazało się, że to nie wina Pompo wtrysków, ani żadnych innych czujników tylko czy zaworów i tp. Tylko wina sterownika silnika Simensa. Elektryk "Dominik" z Elbląga po Diagnozie zadzwonił do mnie i powiedział, że to wada fabryczna. Załamałem się, bo myślałem, że nie da sie już z tym nic zrobić, ale Dominik powiedział, że to zrobi -szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się wierzyć. Zrobił i w dodatku podkręcił mi paska do około 195 km i 450 nm. Powiem wam, że teraz to lata konkretnie. Różnica przed i po Jego naprawie i podkręceniu - PRZEPASĆ.

po naprawie felernego sterownika jaki wynik wyskoczył na hamowni w serii , niemniej po modach nieźle :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zamiast 170 mialem 162 po programie 183.

kurcze jak wam sie udalo wykrecic te BMRy na 195??

nie kopci nic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po naprawie felernego sterownika jaki wynik wyskoczył na hamowni w serii , niemniej po modach nieźle :dobrze

 

Johny x nie wiem dokładnie jaki wynik wyskoczył po naprawie sterownika w serii, bo nie byłem na hamowni, ale różnice było czuć odrazu. Reakcja na pedał gazu, przyśpieszenie.

poprostu nie to auto. Nie kopci wogóle no i mniej zaczoł palić, także polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat , jestem aktualnie po dłubnięciu u Aligatora :fajny, rozmawiałem też na ten temat :

wina sterownika silnika Simensa

i powiedział że nie spotkał się jeszcze z takim przypadkiem , fakt silniczki PD rzadko kiedy mają seryjne 170 KM , ale za to mają bonusy w momencie :D . A teraz do rzeczy , mój :fun: w serii na rolkach wypluł 168,2KM/386,9Nm :fajny ( fabr. 170KM/350Nm ) więc całkiem całkiem zwarzywszy na fakt że filtr DPF w 40% zapełniony i trochę zamula , tym się jednak głowy nie zawracam jak się wysypie to pójdzie out :D , po to dłubnięciu to już nie to auto co było wcześniej :diablica .

 

nie kopci nic??

tego pilnuje filtr DPF

 

ps. wykresik wlepię w opisie mojego passata:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chociaz liczby podaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chociaz liczby podaj
ps. wykresik wlepię w opisie mojego passata

zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj ludzi :)

nie dosc ze seria zajebista wyszla to virus cudowny.

u mnie ze 162 na 183 podniesli- silnik mam ten sam

niutonow w serii masz tyle co ja po virusie :( nawet ciutek wiecj

po prostu zazdrosze i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde gdzie jest ten wykresik, bo nie mogę znaleźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1203157#post1203157

 

czy zauważyliście że wszyscy co piszą że mają mniej niż podaje fabryka mają skrzynie DSG... i może należy w tym upatrywać przyczyny gorszych wyników na hamowni...

 

chciałem dodać że ja swój też hamowałem (co okazało się nie takie proste) przy okazji po nietypowej naprawie i wyszło 155km i 338nm - jeżdżę na BP Ultimate

Edytowane przez bocheno
dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek jaki był koszt?

Mam tez pytanie jakie miałeś spalanie w mieście i na trasie oraz średnie przed softem i może zauwazyłes już jakies zmiany w spalaniu po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz racje z tym DSG, ja sie az tak nie przyladalem zagadnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek jaki był koszt?

grupowo 1000 zł

Mam tez pytanie jakie miałeś spalanie w mieście i na trasie oraz średnie przed softem

tak było ~ przed http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1191669#post1191669

po na razie nie będę się wypowiadał bo to za świeża sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po czyszczeniu wtrysków na hamowni wyszło 162KM i 339 Nm. Więc skrzynia DSG może mieć tutaj wpływ na ubytek koni i momentu. Przed czyszczeniem miał aż 149KM i 314 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności