Skocz do zawartości
dtambor

emission workshop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś w nocy trafiła mi się krótka trasa więc po rozgrzaniu silnika postanowiłem go troche przedmuchać. Po przeciągnięciu pod 5000 wpadł w tryb awaryjny ( nie zdziwiło mnie to bo ostatnio przyznam że troche zamulałem niestety, no ale robiłem krótkie odcinki i jak tu deptać na zimnym silniku). Ok, odczekałem, zgasiłem i postanowiłem się przejechać "na ostro" (przegoniłem może jakieś 20 - 25 km na wysokich obrotach i często wciskając gaz w deche i ciągnąc do końca). Przez całą drogę było ok, tylko pod sam koniec na 4 biegu podczas przyspieszania znowu awaryjny ale tym razem z kontrolką silnika i komunikatem EMISSION WORKSHOP. Po ponownym odpaleniu auto chodziło normalnie ale komunikat pojawiał się za każdym razem. Po podpięciu vaga wyskoczył tylko błąd przeładowania 17965. I tu pytanie bo przeglądałem forum i nikomu przy przeładowaniu chyba ten komunikat nie wyskakuje. Dziwi mnie to troche , piewrsze przeładowanie nic a za drugim razem komunikat, chyba że to oznacza coś jeszcze (no ale po skasowaniu znikło). Przeglądałem forum ale nie znalazłem takiego przypadku. Jak ktos może coś podpowiedziec to dzięki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normala sprawa....szukaj jak normalne przeladowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregi999

U mnie komunikat EMISSION WORKSHOP pojawia się po właczeniu zapłonu. Po uruchomieniu silnika podczas jazdy świecą dwie kontrolki: miga kontrolka od świec żarowych i świeci kontrolka silnika (kolor żółty). Na VAG-u pokazuje się komunikat (...zamrożona ramka... bdb), po wykasowaniu błędów komunikat pojawia się na nowo. Czyściłem już zawór EGR i przepustnicę - bez skutku.

 

Może ktoś pomoże. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko pomoc jesli nie wiadomo o co chodzi.uzywales napewno jakiegos EOBD .podlacz vag i zczytaj bledy na poczatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Ja mam to samo, ktoś juz sobie z tym poradził ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz inny samochod.u ciebie moze byc cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xylogel

Witam, u mnie wyskoczylo to samo.

wczoraj zrobilem trase prawie 1000km czesciowo w korkach, troche po górach i troche deptania po autostradzie- czyli tryb mieszany.

dzis zapalila sie kontrolka silnika i komunikat EMISSION WORKSHOP!.

Po wylaczeniu i wlaczeniu zapala sie znowu.

 

jade wieczorem sprawdzic na VAG co to takiego. Dam znac co i jak.

 

 

 

 

 

 

 

 

MOj Pasek 2004 VW Passat Variant 3BG 1.9tdi 130KM ( po chipowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stwierdzili, że to jakieś dwa czujniki od temperatury płynu. Jeden na jakimś wężyku, a drugi to sam nie wiem gdzie, bo techniczny angielski jest u mnie w powijakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak bylo Skonczylo sie na wymianiezaworu egr na nowy Na ebayu byl tniej niz w servisie i ku[ilem. Wyminilem i jest sucho i ladnie Pozrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem z serwisu i wykaz części pokazuje: rad fan outlet sensor, coolant sensor + wymiana płynu chłodzącego. Razem z robocizną skaleczyli mnie na 230 funtów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ladnie.mysle ze poza aso to w 100 bys sie zamknal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj zaświeciła się kontrolka silnika i wyskoczył napis: emission workshop. Po podłączeniu do kompa okazało się, że jest przerwany przewód przy czujniku temperatury paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

może mi ktoś pomoże z błędami P0401 i P0419 - oba związane z komunikatem emissions workshop

co może być przyczyną ich wyskakiwania - gdzie szukać przyczyny??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj na 600km trasie około na 400km wyświetlił mi napis Engine fault workshop! i zaczeła mrugać kontrolka świec po przejechaniu 150km zgasiłem go na chwile a po odpaleniu dołożył jeszcze jeden komunikat do poprzedniego Emissions workshop! i zapaliła sie na stałe kontrolka silniczek. Dziś rano jadąc do pracy zapalił tylko silniczek z tym drugim komunikatem a po południu wszystko jak gdyby nic zgasło i jest ok. O co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Naczytałem sie troche o czyszczeniu/zaślepianiu EGR-a więc i ja wczoraj po odpaleniu silnika odłączyłem przewód z EGR-a i zauważyłem że jakby równiej chodził,lepiej się zbierał tak do 1500 obrotów od zera .Jak odpaliłem po nocce zaświeciła sie kontrolka silniczka na żółto i wyskoczył kom EMISSOIN WORKSHOP.Podłącze EGR-a, skasuje błąd i zobacze bo zły na siebie jestem teraz.

Edytowane przez wujas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W vag-k+can wyświetliło mi takie 2 błędy

1/2 47b2

status:sporadic error

unplausible signal

 

a drugi

 

2/2 4c66 motor fuer saugrohrklappe-v157 kein signal

status: pernament error

shortcut to battery

 

co one oznaczają pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4c66

 

Witam.

1-wszy błąd to:

18354/P1946 - Control Module 1 for Coolant Fan: Defective

 

2-gi błąd to:

19558/P3102/012546 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal :

 

Możliwe objawy:

 

* Hard shudder when turning off the engine Hard dreszcz, gdy wyłączeniu silnika

 

Possible Causes Możliwe przyczyny

 

* Wiring/Connections from/to Motor for Intake Manifold Flap (V157) faulty Okablowanie / Połączenie / do kolektora dolotowego silnika dla Flap (V157) wadliwe

 

Possible Solutions Możliwe rozwiązania:

 

* Check Wiring/Connections from/to Motor for Intake Manifold Flap (V157)

Sprawdź okablowanie / Połączenia z / do kolektora dolotowego silnika dla Flap (V157)

* Check Motor for Intake Manifold Flap (V157)

Sprawdź na kolektorze dolotowym silnika Flap (V157)

o Perform Output Test

Wykonaj test urządzeń

 

Odnośnie tego błędu to jest raczej kilka odpowiedzi na forum np.:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55501

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid_18 a jak to sie te kody mają do siebie bo te co ty podajesz np.18354/P1946 to mam wypisane od sprzedawcy kabla ale te moje co wyświetla mi comander np.4c66 to ich z nikąd nie mam. Może jest gdzieś jest to wypisane który odpowiada któremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisane raczej nie jest @wiesław. Właśnie oto chodzi do commandera nie dają żadnej konkretnej instrukcji, a jeżeli chodzi o kody błędów to już naprawdę czasami trzeba się naszukać....

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz po prostu.... (najwięcej na niemieckich forach)

Te błędy które Ci podałem odpowiadają twoim na 100%.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie też od pewnego czasu zapala się kontrolka z komunikatem emission workshop, koledzy czy znajdzie się ktoś w mojej okolicy aby usterkę zdiagnozować Vagiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności