Skocz do zawartości
Gość jupi

Moduł Komfortu - brak komunikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jupi

Czesc

 

Zapragnąłem posiadać sterowanie szyb z pilota.. Podłączyłem więc Vaga. Wybrałem adres 46 i niestety ale wywala że nie może się połączyć z modułem. Wszystkie inne działają. Zmieniłem również latency w porcie com na 7... i nic. Nie wiem czy tak jest od początku ale po zakupie włączyłem sobie syrenę (ten bip przy otwieraniu i zamykaniu) i z tego co pamietam to bylo to wlasnie w module komfortu ale mogę sie mylić.

 

Co mogło się zepsuć?

 

jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą kolego sytuacje jak ty i też zapragnąłem mieć szybki na pilot. Odepnij na chwilę akumulator i zobacz czy się połączysz z modułem komfortu ja tak zrobiłem i pomogło.Wystarczy ze na chwilę odłączysz klemę minusową.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez jachim8584
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jupi mozesz mi krok po kroku napisac na PW jak wlaczyles ten bip od alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapragnąłem posiadać sterowanie szyb z pilota.. Podłączyłem więc Vaga. Wybrałem adres 46 i niestety ale wywala że nie może się połączyć z modułem. Wszystkie inne działają. Zmieniłem również latency w porcie com na 7... i nic. Nie wiem czy tak jest od początku ale po zakupie włączyłem sobie syrenę (ten bip przy otwieraniu i zamykaniu) i z tego co pamietam to bylo to wlasnie w module komfortu ale mogę sie mylić.

 

Co mogło się zepsuć?

 

jupi

 

Czasami sie tak dzieje ze modul sie zawiesi i gubisz komunikacje.Jak juz ci kolega wyzej napisal odlacz akumulator na jakies 5 min,albo po prostu wypnij modulna chwile i powinno byc ok

 

jupi mozesz mi krok po kroku napisac na PW jak wlaczyles ten bip od alarmu.

Co do sygnalu otwierania i zamykania pojazdu to wchodzisz w modul i adaptacja pozniej ustawiasz kanal 06 i 07 i przstawiasz na wartosc 1 wszystko na temat

Powodzonka

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Hudzior

jupi mozesz mi krok po kroku napisac na PW jak wlaczyles ten bip od alarmu.

 

 

Co do sygnalu otwierania i zamykania pojazdu to wchodzisz w modul i adaptacja pozniej ustawiasz kanal 06 i 07 i przstawiasz na wartosc 1 wszystko na temat

Powodzonka

Dzieki Omni81.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko po to wlasnie jest to forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sygnalu otwierania i zamykania pojazdu to wchodzisz w modul i adaptacja pozniej ustawiasz kanal 06 i 07 i przstawiasz na wartosc 1 wszystko na temat

Powodzonka

 

 

co do tego ustawienia jak wejde na te kanaly i probuje przestawic nic sie nie dzieje spowrotem jest 0 ,moze umnie nie dzial ta funkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja to sobie dobrze tlumacze,ale ostatno przyjechal do mnie znajomy i tez mial swoj " jakis tam kabelek" powiedzmy od uzytkownika allegro i wszystko z kabelkiem bylo ok ,ale jak zaczelismy dorabiac kluczyk to jego smiesznym kabelkiem nic nie dalo sie przestawic,ani dopisac immo -totalne nic dobry byl do sprawdzania bledowi itd.

Wiec mysle ze nie wszystkie kabelki sprzedawane np.na allegro maja pelne uprawnienia do adaptacji,kodowania itd tak to sobie tlumacze!!!

Ps.Jesli mozesz dac znaj jakim vagiem to robiles???

Jam mam Vag-can -hex i wszystko nim mozna zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam brak komunikacji z modułem. jakis czas temu właczyłem sobie domykanie szyb z pilota tym czeskim programem czy to przez to ? i jak to naprawic ?;d aha i drzwi od kierowcy po otwarciu czasem sie lampka w kabinie zapala a czasem nie, zamek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam brak komunikacji z modułem. jakis czas temu właczyłem sobie domykanie szyb z pilota tym czeskim programem czy to przez to ? i jak to naprawic ?;d aha i drzwi od kierowcy po otwarciu czasem sie lampka w kabinie zapala a czasem nie, zamek ?

Sprobuj odlaczyc kleme z akumulatora na chwilke i pozniej sprobuj ponownie, mialem tak juz pare razy i odlaczenie aku pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj odlaczyc kleme z akumulatora na chwilke i pozniej sprobuj ponownie, mialem tak juz pare razy i odlaczenie aku pomoglo.

sprobuje, a jak cos to pomoze wyłaczenie tego domykania? i co z tymi drzwiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoze wyłaczenie tego domykania?
Niewiem, ale ja u siebie tez to zrobilem tym czeskim programem i niema zadnych problemow, co do dzwi to moze mikrostyk albo wystarczy przeczyscic gdzies styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem, ale ja u siebie tez to zrobilem tym czeskim programem i niema zadnych problemow, co do dzwi to moze mikrostyk albo wystarczy przeczyscic gdzies styki.

odpiecie klemy pomogło, i jest bład w centralnym o zamek kierowcy takze wsio jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktos pomoże:

Otórz wczoraj nie mogłem sie połączyć z modułem komfortu :( choć wczesniej była tak mozliwość dodam rówiez ze to sie stało po użyciu tego "czeskiego" programu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, od wczoraj mam taki problem jak w temacie nie mogę połączyć się z modulem a przy okazji nie działają mi szyby, lustra, oświetlenie wnetrza i centralny z klapy. 2 lata temu lutowalem połączenia w progu i sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i jest ok. Nawet za przekaznikami sprawdziłem 4 bezpieczniki też ok. Stawiam ze moduł umarł Ale chce być pewny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podlacze się pod temat bo nie mogę napisac nowego :-) (a na pytania w dziale nowych nikt nie odpowiada) Passat CC 2009r nie da sie połączyć z MK wydaje mi sie że jest to spowodowane zablokowanym immo (nie posiadam kluczyka) czy wgranie kopii spi z innego passata i wykożystanie kluczyka od tamtego kompletu przywróci komunikacje z MK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.A propos braku komunikacji czy ktoś coś w temacie Bordnetz brak komunikacji?możliwe objawy?przyczyna braku łączności?

5 FL 2004r Trendline

Chiałem pogrzebac w ustawieniach i lipton.

Z modułem komfortu łączy normalnie a z pozycją 9 w VCDS nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności