Skocz do zawartości
pluto1978

panel klimatronika nie zaskakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją,po wsadzeniu kluczyka do stacyjki nie działa ani wyświetlacz ani nadmuchy samochód odpale ale klimy niema,muszę kilka krotnie wyciągnąć kluczyk ze stacyjkli i ponownie go wsadzać to za trzecim piątym razem zaskoczy i wszytko jest ok.Zaczyna mnie to niepokoić bo coraz częściej pojawia się ten problem?

Proszę o pomoc z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacyjka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli że stacyjka!!!Tzn.wymienić ,naprawić czy ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Wymienić albo naprawić. Można samą kostkę ze stykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją,po wsadzeniu kluczyka do stacyjki nie działa ani wyświetlacz ani nadmuchy samochód odpale ale klimy niema,muszę kilka krotnie wyciągnąć kluczyk ze stacyjkli i ponownie go wsadzać to za trzecim piątym razem zaskoczy i wszytko jest ok.Zaczyna mnie to niepokoić bo coraz częściej pojawia się ten problem?

Proszę o pomoc z góry dzięki!!!

O własnie, tez miałam o to pytać. Kilka razy juz zauwazyłam, ze panel climatronika sie nie podswietla :( dopiero po ponownym odpaleniu auta zaskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zbylut za pomoc!!! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam kostkę stacyjki. Miałem podobne objawy. Nie warto i nie ma czego naprawiać, poprostu kupić nową kostkę (ok. 35 PLN) i wymienić (nic trudnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też obstawiam kostkę stacyjki. Miałem podobne objawy. Nie warto i nie ma czego naprawiać, poprostu kupić nową kostkę (ok. 35 PLN) i wymienić (nic trudnego).

 

Kostka w stacyjce to przypadłość VW i to nie tylko passata innych również, a koszt niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek bo mam podobny problem a mianowicie nie zawsze zaskakuje mi panel klimatronika tzn. nie działają nawiewy, brak podświetlenia panela i nie można w tym czasie połączyć się z klimatyzacją za pomocą VAG. Gdy samochód trochę postoi to przy następnym uruchomieniu wszystko jest ok choć czasami wywala mi różnego rodzaju błędy w adresie 08 .Bezpieczniki sprawdzone , wtyki od panela również a co do stacyjki to nie wydaje mi się aby była zła ponieważ wszystko inne działa bez zarzutu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie bede zakladal nowego tematu bo mam ten sam problem. Najczesciej w zimie jak wlacze kluczyk to nie wlancza sie panel climatronika nawet nie podswietla sie. Po kilku probach w koncu zaskoczy. Dodam ze u mnie jesli podczas gaszenia jest wlaczony nawiew to nawet jesli panel nie dziala to wiatrak pracuje tyle ze nie da sie zmienic zadnych ustawien. Pompgla wam ta wymiana kostki stacyjki czy to nie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem taką samą przypadłość z climatronikiem i pomogła wymiana przekaznika klimy.

Nie pamientam numeru przekaznika ale jest on tam pod kierownicą w pasku.

:lol Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam podobny problem, tylko że u mnie za każdym razem jak przekręcę stacyjkę to klimatronik działa a jak próbuję odpalić to gaśnie. Pomaga ponowne włożenie kluczyka do stacyjki. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod temat bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moją przypadłość..

Mianowicie wczoraj podczas jazdy nagle zgasł mi panel klimatronika i od tamtej pory nie działa, na dodatek wywaliło mi bezpiecznik małą 10.

Odkręciłem panel, odłączyłem kostki, włożyłem nowy bezpiecznik i po przekręceniu stacyjki wywaliło znów bezpiecznik... czyli panel jest ok ale gdzieś mam zwarcie :(

Dodam że na osłonie dolnej silnika miałem pełno śniegu ( dostał się małą dziurą ) a na dodatek po przekręceniu stacyjki i zgaśnięciu wszystkich kontrolek ta od oleju mi mruga na pomarańczowo z 3-4 razy i gaśnie. Poziom oleju jest ok.

Pewnie ten śnieg coś nabroił ale nie wiem gdzie szukać.

Z góry dzięki za pomoc :) i wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dziwne ale wraz z odwilżą wszystko wróciło do normy, oczywiście po wymianie bezpiecznika! Nie spalił się i wszystko działa jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo występuje jak jest minusowa temperatura nie zawsze zaskakuje klima i nie swieci panel i nic nie wyświetla a dmuchawa chodzi po drugim trzecim przekręceniu stacyjki działa wszystko czy to wina panela czy przekażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzebalem jakies schematy i wynika ze panel nie jest zasilany przez zaden przekaznik wiec trzeba sprawdzic czy dostaje zasialanie na wtyczkach wtedy jak wystapi awaria. Wydaje mi sie ze to moze byc wina panela lub np zimnych lutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżę temat bo nie znalazłem nigdzie rozwiązania problemu, a mianowicie panel nie dział nie ma żadnej reakcji i w dodatku wraz z tym pojawił się błąd czujnika poziomu oleju, oleju mam full, bezpieczniki sprawne, połączenia też, wkład stacyjki wygląda na całkiem sprawny, nie mam pomysłu, co dalej robić ? Pomóżcie

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Odświeżę temat bo nie znalazłem nigdzie rozwiązania problemu, a mianowicie panel nie dział nie ma żadnej reakcji i w dodatku wraz z tym pojawił się błąd czujnika poziomu oleju, oleju mam full, bezpieczniki sprawne, połączenia też, wkład stacyjki wygląda na całkiem sprawny, nie mam pomysłu, co dalej robić ? Pomóżcie

 

Pozdrawaim

 

Witam. Mam ten sam problem. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Odświeżę temat bo nie znalazłem nigdzie rozwiązania problemu, a mianowicie panel nie dział nie ma żadnej reakcji i w dodatku wraz z tym pojawił się błąd czujnika poziomu oleju, oleju mam full, bezpieczniki sprawne, połączenia też, wkład stacyjki wygląda na całkiem sprawny, nie mam pomysłu, co dalej robić ? Pomóżcie

 

Pozdrawaim

 

witam . mam ten sam problem , jaka była przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, a dokładnie jest załączony cały czas wentylator klimy i nie działa panel a do tego pali bezpiecznik po przekręceniu stacyjki. Wymieniłem kostke, przekaznik nawet panel drugi i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności