Skocz do zawartości
oslo

Jaki mam model - B3 czy B4?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy forumowicz chciałem powitać wszystkich , więc WITAM !!

 

a teraz takie pytanko:

kupiłem paska 1.6 td z IC 80 KM z 1994r , jest to buda b3 , ale ...:

one były produkowane do 93r , B4 były od 94 r ale są też jakieś przejściówki B4 ale w budzie b3 , czy to jest prawda ?? pytam bo nie wiem co mam mówić innym a nie czcę wyjśc na głupka jak mnie ktoś zapyta jaki mam model a ja mu powiem że b4 a okaże się b3 , xczaicie o co kaman ??

szukałem na forum , znalazłem oznaczeni silnika , skrzyni itd . ale nadal nie wiem co ja tak naprawde mam . 1.6TD z IC 59kw 80 KM Typ 35i 3A2 <= czy to B3 czy B4 przejśćiówka ??

Dzięki , pozdrawiam i przepraszam jak napisałem coś nie tak albo nie tu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
one były produkowane do 93r

 

Do 94

 

B4 były od 94 r

 

Od 93 :D Taki mały paradox :D

 

Jeżeli masz z tym silnikiem yo masz B3, wrzuć fotke lub popatrz chociażby w dziale "mój passat" jak wygląda B3 i B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśmnie wiem , inne maja światła w zderzaku i z Tyłu taki mały lifcik.

No to fakio od którego go kupiłem zrobił mnie w hu....a a niech to... strzeli .

No ale trudno , ale i tak bardziej mi się podobają b3 :) hm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli buda jest B3 to znaczy że jest to B3 a nie b4. Podaj nr VIN to sprawdzimy rzeczywisty rok produkcji, bo w dowodzie to może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie takowy VIN mogę znależć , szukałem na forum , wszyscy o nim piszą , ale nie mówią gdzie się znajduje :( , czy to jest aż tak oczywiste miejsce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zapoznaj się z działami na forum, poszukaj , poczytaj. Dałem Ci wskazówkę jak odróżnić b3 od b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIN jest to nr nadwozia. znajdziesz go między innymi w dowodzie rejestracyjnym, na listwie pod szybą, na nalejkach np. w bagażniku

 

edit

 

"http://www.vw-club.ru/vw/vin/ wpisz tu swój numer VIN i będziesz wiedział kiedy go zrobili co do dnia"-cytat

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 były produkowane do 93 roku, chyba do października, mój passek zjechał z taśmy dwa miesiące przed zamknięciem produkcji B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość franeeek

kolego pewnie o to chodzi, masz B3 tylko, że ściągniętą do polski w 94 roku jako składak i przez to jest wpisane, w myśl ówczesnych przepisów, że 94 jest to rok produkcji samochodu, a tak poza to b4 nie wychodziły z 1.6 TDi tylko 1.9 TD, i 1.9TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B3 były produkowane do 93 roku, chyba do października

 

A na rynek ameryki południowej i północnej ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie jako składak bo był przywieziony niecały rok temu z niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak poza to b4 nie wychodziły z 1.6 TDi tylko 1.9 TD, i 1.9TDI

I masz odpowiedź koniec tematu.

B4 nie było fabrycznie z silnikami 1.6 diesel :vw:

Zobacz w dowód tam pisze jaka pojemność.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mnie ma co ciągnąć tego tematu mam b3 i tyle :) dzięki , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości podałbyś jeszcze numer VIN cobyśmy sprawdzili kiedy był na prawdę wyprodukowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdze i podam . Pojawił się pewiem problem , mianowicie na mrozie nie chciała mi się maska otworzyć , a zamiki w drzwiach mi się przycinały mi się o dpoczątku , no i wczoraj znalazłem takiego McGaiwera który mi to porobi wsio . A i jeszcze co zauważyłem ,ile bym nie jechał , jak długo , silnik maciągle 70- 75 stopni , pytałem mechaników i taksiarzy i mówili że na bank termostat , mam nadzieje że nie pompa wody , i to też mi wymieni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno termostat, kup termostat firmy "Wahler", co do przycinających zamków to proponuję abyś wziął olej silnikowy i "kapnął" na metalową część kluczyka. Rozprowadź olej po całym kluczyku i wsuń do zamka, poruszaj kluczem pozamykaj i sprawdź czy będzie lepiej - po prostu nasmaruj od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności sprawdź czy te 75*C to naprawdę 75*C a nie naprzykład 90*C. Bo być może poprzedni właściciel wymieniał czujnik temperatury. Mi pokazuje 70 *C a w rzeczywistości jest 90*C(zmierzone w zbiorniczku na płyn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To termostat , bo taki mechanior sprawdzał i mówił że nie sa tak gorące przewody jak być powinny . a termostat juz kupiłem właśnie tej firmy za 26 zł . A co do zamków to również tak zrobie jak radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam samochód, i ktoś jeszcze na forum też. Dokładnie to Passat B3 1,6 TD model 1993r. Z datą produkcji 1994 r. Też mi to nie dawało spokoju i okazało się, że VW owszem skończył ich produkcję w 1993 r. jednakże w niektórych krajach sprzedawał je w 1994 r jako wyprodukowane w 1994. Nie wiem czy chodziło o to, by nie sprzedawać ich jako zeszłoroczny pojazd, (znane u nas wyprzedaże roczników) czy też o wewnętrzne przepisy danego kraju. Mój mimo, że na większości części pisze 93 został pierwszy raz sprzedany i zarejestrowany we Francji w 1994 r i taka też jest wpisana data produkcji, może w tym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark73 było kilka tematów z datą produkcji ;) chodzi o to ze samochody od połowy roku miały wpisywaną datę o rok wyższą ;P także pasek z listopada 93 ma wpisane 94 itp nie pamiętam od jakiego miesiąca ale to na forum,

sorry za off topic ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności