Skocz do zawartości
Skalpel TFSI

Zmiana licznika USA->EU mp/h->km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość zmiany tylko spalania z mpg na litry za pomocą VCDS? Jeśli tak to proszę o pomoc, krok po kroku. Dziekuje!

 

Nie, zmieniasz wszsytko lacznie z przebiegiem, spalaniem, zasiegu na zbiorniku itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to zrobić?

 

W vcds'ie wchodzisz w instruments (zegary), i przekodowujesz na wersje europejska. Bedzie to wygladalo cos jak xx?xx gdzie w miejscu ? bedzie 4 (UK) - zmieniasz to na 1 (EU) i zatwierdzasz.

 

Wartosci pisalem z pamieci ale powinno sie zgadzac.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jak zmieniasz licznik to odrazu wsadz biały europe podaje nr licznika jaki potrzebujesz 3C0920871 R oraz gateway 3C0 907530 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko zmienić jednostki spalania ale skoro trzeba wszystko no to mój pech a co do białych zegarów i gateway'a to narazie brak funduszów na taki zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś już sam kodował licznik po wymianie tarcz prędkościomierza jeśli tak proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! chialbym zakupic pasacika 99 rocznik, 1.8T, wsiadam wszystko ok lecz jedno rzuca mi sie w oczy licznik w milach a pod spodem w km, pytam sie goscia a tem mi mowi ze w niemczech byly produkowane pasaciki na export i dlatego tak jest to zrobione czy kolo klamie czy jednak takie wersje sie tez pojawialy ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie udało mi się przerobić micronasy 874 od Golf V Na EU<->EU, TDI<-&gt; Benzyna.

Wszystko dziala, konfiguracja dowolna.

oczywiście cyferbtaly do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! chialbym zakupic pasacika 99 rocznik, 1.8T, wsiadam wszystko ok lecz jedno rzuca mi sie w oczy licznik w milach a pod spodem w km, pytam sie goscia a tem mi mowi ze w niemczech byly produkowane pasaciki na export i dlatego tak jest to zrobione czy kolo klamie czy jednak takie wersje sie tez pojawialy ??????

 

:lol pytanie angol czy amerykaniec ;)szukaj czegoś innego. (chyba że masz pojęcie i cena odpowiednia ale widziałem już angola z przedłużoną wiązką elektryczną ,,poskręcaną paluchami''-- masakra normalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

troche nie na temat ale mimo wszystko pisze. Mam passata b6 3,6 fsi z usa. Wymyslilem sobie ze zmienie tarcze predkosciomierza i temp wody. Zalatwilem inny uszkodzony licznik dla czesci i zabralem sie za rozbiorke mojego. Wszystko poszlo ok ale po podlaczeniu obie dolne tarcze nie chodzą ( wskaznik temp i paliwa ). Nie wiem co zrobilem źle , powtarzalem operacje kilkukrotnie. podpialem vcs'a , zrobilem test wskaznikow - wszystkie chodza oprocz tych dwoch ( slychac w tle jakby silniczki chodzily). vcds pokazuje temp wody i stan paliwa. kompletnie nie wiem co źle zrobilem więc proszę o pomoc. Swoją drogą pytanie ; da sie przekodować jakoś licznik żeby wskaźnik predkościomierza pokazywał km/h poprawnie ? po zalozeniu zorientowalem się , że rozmieszczenie jest nieliniowe i oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie ale nie vcds, a silniczki masz uwalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam problem z moim passatem b6 2.0 TFSI 147 kW 200 kM. 2006 r, sedan

Otóż auto zostało sprowadzone z USA przez poprzedniego właściciela, zegary miał wyskalowane w mph, KTOŚ zmienił mu same tarcze ale coś namieszał bo auto od tamtego czasu ma problemy z elektroniką. Radio wyłącza się samo co jakiś czas, tempomat nie trzyma równo prędkości, akumulator rozładowuje się. Wg 2 elektorników spowodowane jest to własnie zegarami. doradzają aby wymienic.

Jakie zegary powinienem kupic, co jeszcze oprócz zegarów? Dodam, że jestem laikiem.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jestes laikiem to zanim zabrniesz w koszta i nakupujesz nie wiem czego, zrób Autoscan VCDS-em i będzie mozna od czegoś zacząć.

Pewnie którychs z tych 2 mechaników ma VCDS wiec problemu nie bedzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy Paska CC 2015r. sprowadzonego z USA licznik biały.

Czy po przekodowaniu licznika z USA na EU prędkość wyświetlana na Fiss w formie elektronicznej zmieni się na km/h?

 

Auto jest w drodze i nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem ten temat i mam pytanie. W moim samochodzie cyferblat jest wyskalowany w mph/h ( samochód w wersji angielskiej). Mogę w komputerze ustawić wyświetlanie alternatywnej prędkości w km/h ale sa to tylko małe cyferki. Czy można przekodować jakoś licznik aby cyfrowy prędkościomierz, duże cyfry, pokazywał prędkość w km/h? Teraz na dużych cyfrach mam tylko  wskazania milach. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, 73greniu napisał:

Witam! Przeczytałem ten temat i mam pytanie. W moim samochodzie cyferblat jest wyskalowany w mph/h ( samochód w wersji angielskiej). Mogę w komputerze ustawić wyświetlanie alternatywnej prędkości w km/h ale sa to tylko małe cyferki. Czy można przekodować jakoś licznik aby cyfrowy prędkościomierz, duże cyfry, pokazywał prędkość w km/h? Teraz na dużych cyfrach mam tylko  wskazania milach. Dziękuję.

tak, mozna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Major, bardzo wyczerpująca odpowiedz! Uchyl tajemnicy jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, 73greniu napisał:

Dziękuję Major, bardzo wyczerpująca odpowiedz! Uchyl tajemnicy jak to zrobić?

zacznij od wklejenia autoscanu z VCDS , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do was 

W moim CC z usa przekodowalem licznik na europe

Wystąpił błąd z abs (o którym wcześniej gdzieś czytałem) 

Czy ktoś podpowie jak rozwiązać z tym problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności