Skocz do zawartości
Gość Belmondo80

wymiana zamka drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkopie ten temat i zadam tutaj pytanie żeby nie zaśmiecać forum

 

Czy zamek po stronie lewej tylny/przedni w passacie b4 jest taki sam?

 

Padł mi przedni i zastanawiam sie czy mógł bym wymienić na tylny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "B3" zamki przód i tył różniły się tylko tym, że w tylnych jest jeszcze blokada "dla dzieci" (blokada otwarcia od wewnątrz). Reszta taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winmajor

Witam !

Osobiście proponuje zdjąć jednak tapicerkę, bo w sumie nie jest to dużo roboty i też nie ma się co zepsuć przy demontażu...

Tak przynajmniej jest w B3. Demontaż tapicerki pozwoli zaoszczędzić nieco nerwów a najpopularniejsze polskie słowo pada rzadziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Osobiście proponuje zdjąć jednak tapicerkę, bo w sumie nie jest to dużo roboty i też nie ma się co zepsuć przy demontażu...

Tak przynajmniej jest w B3. Demontaż tapicerki pozwoli zaoszczędzić nieco nerwów a najpopularniejsze polskie słowo pada rzadziej :)

Popieram kolegę. Ja kilkakrotnie musiałem poprawiać wężyk od centralnego i demontaż tapicerki nie był problemem. Wystarczy zdjąć klamkę, kilka śrub po bokach i na koniec zaczepy "na wcisk". Czas demontażu poniżej jednego browca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dzień w dzień po otwarciu drzwi nie chcą się zamknąć. Za każdym razem gdy je otworze. Pozstanowiłem coś z tym zrobić. Zdemontowałem w aucie tą całą wkładkę od zamka, przeczyściłem, nasmarowałem WD40 i zamontowałem z powrotem. I teraz mam następujący problem. Drzwi otwierają się dopiero za 2 pociągnięciem klamki. Wie ktoś co mogłem zepsuć przy tej robocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie włożyłeś dobrze klamki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ogóle klamki nie ściągałem. A więc jak to się mogło stać ?

Demontowałem tylko ten zamek na boku drzwi który je zatrzaskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zrobiłeś że jej nie odkręciłeś.. Odkręć klamkę i włóż ją dobrze i będzie chodziło. Przy okazji zobacz czy języczka w zamku (tego na który naciska spust klamki) nie zagiąłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz tak szerzej opisać ? :) bym był wdzięczny.

Mam ściągnąć klamkę całkiem i założyć jeszcze raz ?

I o jaki języczek Ci chodzi ?

Chodzi o ten gruby drut który naciągałem od tej klamki wewnątrz auta na wkładkę zamka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ściągnąć klamkę całkiem i założyć jeszcze raz ?

tak. jeśli Cię dobrze zrozumiałem to masz problem z klamką zewnętrzną.

musisz spasować to co na fotkach Ci wkleiłem:

2821351157.jpg

2816589511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontowywałem tylko tą 2 część którą wkleiłeś na zdjęciu, z tym języczkiem to nawet nic nie ruszałem. Możliwe, że bez rozkręcania klamka sama się przestawiła i nie dociska na ten jezyczek ? Czy zdemontować jeszcze raz całą wkładkę i sprawdzić ten język ?

Teraz jechałem to już dopiero za 3 pociągnieciem klamki drzwi się otwierają.

Edytowane przez mck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod stary wątek, trafił mnie temat trudny do rozgryzienia. W B3 kombi uszkodził mi się fizycznie zamek kierowcy. Klamki są ok, ale chyba złamał się języczek, na który naciska klamka zewnętrzna albo coś w tym stylu. Auta nie da się otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz (chodzi o drzwi kierowcy, bo reszta działa normalnie). Raczej nie jest to wina centralnego (myślałem, że to on nie puszcza), bo odpiąłem akumulator i sytuacja bez zmian. Przez uchylone drzwi tylne odkręciłem klamkę zewnętrzną drzwi kierowcy i ten języczek zamka jest opadnięty, a sprężynka na jego osi luźna. Niewiele więcej tam widać. Pomoże mi ktoś w tym problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności